click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
Коли варто міняти ущільнювач в пластикових вікнах 25.11.2019

Коли варто міняти ущільнювач в пластикових вікнах

Питання щодо доцільності заміни ущільнювача в металопластикових вікнах багато хто вважає дискусійним. Можна зустріти полярні думки — від необхідності міняти ущільнювач кожні 4-5 років до принципової відмови від заміни.

Насправді рішення про заміну потрібно приймати в кожному випадку окремо, враховуючи і матеріал, з якого виготовлено ущільнювач, і стан самого контуру.

Термін придатності ущільнювачів

Для виготовлення ущільнювачів використовуються матеріали, що здатні зберігати еластичність в широкому діапазоні температур. Орієнтовний термін служби ущільнювача залежить в першу чергу від того, з якого матеріалу його зроблено.

Приблизні значення для різних матеріалів:

 • Гума, каучук (натуральний або синтетичний) — до 30 років.
 • EPDM — до 20 років.
 • ТРЕ — 30-40 років і більше (використовується в профільних системах WDS).
 • Силікон — від 40 років.

Варто мати на увазі, що наведені цифри вказують на термін збереження матеріалами міцності і еластичності в ідеальних умовах. На практиці висока ймовірність, що так довго ущільнювач не прослужить. Скорочення терміну експлуатації зазвичай пов’язане з тривалим перебуванням в стисненому стані, механічними пошкодженнями і перепадами температур.

Коли варто міняти ущільнювач в пластикових вікнах

Заміна ущільнювача в пластикових вікнах: ознаки, що вказують на вихід з ладу

Як бачите, завчасно дізнатися, чи потрібно міняти ущільнювач металопластикового вікна, не вийде. Для прийняття рішення потрібно уважно стежити за прямими і непрямими ознаками виходу ущільнювального контуру з ладу.

Очевидні ознаки того, що експлуатувати ущільнювач не можна:

 • Тріщини на ущільнювальному контурі, що виникають внаслідок пересихання еластичного матеріалу.
 • Механічні пошкодження — проколи, надриви.
 • Деформація ущільнювача (утворюється в місці складання пелюстки або камери, може частково відновлюватися з часом, але іноді зберігається надовго).
 • Зниження еластичності самої ущільнювальної стрічки — матеріал стає жорстким.

Про те, що ущільнювач пора міняти, можуть свідчити і непрямі ознаки:

 • Продування в місцях нещільного притискання стулки до рами.
 • Затікання води або поява криги (в холодну пору року).
 • Зниження звукоізоляції.
 • Утворення конденсату на профілі по периметру стулки і т. ін.

Частково ці проблеми можна усунути регулюванням фурнітури. Але якщо регулювання не допомагає, то справа, швидше за все, в тому, що ущільнювач або пошкоджений, або втратив свою еластичність.

Прийняти рішення про заміну ущільнювача можна і самостійно. Якщо ознаки виходу з ладу очевидні (тріщини, надриви, втрата еластичності), то заміна є неминучою. Якщо ж спостерігаються тільки непрямі ознаки — варто звернутися до фахівця з ремонту і  регулювання конструкцій. Зазвичай в ході діагностики майстер визначає, чи можна усунути продування іншими способами або ж дійсно ущільнювач «відслужив своє» і його краще замінити.

Коли варто міняти ущільнювач в пластикових вікнах

Як уникнути передчасної заміни

Ціна заміни ущільнювача на вікні невисока, та й часу ця процедура займає небагато. І все ж більшість матеріалів, які використовуються для виробництва ущільнюючих контурів, розраховані на досить тривалий термін служби. Тому бажано вживати заходів щодо їхнього збереження — тим більше, що ці операції виконати досить легко:

 • По-перше, варто стежити за тим, щоб при закриванні стулки ущільнювач не деформувався. Це стосується в першу чергу моделей з досить широкими пелюстками. Складку, яка утворюється на еластичному матеріалі, буде складно усунути, а в цьому місці герметичність майже гарантовано знизиться.
 • По-друге, бажано уникати надмірно сильного притискання. Тут все залежить від професіоналізму майстра, який виконує регулювання фурнітури: деякі не дуже сумлінні фахівці дефекти вирівнювання стулки компенсують посиленням притиску, що негативно позначається на ущільнювачі. У будь-якому випадку варто регулярно провітрювати приміщення — це забезпечить приплив свіжого повітря, а за час провітрювання еластичний ущільнювач відновить свою форму.
 • Врешті-решт, очевидна рекомендація — регулярне чищення і змащення. Мінімум двічі на рік ущільнювачі варто очищати від забруднень і обробляти засобами, що зберігають еластичність.

Дотримання цих простих рекомендацій дозволить вам подовжити термін служби ущільнювача, уникнути передчасної заміни, а головне — забезпечить герметичне притискання стулки до рами (обов’язкова умова енергоефективності та гарної шумоізоляції).

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(20 голосів, середня: 4,70 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт акції WDS Challenge 4.0!
Старт акції WDS Challenge 4.0!

Липень починається драйвово! Оголошуємо літній етап акції WDS Challenge 4.0! Учасники акції: менеджери салонів з продажу вікон та дверей, віконні...

Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!
Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!

З 6 червня по 6 серпня 2024 року купуйте трендові вікна WDS 76 MD у дизайні Black&White (Чорний матовий декор...

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ