click fraud detection
Коли варто міняти ущільнювач в пластикових вікнах 25.11.2019

Коли варто міняти ущільнювач в пластикових вікнах

Питання щодо доцільності заміни ущільнювача в металопластикових вікнах багато хто вважає дискусійним. Можна зустріти полярні думки — від необхідності міняти ущільнювач кожні 4-5 років до принципової відмови від заміни.

Насправді рішення про заміну потрібно приймати в кожному випадку окремо, враховуючи і матеріал, з якого виготовлено ущільнювач, і стан самого контуру.

Термін придатності ущільнювачів

Для виготовлення ущільнювачів використовуються матеріали, що здатні зберігати еластичність в широкому діапазоні температур. Орієнтовний термін служби ущільнювача залежить в першу чергу від того, з якого матеріалу його зроблено.

Приблизні значення для різних матеріалів:

 • Гума, каучук (натуральний або синтетичний) — до 30 років.
 • EPDM — до 20 років.
 • ТРЕ — 30-40 років і більше (використовується в профільних системах WDS).
 • Силікон — від 40 років.

Варто мати на увазі, що наведені цифри вказують на термін збереження матеріалами міцності і еластичності в ідеальних умовах. На практиці висока ймовірність, що так довго ущільнювач не прослужить. Скорочення терміну експлуатації зазвичай пов’язане з тривалим перебуванням в стисненому стані, механічними пошкодженнями і перепадами температур.

Коли варто міняти ущільнювач в пластикових вікнах

Заміна ущільнювача в пластикових вікнах: ознаки, що вказують на вихід з ладу

Як бачите, завчасно дізнатися, чи потрібно міняти ущільнювач металопластикового вікна, не вийде. Для прийняття рішення потрібно уважно стежити за прямими і непрямими ознаками виходу ущільнювального контуру з ладу.

Очевидні ознаки того, що експлуатувати ущільнювач не можна:

 • Тріщини на ущільнювальному контурі, що виникають внаслідок пересихання еластичного матеріалу.
 • Механічні пошкодження — проколи, надриви.
 • Деформація ущільнювача (утворюється в місці складання пелюстки або камери, може частково відновлюватися з часом, але іноді зберігається надовго).
 • Зниження еластичності самої ущільнювальної стрічки — матеріал стає жорстким.

Про те, що ущільнювач пора міняти, можуть свідчити і непрямі ознаки:

 • Продування в місцях нещільного притискання стулки до рами.
 • Затікання води або поява криги (в холодну пору року).
 • Зниження звукоізоляції.
 • Утворення конденсату на профілі по периметру стулки і т. ін.

Частково ці проблеми можна усунути регулюванням фурнітури. Але якщо регулювання не допомагає, то справа, швидше за все, в тому, що ущільнювач або пошкоджений, або втратив свою еластичність.

Прийняти рішення про заміну ущільнювача можна і самостійно. Якщо ознаки виходу з ладу очевидні (тріщини, надриви, втрата еластичності), то заміна є неминучою. Якщо ж спостерігаються тільки непрямі ознаки — варто звернутися до фахівця з ремонту і  регулювання конструкцій. Зазвичай в ході діагностики майстер визначає, чи можна усунути продування іншими способами або ж дійсно ущільнювач «відслужив своє» і його краще замінити.

Коли варто міняти ущільнювач в пластикових вікнах

Як уникнути передчасної заміни

Ціна заміни ущільнювача на вікні невисока, та й часу ця процедура займає небагато. І все ж більшість матеріалів, які використовуються для виробництва ущільнюючих контурів, розраховані на досить тривалий термін служби. Тому бажано вживати заходів щодо їхнього збереження — тим більше, що ці операції виконати досить легко:

 • По-перше, варто стежити за тим, щоб при закриванні стулки ущільнювач не деформувався. Це стосується в першу чергу моделей з досить широкими пелюстками. Складку, яка утворюється на еластичному матеріалі, буде складно усунути, а в цьому місці герметичність майже гарантовано знизиться.
 • По-друге, бажано уникати надмірно сильного притискання. Тут все залежить від професіоналізму майстра, який виконує регулювання фурнітури: деякі не дуже сумлінні фахівці дефекти вирівнювання стулки компенсують посиленням притиску, що негативно позначається на ущільнювачі. У будь-якому випадку варто регулярно провітрювати приміщення — це забезпечить приплив свіжого повітря, а за час провітрювання еластичний ущільнювач відновить свою форму.
 • Врешті-решт, очевидна рекомендація — регулярне чищення і змащення. Мінімум двічі на рік ущільнювачі варто очищати від забруднень і обробляти засобами, що зберігають еластичність.

Дотримання цих простих рекомендацій дозволить вам подовжити термін служби ущільнювача, уникнути передчасної заміни, а головне — забезпечить герметичне притискання стулки до рами (обов’язкова умова енергоефективності та гарної шумоізоляції).

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(20 голосів, середня: 4,70 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76
Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76

Нещодавно ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем, які мають з’явитись на ринку влітку цього року. Вже зараз компанія «МІРОПЛАСТ»...

ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76
ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76

Компанія «МІРОПЛАСТ», провідний український виробник ПВХ-профілю, анонсувала грандіозні новинки 2023 року – сімейство систем WDS 76. Всі передумови до створення...

МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології
МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології

Компанія «МІРОПЛАСТ», найбільший виробник ПВХ-профілю в Україні, проводить подальшу модернізацію виробництва. Попри всі складнощі роботи під час воєнного стану, дніпровський...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ