click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
Чи можна монтувати пластикові вікна взимку 10.03.2020

Чи можна монтувати пластикові вікна взимку

Думка про те, що металопластикові вікна взимку краще не встановлювати, досить поширена. На користь неї наводять різні аргументи, але найчастіше таку позицію обґрунтовують:

 • Ризиком переохолодження приміщення.
 • Нездатністю поліуретанової піни до полімеризації на холоді.

На практиці все дещо інакше: при правильному підході зимовий монтаж ПВХ-конструкцій цілком можливий. Більш того, у встановлення вікон взимку є ряд переваг, які можуть вплинути на вибір дати монтажу.

Недоліки та переваги зимового монтажу

Говорячи про зимовий монтаж вікон, варто почати все ж з недоліків. Вони і справді є:

 • По-перше, при заміні вікон в житловому приміщенні деякий час отвір буде залишатися відкритим. Якщо на вулиці дуже холодно, приміщення встигне охолонути.
 • По-друге, значна частина будівельних матеріалів (клеї, піни, герметики) не розрахована на полімеризацію при  температурах нижче нуля. Якщо використовувати такі матеріали при встановленні вікна, якість герметизації монтажного шва буде низькою.

Досвідчені майстри з монтажу добре знають про ці недоліки і обов’язково їх враховують при підготовці до монтажу та виконанні робіт. Це дає можливість компенсувати всі ризики і звести дискомфорт до мінімуму.

Чи можна монтувати пластикові вікна взимку

Але є у зимового монтажу і цілий ряд переваг:

 • По-перше, в холодну пору року попит на пластикові вікна передбачувано падає, і тому компанії для залучення клієнтів надають знижки більш охоче. Крім того, через не надто високе завантаження підприємств виготовлення вікна займає менше часу. Та й у монтажної бригади не так багато замовлень. Тому взимку вам не доведеться довго чекати — проміжок між оплатою замовлення і встановленням вікна буде мінімальним.
 • По-друге, холодне повітря за вікном — це відмінний індикатор якості монтажу. Майстри самі знають про це, і тому після встановлення конструкції і облаштування монтажного шву перевіряють герметичність всіх стиків. На холоді це зробити набагато простіше, а будь-які виявлені дефекти можна негайно усунути.

Обидві переваги є суттєвими, і тому варто принаймні замислитися над тим, щоб заміну вікон перенести на холодну пору року.

Що слід врахувати при встановленні в холодну пору року

Якщо мова йде про скління новобудови, що ще не опалюється, то основним завданням майстрів стає підбір відповідних матеріалів:

 • Використання «зимової» піни, здатної полімеризуватись за температур нижче нуля (різні марки можуть працювати в діапазоні від -5°С до -20°С), дозволяє вирішити проблему з герметизацією монтажного шва на морозі. Звичайно, в сильні морози краще монтаж перенести на інший день, але якщо на вулиці просто холодно — то зимова піна демонструє достатню ефективність.

Чи можна монтувати пластикові вікна взимку

 • ПСУЛ на холоді розширюється значно повільніше і може довго не перекривати зазор, в який буде встановлено ​​стрічку. Щоб уникнути цього, рулони ПСУЛ перед використанням зберігають в теплі (мінімум — 2–3 години при +20°С). В цьому випадку стрічка розширюється з нормальною швидкістю.
 • Якщо ж мова йде про житловий будинок, квартиру або інше приміщення, що опалюється, то майстрам доводиться мінімізувати збитки від холоду:
 • По-перше, з приміщення варто винести декоративні рослини і домашніх тварин — принаймні тих, яким може зашкодити холод. Маленький акваріум теж бажано винести, великий — накрити ковдрою: 100 і більше літрів води за час монтажу не встигнуть помітно охолонути.
 • По-друге, майстри заздалегідь готують конструкцію до монтажу — так, щоб отвір після демонтажу старих вікон стояв відкритим не більше 20-30 хвилин. За умови правильної організації робочого процесу від початку демонтажу до встановлення нового вікна в отвір проходить близько чверті години: приміщення не встигає помітно охолонути, а тим більше промерзнути.
 • По-третє, після герметизації шва і навішування стулок обов’язково перевіряють конструкцію на наявність протягів. За рахунок різниці температур потоки холодного повітря швидко виявляються, тому у майстрів є можливість додати герметик в проблемне місце або додатково відрегулювати фурнітуру.

Як бачите, особливих відмінностей в зимовому і літньому монтажі ПВХ-конструкцій немає. Так, є ряд нюансів, які варто врахувати. Але якщо ви доручаєте встановлення досвідченим майстрам, що піклуються про свою репутацію, то і взимку можна з успіхом міняти старі вікна на нові пластикові конструкції.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(19 голосів, середня: 4,84 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт акції WDS Challenge 4.0!
Старт акції WDS Challenge 4.0!

Липень починається драйвово! Оголошуємо літній етап акції WDS Challenge 4.0! Учасники акції: менеджери салонів з продажу вікон та дверей, віконні...

Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!
Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!

З 6 червня по 6 серпня 2024 року купуйте трендові вікна WDS 76 MD у дизайні Black&White (Чорний матовий декор...

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ