click fraud detection
 • ua
 • ru
Чому пластикові вікна запотівають 16.07.2019

Чому пластикові вікна запотівають

Один з аргументів проти встановлення металопластикових вікон полягає в тому, що вони запотівають. І дійсно, рясне випадіння вологи на склі, і навіть на профілі, є більш характерним для вікон із ПВХ, ніж для традиційних дерев’яних конструкцій. Чим це зумовлено, до чого може призвести запотівання вікон і як з ним боротися – розповімо в нашій статті.

Причини запотівання

«Вікна запотівають, тому що вони неякісні» – одне з поширених, але при цьому хибних тверджень. Насправді, інтенсивне запотівання склопакетів після заміни дерев’яних вікон пластиковими пов’язано з підвищенням герметичності конструкції:

 • У повітрі будь-якого приміщення міститься певна кількість вологи. Коли температура знижується до певної межі (її називають «точкою роси»), волога починає конденсуватися, осідаючи на поверхні у вигляді крапель.
 • Утворення конденсату відбувається нерівномірно по всій площі приміщення – краплі осідають на найхолоднішій поверхні якою є склопакет.
 • Таким чином, чим вища фонова вологість повітря  і чим інтенсивніший перепад температур, тим інтенсивніше буде відбуватись утворення конденсату і тим більше вологи буде осідати на вікнах.

Причини запотівання металопластикових вікон

Підтверджується це простим спостереженням. Якщо в приміщенні багато джерел водяної пари (кухня з плитою, на якій готується їжа, акваріум великого об’єму, кімнатні рослини), то вікна будуть потіти дуже інтенсивно. При цьому конденсат буде випадати тоді, коли склопакет матиме мінімальну температуру. Ось чому вдень ця проблема майже не виникає. А вранці, щоб  подивитись на градусник, доводиться протирати запітніле за ніч вікно. Чому ж дерев’яні вікна «потіють» не так сильно? Причина в їх меншій герметичності: так, через щілини в таких конструкціях витрачається тепло, проте разом із ним з приміщення виходить значна частина вологи.

Наслідки запотівання

Інтенсивне утворення конденсату на вікнах – свідоцтво того, що вологість в приміщенні досить висока. Це може призвести до неприємних наслідків:

 • У вологому середовищі активніше розвиваються колонії патогенних мікроорганізмів і хвороботворних грибків.
 • Через підвищену вологість може відволожуватися шпаклівка, штукатурка та обробні матеріали.
 • Зрештою, при рясному випаданні конденсату краплі можуть стікати з підвіконня на підлогу. Якщо там укладений дерев’яний паркет або ламінат, їх деформація буде лише питанням часу.

Втім, навіть саме по собі запотівання вікна і необхідність кожен ранок протирати його – вже неприємний фактор, котрий потребує вживання заходів. Добре, що цю проблему можна вирішити.

Наслідки запотівання металопластикових вікон

Як боротися з конденсатом на вікнах?

Тактика боротьби визначається причинами, що викликають конденсат.

А причин цих, як ми вже з’ясували, дві: висока вологість і низька температура на склопакеті. Тому й заходи можна приймати відповідні:

 • Простіше за все попередити запотівання, встановивши склопакет із низькою теплопровідністю (як мінімум – однокамерний з енергозберігаючим склом, а краще двокамерний з енергозбереженням і заповненням камер аргоном). Чим нижча теплопровідність елемента, тим менше остигатиме внутрішнє скло, і тим рідше будуть створюватись умови для випадіння конденсату.
 • Наступний важливий нюанс – дотримання технології монтажу. Облаштування монтажного шва за ДСТУ з використанням монтажних стрічок і ефективною теплоізоляцією вузла примикання конструкції до отвору знижує ризик прояву конденсату.
 • В холодну пору року внутрішня сторона склопакета маєобігріватися висхідним потоком теплого повітря від радіатора або конвектора. Якщо батарея буде повністю перекрита підвіконною дошкою, то, як мінімум нижня частина склопакета буде холодною, а значить – там  в першу чергу з’явиться конденсат. Уникнути цього можна двома засобами: встановити підвіконня з меншою шириною або ж вмонтувати в широку підвіконну дошку решітки, які будуть пропускати тепле повітря.

Як боротися з конденсатом на вікнах?

Зрештою, найефективніший метод боротьби – це контроль рівня вологості в приміщенні. Реалізується він декількома засобами:

 • Регулярне провітрювання. Якщо ви готуєте на кухні, або у вас зібралося багато гостей, то приміщення доведеться провітрювати додатково – таким чином ви позбавитеся від надлишку вологи.
 • Мікропровітрювання. Якщо температура дозволяє – встановіть стулку в режим мікровентиляції. Так повітря буде інтенсивніше циркулювати, і рівень вологи знизиться до прийнятних величин.
 • Установка вентиляційних клапанів – стінових і віконних. Припливні вентиляційні клапани підвищують ефективність роботи витяжної системи будівлі, і значно покращують повітрообмін. Як і у випадку зі звичайним провітрюванням забезпечується видалення вологи, проте ефект є більш виразним за рахунок постійної роботи клапану.

Запотівання пластикового вікна – це достатньо простий процес, який можна контролювати з мінімальними зусиллями. При цьому, як завжди, простіше не допустити появлення умов для рясного утворення конденсату. Але якщо конденсат все ж з’явився – дотримання простих правил допоможе впоратися з ним без особливих зусиль.

(1 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Акція WDS Challenge 2.0. Новий старт у лютому!
Акція WDS Challenge 2.0. Новий старт у лютому!

Компанія «МІРОПЛАСТ» оголосила проведення нового етапу акції WDS Challenge 2.0. Він триватиме з 1 по 28 лютого 2021. В акції...

Металопластикові двері. За та проти
Металопластикові двері. За та проти

Двері з металопластикового профілю сьогодні поступово «відвойовують» ринкову нішу у дерев’яних та алюмінієвих конструкцій. Металопластикові вироби встановлюють на балконах, всередині...

7 нових трендових кольорів у палітрі WDS Color
7 нових трендових кольорів у палітрі WDS Color

Наприкінці 2020 року палітра ламінації WDS Color поповнилась 7 новими трендовими кольорами: Антік (L160001) Сірий матовий (L164001) Кварц (L161001) Базальт (L162001) Умбра матовий (L163001)...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: +380 562 338 000 ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ