click fraud detection
Безпека вашої дитини. Правила поведінки з вікнами для дітей та батьків 13.09.2019

Безпека вашої дитини. Правила поведінки з вікнами для дітей та батьків

На жаль, ситуації, коли діти травмуються або навіть гинуть, випадаючи з вікон — не рідкість. Навіть найвідповідальніші батьки можуть не встежити за малюком, або просто не припускають, що йому буде під силу піднятися на підвіконня і відкрити вікно. Але запобігти таким ситуаціям цілком реально. Для цього варто прислухатися до наведених нижче рекомендацій, а також з усією відповідальністю підходити до комплектації вікон. В першу чергу — тих, які призначені для встановлення у дитячій кімнаті.

Загальні рекомендації з безпеки

Будь-яке вікно в кімнаті дитини — це потенційне джерело ризику. У віці, коли діти вже можуть самостійно пересуватися, але ще не усвідомлюють повною мірою небезпеку, загроза випадання з вікна буде цілком реальною. Частково знизити її може дотримання простих правил:

  • Якщо є можливість, відмовтеся від встановлення біля вікон предметів, які можуть бути використані в якості сходинок — крісел, ліжок, диванів. Чим складніше дитині буде дістатися до підвіконня, тим краще.
  • Не залишайте дітей без нагляду. Звичайно, 24 години на добу стежити за малюком неможливо. Але чим менше він буде поза полем вашого зору, тим менше часу у нього буде на експерименти з віконної стулкою.
  • Спробуйте пояснити малюкові небезпеку, до якої призведе випадання з вікна. Підійдуть і бесіди, і книжки з малюнками, і навчальні мультфільми.

ВАЖЛИВО! Москітна сітка на вікні не зменшує, а збільшує ризик випадіння. По-перше, вона дає дитині помилкове відчуття опори. Якщо перед порожнім віконним отвором дитина може зупинитися, то натягнуте полотно вона підсвідомо сприйме як щось стійке й міцне. По-друге, жодне кріплення не може витримати вагу 10 і більше кілограмів, тому будь-яка спроба дитини спертися на сітку майже гарантовано закінчиться падінням і важкими травмами.

Правила поведінки з вікнами для дітей та батьків

Елементи фурнітури, які запобігають відкриттю вікна без відома батьків

Вище ми говорили, що бажано не залишати дітей одних в приміщеннях з вікнами, що відкриваються. Але така можливість є не завжди. Тому дуже важливо в дитячих кімнатах, і в інших місцях, куди у дитини є вільний доступ, встановлювати елементи фурнітури, що не дозволять відкрити вікно.

Це може бути:

  • Обмежувач відкривання (блокіратор). Виробляється у вигляді защіпки, що фіксує стулку, або у вигляді троса, який обмежує ширину відкривання вікна (аналогічно до дверного ланцюжка). Відрізняється простотою конструкції і низькою ціною. Є у таких виробів і недолік: старші діти легко їх відкривають. З іншого боку, діти старшого віку вже знають про ризик падіння з вікна, тому ефективність у обмежувачів все одно досить висока.
  • Ручка із замком. Зовні виглядає як звичайна віконна ручка, але при цьому поворотний механізм комплектується простим замковим циліндром. Одне повертання ключа — і ручку повністю заблоковано, тому відкрити стулку не вийде. Мінус такого рішення в тому, що навіть для відкидання стулки у режим провітрювання потрібно буде шукати ключ.
  • Дитячий замок безпеки. На відміну від ручки, встановлюється на нижню частину вікна і блокує відкривання стулки в поворотному положенні. При цьому навіть при закритому замку можна без жодних перешкод відкинути стулку і провітрити приміщення — дитина все одно не зможе відкрити вікно і випасти з нього.

Елементи фурнітури, які запобігають відкриттю вікна без відома батьків

ВАЖЛИВО! Якщо ви використовуєте ручки або замки, то ключі повинні бути поза межами досяжності дитини!

Ціна такої фурнітури цілком доступна, а її встановлення на вікно необхідне для всіх, у кого є маленькі діти. Як би детально ви не розповідали дитині про те, що вікно є вкрай небезпечним, ризик, що малюк заграється і забуде про попередження, завжди залишається. Тому дуже важливо запобігати таким ситуаціям, і не дати дитині нашкодити себе!

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(1 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76
Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76

Нещодавно ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем, які мають з’явитись на ринку влітку цього року. Вже зараз компанія «МІРОПЛАСТ»...

ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76
ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76

Компанія «МІРОПЛАСТ», провідний український виробник ПВХ-профілю, анонсувала грандіозні новинки 2023 року – сімейство систем WDS 76. Всі передумови до створення...

МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології
МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології

Компанія «МІРОПЛАСТ», найбільший виробник ПВХ-профілю в Україні, проводить подальшу модернізацію виробництва. Попри всі складнощі роботи під час воєнного стану, дніпровський...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ