Вікна WDS

Як правильно доглядати за пластиковими вікнами

Одна з переваг пластикових вікон — порівняно простий догляд. Доглядати за вікном з ПВХ набагато легше, ніж за традиційною дерев’яною конструкцією, але все ж кілька разів на рік варто приділити увагу фурнітурі, ущільнювачам і іншим деталям. Тоді і ефективність роботи конструкції збільшиться, і термін служби зросте в рази.

Як доглядати за металопластиковими вікнами правильно, розповімо нижче.

Миття поверхонь

Найбільш очевидна задача — це підтримка в чистоті всіх видимих ​​поверхонь. Про те, як видалити забруднення з профілю і підвіконь, ми докладно писали в попередніх статтях, тому тут коротко резюмуємо:

Чистка і змащення фурнітури

Якщо за зовнішнім виглядом вікон власники зазвичай стежать, то деталі, приховані від стороннього погляду, часто не отримують належної уваги. В першу чергу, страждає фурнітура:

Щоб запобігти передчасному виходу фурнітури з ладу, і повернути плавність її роботи, потрібно не рідше ніж раз на півроку виконувати чистку і обробку мастилом. Для цього:

Очищена і змащена фурнітура працює значно краще і менше підлягає навантаженням. Це уповільнює її знос і продовжує термін експлуатації вікна.

Порада! При виготовленні фурнітури на неї наносять так зване консерваційне мастило. Незважаючи на високу стійкість такого засобу, він поступово втрачає ефективність. Тому перший раз змащувати вікно потрібно не пізніше, ніж за рік після встановлення, а в подальшому — повторювати процедуру раз на 6 місяців.

Догляд за ущільнювачами

Ефективність притискання стулки до рами (а значить — і відсутність продувань) залежить не тільки від налаштування фурнітури. Дуже важливо правильно доглядати за віконними ущільнювачами. Якщо не виконувати періодичну обробку, ущільнювачі почнуть деформуватися, втрачати еластичність і тріскатися.

Для обробки ущільнювача найкраще використовувати спеціалізовані засоби, які входять до наборів з догляду за вікнами. Також підійдуть будь-які мастила на основі силікону — важливо лише, щоб в їх складі не було кислот, лугів або розчинників.

Обробка виконується просто:

Дренажні отвори, москітні сітки, ручки та інші деталі

Крім профілю, склопакета, фурнітури і ущільнювача доглядати потрібно і за іншими деталями:

Регулярно доглядаючи за металопластиковим вікном, ви забезпечуєте максимальний комфорт при його використанні, сприяєте підтримці оптимального мікроклімату в приміщенні і продовжуєте термін експлуатації конструкції. Регулярний догляд можна виконувати і своїми силами, а ось для вирішення найбільш складних завдань — наприклад, регулювання фурнітури — бажано залучати кваліфікованих майстрів. Як правило, разом з регулюванням майстер виконує чистку і змазку фурнітурного механізму, що добре позначається на його роботі в майбутньому.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».