Вікна WDS

Вікна з захистом від злому

Вікно або балконні двері — одні з тих об’єктів, через які зловмисники найчастіше проникають в будинки. Досвідчений злодій, що спеціалізується на квартирних крадіжках, зможе відкрити стулку, не обладнану захисною фурнітурою, менше ніж за хвилину з використанням найпростіших інструментів. Недосвідчений же просто розіб’є склопакет і проникне всередину — і майже завжди у нього буде достатньо часу, щоб забрати матеріальні цінності і піти непоміченим.

Втім, можливості сучасних ПВХ-конструкцій дозволяють підвищити ефективність захисту від несанкціонованого проникнення. Комплексний підхід до вирішення цього завдання значно ускладнює спроби відчинення стулки ззовні, тому зловмисники, не бажаючи привертати до себе зайву увагу, просто полишають спроби відкрити вікно.

Досягти такого результату можна різними способами.

Які вікна потребують захисту

Ефективність сучасних систем захисту вікон від злому дуже висока. Звичайно, неможливо повністю виключити ймовірність того, що злочинець відкриє стулку, зламає її або розіб’є посилений склопакет. Але це, по-перше, потребуватиме значно більше часу, а по-друге, спричинить сильний шум. В результаті, ймовірність того, що протиправна активність буде припинена поліцією або пильними сусідами, зросте в рази!

Тому встановлювати на вікно протизламні елементи дійсно варто. Де ж вони будуть найбільш потрібні?

Це ж стосується і балконних дверей: там, де є ймовірність проникнення сторонніх, потрібно подбати про додатковий захист від злому.

Протизламна фурнітура

Основна перепона, яку злочинцеві доводиться долати при зломі стулки — фурнітура. Фурнітурний механізм утримує стулку в закритому положенні і забезпечує її притискання до рами. На жаль, фурнітурні системи в базовому варіанті не дуже добре протистоять злому — якщо прикласти зусилля в потрібних місцях, цапфи, не зафіксовані зачепами, просто зміщуються, а стулка відкривається.

Більшість виробників додає в фурнітуру окремі протизламні елементи, але куди ефективнішим буде встановлення фурнітури, у якої всі деталі виготовлені з розрахунком на максимально ефективний захист від злому. Як правило, це:

Комбінація грибоподібних цапф і Н-подібних планок із загартованої сталі значно підвищує стійкість конструкції до силового відкривання.

Крім протизламної фурнітури для захисту вікна від відкривання ззовні можна використовувати і інші елементи. Дуже корисною може бути невелика сталева накладка на замок, що захищає від його висвердлювання. Будь-яка спроба висвердлити отвір навпроти ручки і провернути її ззовні закінчиться невдачею, адже зловмисникові доведеться свердлити не м’який пластик, а загартовану сталь. Компактний акумуляторний дриль, який зазвичай використовується при цьому, з таким матеріалом точно не впорається.

Ще один елемент, який підвищить рівень безпеки — віконна ручка. Це може бути модель з замком або спеціальна конструкція з механізмом Secustick, що блокує спроби провернути ручку ззовні. Наявність такої деталі значно ускладнить спробу проникнення в будинок через вікно або балконні двері.

Безпечний склопакет

Іноді злочинці проникають в приміщення, просто розбиваючи склопакет. Так, це досить шумно, але не завжди шум супроводжується тривогою або викликом поліції. Тому враховувати таку можливість і вживати заходів з протидії теж потрібно.

Тут ефективним буде використання безпечних склопакетів. Здебільшого в таких конструкціях у якості зовнішнього скла використовують:

При захисті вікна від злому найбільш ефективним буде комплексний підхід: встановлення протизламної фурнітури, оснащення конструкції ручкою з замком, вибір склопакета з триплексом і т.ін. Звичайно, всі ці заходи не відміняють необхідності інших захисних заходів, таких як підключення сигналізації — але й самі вони здатні значно знизити ризик несанкціонованого проникнення до вашого будинку, квартири або офісу.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».