Вікна WDS

Що таке енергозберігаючий склопакет і як він працює

Ще близько 10–15 років тому енергозберігаючі склопакети в Україні багато хто розцінював як певну екзотику. Для зниження теплопровідності склопакета просто збільшували кількість камер, а ефективність енергозберігаючого скла ігнорувалася — не тільки замовниками, а й деякими виробниками.

Сьогодні ситуація інша — наявність енергозберігаючого скла вважається обов’язковою для більшості конструкцій, призначених для встановлення в житлових приміщеннях (і ця вимога зафіксована в діючих нормативах). Але все ж повну і достовірну інформацію про енергозберігаючі склопакети мають не всі.

Технології енергозбереження

Навіть звичайний однокамерний склопакет пропускає значно менше тепла, ніж рама з двома окремими стеклами. Теплоізоляційний потенціал двокамерного склопакета ще вищий — але і він недостатній для досягнення нормативних показників енергозбереження в більшості кліматичних зон України. Вирішується ця проблема додаванням в конструкцію енергозберігаючих елементів.

Енергозберігаюче та мультифункціональне скло

Основний елемент, що знижує теплопровідність склопакета — енергозберігаюче скло. Сьогодні практично всі виробники використовують скло з м’яким*  теплоізоляційним покриттям (і-скло):

*М’яким покриття називають через його невисоку міцність. Для захисту цього шару від пошкодження, скло в склопакеті розміщують таким чином, щоб він знаходився всередині камери.

Аналогічно працює і так зване мультифункціональне скло. Воно відрізняється від енергозберігаючого лише структурою покриття. Багатошарова плівка з іонів металу працює в обидві сторони: вона відображає інфрачервоне випромінювання і з боку приміщення, і з боку вулиці. А це означає, що взимку такий склопакет буде захищати від холоду, а влітку — від перегріву.

І енергозберігаючі, і багатофункціональні покриття безбарвні і практично повністю прозорі. Встановлення таких склопакетів практично не позначається на освітленості приміщення і не спотворює передачу кольору.

Заповнення камер інертним газом

Ще один спосіб підвищення теплозберігаючих властивостей склопакета — заповнення камер інертним газом:

Зверніть увагу! Аргон — це інертний газ, тому він не шкодить ані здоров’ю людини, ані кімнатним рослинам. Крім того, аргон не дає окислюватися металевому напиленню на склі — це подовжує термін служби енергозберігаючого покриття. За умов дотримання технології аргон зберігається в склопакеті більш ніж 10 років, не вивітрюючись і не знижуючи його теплоізоляційні характеристики.

Переваги енергозберігаючих склопакетів

Що ж дає комплектація вікна енергозберігаючим склопакетом? Вигод від такого рішення кілька:

Крім того, не варто забувати, що наявність енергозберігаючих склопакетів — це вимога, яку зафіксовано в нормативних документах, що регламентують комплектацію вікон для житлових приміщень.

Енергозберігаючі склопакети і кімнатні рослини: популярний міф

Щодо енергозберігаючих склопакетів існує популярний міф про те, що їхня установка шкодить кімнатним рослинам. Тут є 2 аспекти:

Сьогодні додавання енергозберігаючого склопакета до конструкції металопластикового вікна — це не примха, а необхідна умова для забезпечення енергоефективності. Здорожчання виходить незначним, а різниця в ціні швидко окупається за рахунок економії на обігріві і загального підвищення комфорту в приміщенні.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».