click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
З чого складається металопластикове вікно? 24.01.2020

З чого складається металопластикове вікно?

Металопластикове вікно — це конструкція, що стала вже звичною для більшості наших співвітчизників, але далеко не всі знають, як саме вікно влаштоване (і це справедливо навіть для тих, у кого такі вікна стоять в будинках або квартирах). Давайте розберемо, з яких саме елементів складається вікно.

Профільна система

Вікно називають металопластиковим, тому що його каркас виготовлений з пластикового профілю з металевим армуванням. Саме пластиковий профіль з армуванням відповідає за механічні характеристики вікна (міцність, жорсткість, стійкість до деформацій), а також — за теплотехнічні показники.

Пластиковий профіль виробляють з ПВХ (полівінілхлориду). Він може бути:

  • Білим.
  • Фарбованим в масі.
  • Ламінованим (обклеєним спеціальною декоративною плівкою).

З профілів роблять такі елементи вікна:

  • Рама — нерухома частина, що забезпечує фіксацію конструкції в отворі.
  • Стулка — рухома частина вікна.
  • Імпост — вертикальна або горизонтальна перетинка, що ділить одну раму на кілька частин.

З чого складається металопластикове вікно?

Крім рам, стулок і імпостів, в конструкцію вікна також входять штапики — легкі пластикові профілі, що фіксують склопакет в рамі або стулці. Якщо ж широку раму потрібно розділити на кілька частин, але при цьому забезпечити широкий отвір при відкриванні — замість імпоста встановлюють спеціальний штульповий профіль, який кріпиться на одній із стулок.

Всі профілі, що використовуються для виробництва елементів вікна, мають багатокамерну структуру. Розділення внутрішнього простору на камери підвищує механічну міцність конструкції, а також знижує її теплопровідність — теплопередача між ізольованими камерами значно ускладнюється. Зазвичай, чим більше камер — тим теплішим і міцнішим є профіль.

Армування

Всередині пластикового профілю закріплюється металевий профіль — армування:

  • Для виготовлення армуючого профілю використовують сталь з антикорозійним покриттям.
  • Згідно з ДСТУ для більшості віконних конструкцій мінімальна товщина металу повинна становити не менше 1,5 мм (якщо метал буде тоншим — зростає ризик деформації). Конструкції з великими габаритами і високими навантаженнями потребують встановлення армування товщиною 2 мм і більше.

Окрім товщини металу, на міцність армування впливає його конфігурація. Чим більше ребер жорсткості на профілі, тим міцнішою буде сама конструкція. За конфігурацією армування може бути Г-подібним, П-подібним або замкнутим (квадратне, трапецієвидне).

З чого складається металопластикове вікно?

Склопакети

У раму або стулку металопластикового вікна встановлюється заповнення — конструкція, яка перекриває весь отвір. В якості заповнення зазвичай використовуються склопакети.

Склопакет — це конструкція з 2 або більше стекол, герметично з’єднаних дистанційною рамкою:

  • Простір між листами скла називають камерою склопакета. Однокамерний склопакет складається з 2 стекол і однієї дистанційної рамки, двокамерний — з 3 стекол і 2 рамок відповідно. Збільшення кількості камер, як і в випадку з профілем, забезпечує підвищення теплозберігаючих характеристик склопакета.
  • Камери склопакета заповнюють осушеним повітрям або інертним газом. Використання інертного газу (аргону) дозволяє знизити теплопровідність склопакета.
  • Дистанційна рамка утримує шари скла на фіксованій відстані. При цьому всередині рамки знаходиться речовина, що поглинає надлишок вологи і перешкоджає утворенню конденсата всередині склопакета.

По периметру склопакет обробляють герметиком. Для герметизації використовують засоби, що повільно полімеризуються і зберігають еластичність протягом тривалого часу.

З чого складається металопластикове вікно?

Додаткові можливості склопакетів

Склопакет може займати до 80% площі всього вікна, тому саме від нього багато в чому залежать функціональні можливості всієї конструкції. Використання скла з додатковими можливостями дозволяє створювати склопакети:

  • Енергозберігаючі — скло з тонкошаровим напиленням ефективно відбиває до приміщення інфрачервоні промені, знижуючи тепловтрати в холодну пору року. Додатково теплозахисні властивості підвищуються за рахунок заповнення склопакета аргоном.
  • Сонцезахисні — тоноване скло або скло з дзеркальним покриттям знижує кількість тепла, яке проникає в приміщення в спекотні літні місяці (крім підвищення рівня комфорту забезпечується економія на кондиціонуванні).
  • Мультифункціональні — об’єднують переваги перших двох видів, зберігають тепло в мороз і прохолоду в спеку.
  • Звукоізоляційні — використання шарів скла різної товщини або дистанційних рамок з різною шириною дозволяє значно знизити рівень вуличного шуму.
  • Безпечні — застосування в якості зовнішнього скла триплекса (конструкція з двох шарів скла, склеєних полімерною плівкою) або броньованого скла знижує ризик випадкового розбиття або пошкодження склопакета зловмисником.

Крім того, в окрему групу варто виділити декоративні склопакети. В них використовується тоноване плівкою скло, скло, забарвлене в масі, структурне скло і т. ін. До популярних технологій декорування склопакетів також відносять друк ультрафіолетовими чорнилом і піскоструминне нанесення малюнків.

Фурнітура

Фурнітура — це комплекс деталей, що відповідають за відкриття віконної стулки в різних режимах, а також за її закривання і притиск до рами в закритому положенні. Фурнітура включає петлі, що приєднують стулку до рами, обв’язку стулки, відповідні планки (зачепи) на рамі і додаткові елементи. Для керування фурнітурним механізмом металопластикового вікна використовується ручка.

Залежно від того, як працює основна частина фурнітури, стулка може бути:

  • Поворотною — може тільки повертатися на петлях.
  • Поворотно-відкидною — повертатися на петлях і відкидатися в верхній частині для провітрювання.
  • Відкидною — використовується для створення фрамуг.
  • Зсувною/Розсувною — зміщується в поздовжній площині, рухаючись по направляючих і відкриваючи широкий отвір.

Вибір фурнітури обумовлений в першу чергу завданнями, які вона має вирішувати.

З чого складається металопластикове вікно?

Додаткові можливості фурнітури

Крім власне відкривання і закривання, фурнітурний комплекс можна використовувати для вирішення інших завдань. Для цього в обв’язку додають додаткові елементи. Прикладами таких елементів можуть служити:

  • Мікропровітрювання/ступеневе провітрювання — для відкриття стулки на невелику фіксовану ширину при вентиляції приміщення.
  • Мікроліфт — для полегшення закривання великих і важких стулок.
  • Дитячий замок безпеки — для запобігання спробам відкривання стулок дітьми без відома дорослих.
  • Блокатор помилкового відкривання — для запобігання відкриванню стулки в поворотному положенні відразу з відкидного (при цьому стулка може зависнути на одній петлі).
  • Фіксатор/обмежувач відкривання — для фіксації стулки під обраним кутом в поворотному положенні.

Крім того, в комплект фурнітури можна додавати протизламні елементи. Це відповідні планки Н-подібної форми, грибоподібні (а не циліндричні) запірні цапфи, а також пластини проти висвердлювання замка. Всі ці елементи вирішують одну задачу — захист стулки від спроб силового зламу при несанкціонованому проникненні.

Як бачите, конструкція металопластикового вікна досить складна. З іншого боку, модульна конструкція і великий перелік комплектуючих дають можливість зібрати конструкцію, характеристики якого забезпечують максимально ефективне виконання покладених на неї функцій — енергозбереження, звукоізоляції, сонцезахисту і безпеки.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(22 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт нового етапу акції WDS Challenge
Старт нового етапу акції WDS Challenge

Сумуєте, що свята вже пройшли, і новорічний запал потроху згасає? Нам є чим вас підбадьорити! Стартує новий етап акції WDS...

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ