click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Який склопакет обрати 16.09.2019

Який склопакет обрати

При виборі вікна багато хто фокусується на профільній системі, вважаючи інші елементи конструкції другорядними. Не можна заперечувати важливість профілю, але все ж, більшу частину площі вікна займає скло — саме тому його вибір не менш важливий.

У сучасних металопластикових вікнах найчастіше використовуються склопакети — герметичні конструкції з двох або більше стекол. Така структура забезпечує склопакету гарні експлуатаційні показники. Використовуючи різні модифікації скла і вносячи зміни в конструкцію склопакета, можна значно змінювати його характеристики. А як саме ці характеристики залежать від конструкції склопакета — розповімо нижче.

Енергоефективність

Оскільки склопакет може займати 80% або більше від усієї площі вікна, він стає основним елементом, що відповідає за теплообмін. Тому при виборі теплотехнічних характеристик склопакета потрібно орієнтуватися на нормативні показники. Відповідно до діючих стандартів, для першої кліматичної зони України мінімальний показник опору теплопередачі вікна становить 0,75 Вт/м²°С, а для другої — 0,6 Вт/м²°С. Тому встановлення вікон з простими однокамерними склопакетами, навіть з енергозберігаючим склом, буде прямим порушенням норм, прописаних в ДСТУ.

Щоб знизити теплопровідність склопакета, необхідно:

  • Збільшити кількість камер. Додавання в конструкцію третього скла створює другу камеру, яка виступає в ролі теплоізолятора.
  • Обов’язково використовувати енергозберігаюче скло (одне, а краще — два), яке відбиває інфрачервоне теплове випромінювання назад в приміщення.
  • Заповнення камер не осушеним повітрям, а інертним газом, який менше проводить тепло.

Саме двокамерний склопакет з енергозберігаючим склом і камерами, заповненими інертним газом, буде оптимальним рішенням з точки зору теплоізоляції. Встановлення конструкцій з таким наповненням дозволить не тільки строго дотримуватися вимог ДСТУ, а й значно скоротити витрати на опалення.

Який склопакет обрати?

Сонцезахист

Статистика свідчить, що витрати на кондиціонування приміщень часто бувають досить значними навіть у порівнянні з витратами на їх обігрів. Тому захищатися від сонця влітку так само важливо, як захищатися від холоду взимку.

Щоб знизити нагрів приміщення у спеку, встановлюють склопакети:

  • Дзеркальні (світловідбиваючі).
  • Тоновані (в них використовується більш темне скло, що поглинає частину сонячного світла).
  • Мультифункціональні.

Останній різновид є особливо цікавим. Сучасне багатофункціональне скло працює в двох режимах: взимку воно зберігає тепло в приміщенні, а влітку — навпаки, відбиває інфрачервоне випромінювання, захищаючи кімнату від перегріву. При цьому у видимій частині спектру мультифункціональне скло залишається майже повністю прозорим, тому затінення, особливо на сонячній стороні, буде практично непомітним.

У будь-якому випадку, якщо вікно виходить на південну або східну сторону, і не має природного захисту на кшталт гілок дерев, встановлення склопакета з хорошими показниками сонцезахисту буде правильним рішенням.

Звукоізоляція

Незважаючи на високу жорсткість скла, склопакет в рамі працює у якості мембрани — тому навіть щільно закрите вікно може пропускати вуличний шум, який створює дискомфорт. Підвищити звукоізоляційні характеристики склопакета можна декількома способами:

  • Зробити зовнішнє скло товщим (6 мм замість 4 мм).
  • Збільшити кількість камер (двокамерна модифікація пропускає куди менше шуму).
  • Обрати різну ширину зовнішньої і внутрішньої камер в двокамерному склопакеті.

Всі ці рішення призведуть до того, що гучність звуку при проходженні через склопакет значно (в два рази або навіть більше) знизиться. Тому в ситуації, коли вікно виходить на дорогу, будівельний чи дитячий майданчик або на галасливе кафе, можна забезпечити собі акустичний комфорт, встановивши склопакет з хорошими показниками звукоізоляції.

Безпека

Скло — матеріал досить крихкий, і при механічних впливах склопакет може розбитися. Розбиття склопакета стає причиною травм, крім того, через розбите вікно може проникнути зловмисник. Щоб уникнути цього, варто додати в конструкцію склопакета елементи безпечного скління.

Може використовуватися:

  • Загартоване (термозміцнене) скло — воно більш міцне у порівнянні зі звичайним. Якщо ж таке скло розіб’ється, то не буде гострих осколків: загартоване скло розсипається на дрібні фрагменти без різальних крайок.
  • Ламіноване скло — покрите міцною плівкою, яка захищає поверхню від пошкоджень. По-перше, така плівка грає роль амортизатора при ударах, а по-друге — утримує осколки, якщо скло все-таки розбилося.
  • Триплекс — двошарова конструкція зі стекол, з’єднаних нітроцелюлозною плівкою. Завдяки внутрішньої еластичної вставці триплекс розбити дуже складно. Якщо ж це станеться, наскрізний отвір не утворюється: плівка надійно утримує всі фрагменти скла.

Перший різновид безпечного скління дозволяє уникнути травм. А включення в конструкцію склопакета ламінованого скла або триплекса підвищує захист приміщення від несанкціонованого проникнення.

Важливо! Триплекс за рахунок багатошарової структури забезпечує додаткову звукоізоляцію!

Важливо! Триплекс за рахунок багатошарової структури забезпечує додаткову звукоізоляцію!

Дизайн

Не варто забувати про те, що вікно — це ще й елемент дизайну. Причому воно впливає і на враження від фасаду будівлі, і на те, як буде виглядати інтер’єр. Тож недооцінювати декоративний потенціал склопакетів не варто.

Можливостей для декорування склопакетів дуже багато, тому тут варто перерахувати лише найбільш популярні рішення:

  • Використання дзеркального або тонованого скла (скло може бути забарвлене в масі або тоноване плівкою).
  • Використання структурного скла з різними типами рельєфу.
  • Нанесення піскоструминних малюнків на внутрішнє або зовнішнє скло.
  • Встановлення декоративних перетинів (шпросів) всередині склопакета.
  • Нанесення на скло плівкових вітражів або зображень з використанням технології ультрафіолетового друку.

І це — лише частина способів, які можуть перетворити склопакет на повноцінний і самостійний елемент декору.

Вибір склопакетів майже безмежний, тому при підборі комплектації важливо врахувати всі чинники і скористатися можливостями для розширення функціоналу. А ще — не забути про зовнішній вигляд вікна!

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(1 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт нового етапу акції WDS Challenge
Старт нового етапу акції WDS Challenge

Сумуєте, що свята вже пройшли, і новорічний запал потроху згасає? Нам є чим вас підбадьорити! Стартує новий етап акції WDS...

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ