click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Яке вікно обрати для кухні 10.02.2020

Яке вікно обрати для кухні

Кухня — це приміщення з особливим мікрокліматом. Висока вологість, постійні перепади температури, потреба в інтенсивній циркуляції повітря — саме ці фактори будуть визначальними при виборі вікна. Крім того, навіть при ефективно працюючій витяжці в повітря в кухні періодично потрапляють часточки сажі і краплі жиру, які потім осідають на всіх поверхнях, в тому числі і на вікні.

Все це потрібно врахувати, обираючи комплектацію кухонного металопластикового вікна.

Профільна система

При виборі вікна до кухні важливо обрати правильну віконну систему. Ось що потрібно прийняти до уваги:

  • Кухня — це не те приміщення, в якому ми проводимо багато часу (виняток — кухня, поєднана з їдальнею). Тому профільні системи з високими показниками енергозбереження тут не настільки потрібні. Достатньо профілю з базовими характеристиками — він забезпечить збереження тепла на прийнятному рівні.
  • Якщо віконний отвір в кухні має невеликі розміри, то світловий потік краще збільшити. Виходом стане встановлення конструкції з профільної системи зі зменшеними габаритами стулки, наприклад WDS 6S: так кухня буде отримувати більше природного освітлення.
  • Для кухонь з великими віконними прорізами краще обирати більш масивні профільні системи. Більше камер — вище жорсткість великої конструкції і краща теплоізоляція.

Вибір між білим і ламінованим профілем залежить від дизайну приміщення. Але тут потрібно врахувати наступне:

  • На білій поверхні характерні «кухонні» забруднення помітні набагато краще, тому догляд за вікном потребуватиме більше часу. Профіль доведеться регулярно протирати і мити.
  • На ламінованій поверхні забруднення можуть бути менш помітні — але це тимчасово. Доглядати за ламінованим профілем кухонного вікна теж потрібно регулярно, інакше забруднення будуть накопичуватися. Крім того, текстуровані ламіновані поверхні складніше очищати: щоб не пошкодити їх при інтенсивному терті, варто вибирати профільні системи з високою якістю декорування.

Яке вікно обрати для кухні

Склопакет

Висока вологість в кухні стає причиною рясного випадання конденсату на склі. Запобігти цьому можна в тому числі і за рахунок встановлення склопакета з потрібними характеристиками:

Мінімум — двокамерний склопакет з енергозберігаючим склом. Він забезпечить базове збереження тепла, і кухня не буде холонути.

Якщо вікна кухні виходять на південну або південно-східну сторону, то доцільним буде встановлення сонцезахисного або мультифункціонального склопакета. Тоді приміщення в літню спеку не буде перегріватися, і навіть влітку готувати ви зможете у відносному комфорті.

Зверніть увагу! Встановлення сонцезахисного склопакета дає можливість хоча б на деякий час відмовитися від використання щільних тканинних занавісок, які у кухні швидко брудняться і вимагають регулярного прання.

Фурнітура

Одне з найбільш важливих завдань, які необхідно вирішити в кухні, — це досить інтенсивний повітрообмін. Він потрібен для:

  • Видалення повітря, насиченого вуглекислим/чадним газом і заміни його повітрям, багатим на кисень.
  • Видалення теплого повітря і заміни його більш прохолодним.
  • Вилучення надлишку водяної пари, а також зважених у повітрі крапель олії, частинок сажі і т. ін.

Для цього важливо, щоб працювала витяжка, і одночасно забезпечувався приплив свіжого повітря. Практично єдиним його джерелом є кухонне вікно. Провітрювання може працювати в декількох режимах:

  • Мікровентиляція — для найбільш холодних днів або для не дуже інтенсивного приготування їжі. Деталі для мікропровітрювання або ступеневого провітрювання вбудовуються у фурнітуру і дозволяють залишати невелику щілину між стулкою і рамою. Для надходження повітря ззовні при працюючій витяжці цього достатньо.
  • Провітрювання у відкидному положенні. Стандартна опція, наявна в будь-якому комплекті поворотно-відкидної фурнітури.

Зверніть увагу! Можна додати в набір двохпозиційний елемент (зима-літо), що регулює ширину відкидного відкриття стулки. Налаштовується він двічі на рік, зате потім користуватися вікном дуже зручно — влітку стулка відкидається максимально, а взимку ширина зазору зменшується.

  • Інтенсивне провітрювання. Поворотне відкривання стулки дозволяє швидко провітрити кухню, щоб позбутися неприємного запаху, диму або пару. При цьому варто використовувати такий елемент як фіксатор або обмежувач відкриття стулки: він буде утримувати її у відкритому положенні, і стулка не ​​закриється / не відкриється при поривах вітру.

Вікно у кухні відкривається дуже часто, тому в комплектацію обов’язково включають москітну сітку. Сітка запобігає потраплянню комах під час провітрювання приміщення — на зиму її варто знімати!

Крім того, якщо у будинку є діти, то кухонне вікно потрібно обладнати дитячим замком безпеки. Зазвичай нижній край віконного отвору знаходиться на невеликій висоті, тому компактний елемент, що блокує відкривання стулки, може вберегти дитину від серйозних травм при падінні.

Підвіконня

Ще одна важлива деталь кухонного вікна — підвіконня:

  • Поверхня може бути як глянцевою, так і матовою. Глянцева поверхня простіше очищається, але будь-які забруднення на ній дуже помітні. На матовій забруднення не так сильно кидаються в очі, але з естетичної точки зору вона поступається глянцевій.

Яке вікно обрати для кухні

  • Ширина підвіконня теж може бути різною. Популярне рішення саме для кухонь — використання підвіконня як полиці або об’єднання його зі стільницею. У цьому випадку бажано надавати перевагу не найдешевшими моделям, а більш дорогим підвіконним дошках з ПВХ із захистом від подряпин і високих температур.
  • Зважайте, що для широких підвіконь потрібні вентиляційні решітки. Без такої вставки підвіконна дошка буде повністю перекривати розташовану під вікном батарею системи опалення. Тепле повітря не буде обігрівати склопакет, що в умовах підвищеної вологості призведе до надлишкового утворення конденсату (в кухні конденсат на склопакеті може з’являтися час від часу, але так його буде ДУЖЕ багато).

Правильний підбір комплектації вікна забезпечить підтримання у кухні оптимального мікроклімату практично без зусиль з вашого боку.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(20 голосів, середня: 4,80 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України
Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України

У спецвипуску Forbes Ukraine «Хто є хто» зібрано досьє на 303 СЕО провідних українських компаній. Серед них і генеральний директор...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ