Обираючи підвіконня для встановлення в приміщенні, варто подумати про те, яка модель вам більше підійде — глянцева або матова. На ринку представлені обидва різновиди, а також кілька проміжних форм, причому відрізняються такі підвіконня досить сильно. Зовнішні відмінності, а також відмінності в експлуатації і будуть тими факторами, які потрібно враховувати при виборі.
Варіанти текстури підвіконь
Пластикові підвіконня можуть випускатися в декількох модифікаціях:
- Глянцеві — з ідеально гладкою блискучою поверхнею. Вони можуть бути однотонними або кольоровими, але в будь-якому випадку поверхню виробу роблять максимально рівною.
- Матові — підвіконня з шорсткою поверхнею. Фактура поверхні у різних моделей може відрізнятися, але в будь-якому випадку матовість буде помітна навіть неозброєним оком.
- Сатинові (напівглянцеві, напівматові) — досить рідкісний проміжний різновид. Ідеально гладенька поверхня пластику піддається спеціальній обробці, тому вона стає бархатистою, але при цьому залишається досить рівною і добре відбиває сонячні промені.
Обираючи між глянцевими і матовими моделями, важливо враховувати весь комплекс факторів — від зовнішнього вигляду до практичності і простоти догляду.
Естетика
З точки зору естетики в більшості випадків глянцеве підвіконня виграє. Більшості людей подобаються гладкі, блискучі поверхні, тому вибір глянцевої моделі буде цілком виправданим. Крім того, при інтенсивному освітленні глянцева підвіконна дошка стає ще однією поверхнею, що відбиває промені та підсилює гру світла в кімнаті.
Чи означає це, що матове підвіконня непривабливе? Зовсім ні: воно просто не настільки ефектне. Матові поверхні, як білі, так і кольорові, відмінно виглядають в стриманих інтер’єрах без великої кількості блискучих об’єктів. Тому в сучасному дизайні матовому підвіконню теж знайдеться місце.
Практичність
А ось з практичністю все куди складніше:
- З одного боку, глянцеве підвіконня виглядає ідеально тільки тоді, коли його поверхня залишається цілою і чистою. При необережному поводженні на підвіконній дошці можуть з’явитися подряпини і інші дефекти, які відразу впадають в очі. Матові поверхні менш схильні до пошкоджень, хоча великі подряпини видно і на них.
- Глянцева поверхня вразлива не тільки до механічних пошкоджень. При впливі деяких миючих засобів або інших агресивних розчинів гладенька поверхня може ставати шорсткою — а «відполірувати» її , повернувши первинний вигляд, буде майже неможливо.
- З іншого боку, за глянцевою підвіконною дошкою в рази легше доглядати. На ідеально гладенькій поверхні менше затримується пил, а будь-які забруднення легко стираються одним рухом вологої серветки. З матовою текстурою все не так просто — вона схильна накопичувати бруд, а очистити пори ПВХ від забруднень, що туди потрапляють, буде трохи складніше.
- Ступінь нагріву підвіконня під яскравими сонячними променями більше залежить від його кольору, а не від текстури. І все ж, на сонячну сторону ставити глянцеві моделі не варто: справа не в температурній деформації, а в сонячних відблисках, які можуть з’являтися на поверхні та сліпити очі.
Також варто мати на увазі, що глянцева поверхня досить слизька. Тому при необережному русі можна змахнути книги або вази, що стоять на підвіконні. З матовим покриттям такий ризик буде значно меншим.
Рекомендації щодо вибору
І все ж, яке підвіконня обрати? Єдиного правильного рішення немає, тому варто орієнтуватися на такі рекомендації:
- Глянець хороший тим, що за ним простіше доглядати: так, на гладенькій поверхні пил добре видно, але видаляється він одним рухом.
- Встановивши матову модель, не лінуйтеся регулярно протирати підвіконня від пилу, інакше бруд буде накопичуватися. Спершу він буде не настільки помітним, як на гладенькій поверхні, але згодом забруднення буде складніше видалити.
- На матовому покритті рідше з’являються подряпини та інші дефекти. Тому якщо на підвіконні будуть стояти горщики із квітами, варто взяти більш практичну матову модель.
І все ж текстура — це лише один аспект вибору підвіконня для ПВХ вікна. Куди важливіше правильний підбір палітри, габаритів, а також висока якість самого виробу і його правильне встановлення. Тільки при врахуванні всіх цих факторів підвіконня органічно впишеться в інтер’єр і без нарікань прослужить вам не один десяток років.
Чудовим прикладом можуть служити підвіконня WDS — в асортиментній лінійці є як глянцеві, так і матові модифікації в різних кольорових варіантах. Тому можна підібрати підвіконня, що підійде для будь-якого інтер’єру і для будь-яких умов експлуатації. При цьому матові підвіконня WDS із закругленим капіносом мають гладеньку, ідеально рівну поверхню. Прибирати пил з таких підвіконь так само легко, як і з глянцевих моделей.
Дізнайтесь більше про всі переваги підвіконь WDS у глянцевому та матовому виконанні та оберіть бажаний колір. Для замовлення підвіконь WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».