click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Як відмити пластикові вікна 16.08.2019

Як відмити пластикові вікна

Одна з переваг металопластикових вікон — простота догляду за ними. На відміну від дерев’яних конструкцій, пластикові не вимагають періодичного фарбування, а гладенька поверхня пластику з мінімальною пористістю полегшує очищення від більшості забруднень.

І все ж, періодично мити пластикові вікна необхідно. При цьому достатньо дотримуватися кількох простих правил, про які ми розповімо нижче.

Миємо рами і стулки

Миття пластикових вікон варто почати з рам. Гладенькі пластикові поверхні не схильні до накопичення бруду, але все ж з часом рама або стулка можуть втратити ідеально білий колір. Відмивається пластик практично без зусиль:

  • У більшості випадків достатньо вологої серветки або м’якої ганчірки, змоченої в мильному розчині. Кілька разів проводимо по поверхні рами, потім протираємо пластик насухо — і вікно виглядає, як нове.
  • Якщо на поверхні є стійкі забруднення, замість мильного розчину можна використовувати рідину для миття посуду або інший кремоподібний або рідкий миючий засіб. Активні компоненти, що містяться в таких засобах, добре розчиняють органіку, при цьому не пошкоджують пластик.
  • А ось використовувати для миття вікон порошки, тим більше такі, що містять абразивні частинки, не варто. Те ж стосується жорстких металевих або пластикових губок: так, з їх допомогою можна видалити навіть стійке забруднення, але на поверхні профілю майже гарантовано залишаться мікроскопічні подряпини. Згодом в них буде накопичуватися пил і бруд.

Ламіновані вікна миються у такий же спосіб — тільки з більшою обережністю. Особливо акуратно слід очищати кути рам і стулок: при активному механічному впливі можна пошкодити ламінацію на стиках.

Підвіконня можуть бути виготовлені з різних матеріалів, але в 90% випадків — це той же ПВХ, що відрізняється від пластика рам і стулок лише текстурою. Відповідно, відмивати підвіконня потрібно за аналогічними правилами: мильна вода, м’яка ганчірка, делікатна побутова хімія і жодних абразивів.

Порада! Перед тим, як мити рами, стулки і підвіконня, відкрийте стулку і протріть внутрішні поверхні вікна — там часто накопичується пил. Іноді може знадобитися очищення фурнітури за допомогою старої зубної щітки. Заразом можна змастити фурнітуру і обробити ущільнювачі засобами, що підвищують еластичність.

Миємо рами і стулки металопластикових вікон

Як правильно мити склопакети

При митті склопакетів основна складність полягає в тому, щоб дістатися до їх зовнішніх поверхонь. Можна використовувати магнітні скребки для вікон або спеціальні пристосування на довгих держаках. У будь-якому випадку важливо бути вкрай обережними!

Для видалення пилу і бруду можна обійтися мильною водою, але краще використовувати засоби з активними компонентами — спиртом, аміаком або лимонною кислотою. Їх можна приготувати самостійно, а можна скористатися фабричної продукцією. У будь-якому випадку такі розчинники не пошкоджують пластик рам і стулок, не шкодять ущільнювачам і відмінно видаляють бруд зі скла.

Іноді після висихання склопакетів на них залишаються розводи. Уникнути цього можна так:

  • Ретельно промиваємо всі поверхні, приділяючи особливу увагу очищенню кутів.
  • Після видалення забруднень беремо ганчірку або губку, змочену в чистій воді і ще раз промиваємо скло — так видаляються залишки миючого засобу.
  • Чистий склопакет протираємо насухо, поліруючи скло. До складу сучасних засобів для миття скла входять компоненти, які залишаються на склопакеті і при поліровці забезпечують йому характерний блиск.

Як правильно мити склопакети

Видалення складних забруднень

Після монтажу вікон або ремонту приміщення на рамах і стулках часто залишаються стійкі забруднення. Видаляти їх можна різними способами, головне — стежити, щоб інструмент або миючий засіб не пошкодили поверхню профілю:

  • Грунтівка та шпаклівка легко змиваються в свіжому вигляді. А якщо вони засохли, не варто зчищати плями силою — велика ймовірність появи подряпин. Щоб уникнути цього, накрийте застиглий розчин вологими серветками: через деякий час він розмокне і легко змиється.
  • Монтажна піна після полімеризації майже «намертво» прикипає до профілю, і видалити її без пошкодження пластика буває дуже складно. Можна спробувати різні розчинники на основі ацетону або оцтову кислоту, але краще використовувати спеціальні очищувачі для видалення затверділої монтажної піни. Вони випускаються у вигляді спреїв або серветок. Піну розчиняють швидко, а сам профіль не пошкоджують.
  • Ще одна проблема — залишки клею від захисної плівки. Якщо плівка залишиться на профілі після монтажу, клей може засохнути, і очистити поверхні буде складно. Для видалення плівки використовується теплий мильний розчин та скребок для керамічної поверхні. Більш детально про дбайливе  видалення захисної плівки читайте у статті «Як зняти захисну плівку з металопластикових вікон».

Порада! Щоб уникнути складнощів з видаленням піни, клею або засохлої захисної плівки, знімати її бажано відразу після монтажу. Будівельний розчин і інші матеріали видаляються набагато простіше!

Дотримання цих простих рекомендацій допоможе вам підтримувати ідеальну чистоту ваших пластикових вікон практично без зусиль.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(4 голосів, середня: 4,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт нового етапу акції WDS Challenge
Старт нового етапу акції WDS Challenge

Сумуєте, що свята вже пройшли, і новорічний запал потроху згасає? Нам є чим вас підбадьорити! Стартує новий етап акції WDS...

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ