click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Як відмити пластикове підвіконня 29.08.2019

Як відмити пластикове підвіконня

Підвіконня в побуті використовується дуже активно. В результаті експлуатації його поверхня активно забруднюється і може втратити привабливість.

Одна з важливих переваг підвіконь з ПВХ — простота догляду. У більшості випадків ці конструкції відмиваються з мінімальними зусиллями, і навіть стійкі забруднення з поверхні підвіконня можна видалити практично безслідно. Як це зробити — розповімо в статті.

Миття підвіконників з ПВХ при регулярному прибиранні

При щоденному прибиранні мити пластикові підвіконня не обов’язково. У всякому разі, якщо вони не сильно забруднюються в результаті експлуатації. Щоб підтримувати поверхню в чистоті, достатньо раз на 2-3 дні протирати підвіконня з ПВХ вологою губкою або серветкою з мікрофібри. Для видалення пилу і дрібного сміття цього цілком вистачить.

Втім, навіть при такому регулярному очищенні поверхня підвіконня може поступово забруднюватись. Тому приблизно раз на 2-3 тижні можна проводити «генеральне миття»:

  • У теплій воді розводимо гель для миття посуду або пральний порошок.
  • Розмішуємо миючий засіб до утворення густої піни.
  • Всі поверхні промиваємо миючим розчином за допомогою губки середньої жорсткості.
  • Видаляємо залишки миючих засобів губкою, змоченою у чистій воді, і протираємо підвіконня насухо, щоб не було розводів.

Після такого прибирання і глянцеві, і матові підвіконня виглядають як новенькі.

Миття підвіконників з ПВХ при регулярному прибиранні

Видалення стійких забруднень

Якщо нехтувати рекомендаціями, наведеними вище, то на підвіконні можуть з’явитися стійкі плями, які м’яка губка з мильним розчином просто не зможе видалити. Тут стратегія наших дій залежить від характеру забруднень:

  • Якщо підвіконня просто давно не мили, то найпростіше нанести на всю поверхню миючий засіб з високою концентрацією активних компонентів. Універсальні чи спеціалізовані засоби або розпилюємо на підвіконня, або наносимо на нього тканинною серветкою. За 10-15 хвилин суміш потрібно змити — плями або зникнуть відразу, або будуть відтиратись набагато легше. Методика відмінно підходить для матових підвіконь з ПВХ, які можуть «накопичувати» пил, бруд і сажу на текстурній поверхні.
  • Локальні забруднені ділянки відмінно очищаються старою зубною щіткою. На жирну або брудну пляму наносимо гель з миючими засобами, а потім ретельно обробляємо пляму м’якими ворсинками, рухаючи щіткою в різних напрямках.
  • Сліди від фломастерів та маркерів можна видалити звичайною спиртової серветкою. На жаль, цей метод працює, поки маркер ще не висох. Застарілі дитячі малюнки можна відтерти оцтом або меламіновою губкою.
  • Якщо на підвіконні стоять квіти, то під горщиками часто утворюються негарні жовті розводи, від яких складно позбутися. Невеликі плями видаляються перекисом водню: після нанесення перекису  рідину потрібно залишити приблизно на 3 хвилини, а потім промити ділянку чистою водою.
  • Бюджетне підвіконня, що втратило білий колір, «реанімувати», як правило, досить складно. ПВХ жовтіє через те, що недорогий пігмент, який використовується при виробництві пластику, абсорбує жирові краплини та інші речовини з повітря. Допомагають вже згадані миючі засоби, а також концентрований розчин господарчого мила. Густа мильна маса наноситься на пожовклі ділянки, витримується не менше 15 хвилин і потім змивається — активні компоненти при цьому проникають всередину пластика і розчиняють жир.

Стійкі плями, які не можна видалити описаними вище способами, можуть становити серйозну проблему. Основна складність полягає в тому, що використання розчинників допомагає впоратися із забрудненням, але може завдати шкоди самому пластику. Це найбільш актуально для глянцевих підвіконь, тому використовувати засоби на основі ацетону та інших розчинників потрібно максимально акуратно.

Після очищення підвіконня миючими засобами або розчинниками ретельно промийте поверхню чистою водою. Можна використовувати спеціальні захисні спреї для пластику — за рахунок антистатичних характеристик вони відштовхують частина пилу і надають полімерному підвіконню характерний блиск.

Чого не варто робити при митті підвіконь?

Чого не варто робити при митті підвіконь?

Щоб не завдати декоративній поверхні підвіконня шкоди, при обробці варто дотримуватися таких правил:

  • Не слід довго залишати пляма без уваги — чим раніше ви почнете очищати підвіконня, тим краще. Згодом будь-які забруднення проникають в товщу матеріалу або фіксуються на поверхні — видалити їх буде в рази складніше.
  • Не варто «віддирати» будівельний розчин, поліуретанову піну або фарбу від підвіконня силою. Після полімеризації адгезія у цих речовин буде високою. Тому ризик пошкодження пластика значно зросте. Краще обробити пляму спеціальним засобом, дочекатися часткового розм’якшення матеріалу, і вже потім зчищати його.
  • Для видалення навіть найстійкіших плям небажано використовувати порошкоподібні миючі засоби — майже всі вони містять абразивні частки. Так, з плямою такий засіб впорається, але при терті може залишити подряпини, які пізніше будуть накопичувати бруд.

Зверніть увагу! Якісні підвіконня виробляють з матеріалів, стійких до подряпин. Але це стосується подряпин, які з’являються в ході експлуатації. Якщо нанести на таку поверхню засіб для чищення з абразивними компонентами, і активно потерти пляму, то хімічний і механічний вплив можуть призвести до пошкодження захисного шару.

Правила догляду за підвіконнями досить прості, тому утримувати такі поверхні в чистоті можна без додаткових зусиль. Якщо ж на пластиці з’являться складні плями або інші стійкі забруднення — їх можна буде видалити, використовуючи наведені в статті рекомендації.

Дізнайтесь більше про всі переваги підвіконь WDS у глянцевому та матовому виконанні. Для замовлення підвіконь WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(2 голосів, середня: 1,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт нового етапу акції WDS Challenge
Старт нового етапу акції WDS Challenge

Сумуєте, що свята вже пройшли, і новорічний запал потроху згасає? Нам є чим вас підбадьорити! Стартує новий етап акції WDS...

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ