Надійність, довговічність, функціональність, максимальна енергоефективність — це універсальні вимоги, які можна висувати до будь-яких металопластикових вікон. Але поряд з цими характеристиками у ПВХ конструкцій є і інші якості, які слід враховувати при замовленні вікон.
Різні варіанти комплектації металопластикових конструкцій дозволяють створити вікно, яке буде максимально відповідати саме вашим вимогам. Для цього потрібно оцінити умови, в яких буде експлуатуватися конструкція, і підібрати комплектацію відповідно до цих умов.
Будинок, квартира або офіс
Перше питання, на яке потрібно відповісти, вибираючи пластикове вікно: де його буде встановлено? Оптимальна комплектація вікон для квартир, приватних будинків, а також комерційних об’єктів, таких як офіси, буде відрізнятися:
- Квартири в більшості багатоповерхівок мають віконні отвори типових форм і розмірів, тому різноманітність конструкцій буде невеликою. Вимоги до теплоізоляційним характеристикам теж будуть високими. При цьому навіть при централізованому опаленні ефект від встановлення енергоефективних вікон буде відчутним. А при автономному обігріві можна ще і забезпечити економію.
- У ситуації зі склінням приватного будинку все дещо інакше. Тут будуть доречними нестандартні конструкції з білого або ламінованого профілю. Чим вище буде опір теплопередачі вікна, тим краще. Автономне опалення в парі з енергоефективними конструкціями може значно знизити витрати на обігрів.
- В офісах і інших комерційних об’єктах зазвичай встановлюються типові вікна великого розміру. Для них основними вимогами будуть міцність і надійність. Велика площа скління збільшує тепловтрати, і їх варто мінімізувати якісними енергоефективними склопакетами.
Поверх
Наступний важливий параметр — поверх. Висота розміщення вікна безпосередньо впливає на його вразливість до спроб несанкціонованого проникнення. Комплектувати протизламною фурнітурою і склопакетом з триплексом або броньованим склом варто вікна та балконні двері, встановлені:
- У приватних будинках,
- У квартирах на 1-2 поверхах (або вище, якщо під вікнами є парапет чи інший архітектурний елемент, що забезпечує доступ до вікна),
- У квартирах на останніх поверхах (щоб виключити проникнення з даху),
- В офісах і інших комерційних об’єктах на 1-2 поверхах.
У всіх цих випадках ризик проникнення через вікно дуже високий, і тільки оптимальна комплектація конструкції може його знизити.
Крім того, якщо в квартирі або будинку є діти, то на всіх поверхах необхідно встановлювати пристрої, що запобігають відкриттю стулки без відома дорослих. Це може бути блокіратор, ручка з ключем або дитячий замок безпеки.
Верхні поверхи висотних будинків — це області з підвищеними вітровими навантаженнями. Вікна та балконні рами тут піддаються інтенсивному впливу, тому потрібно обирати конструкції з великим запасом міцності і монтувати їх за всіма правилами ДСТУ, застосовуючи найбільш надійне кріплення.
Сонячна або тіньова сторона
Акцентуючи увагу на безпеці та енергоефективності, не варто забувати про сонцезахист, а також про достатній рівень природного освітлення. Якщо вікна виходять на тіньову сторону, то бажано обирати конструкції, виготовлені на базі низького профілю, такого як WDS 6S. В такому випадку світловий проріз буде максимально розширено, і ви отримаєте більше сонячного світла.
Для вікон, що виходять на сонячну сторону — східну або південну — пріоритетним буде ефективний сонцезахист. Його можна забезпечити, встановивши склопакет, укомплектований:
- Сонцезахисним (рефлекторним, світловідбиваючим) склом,
- Мультифункціональним склом, що об’єднує функції сонцезахисту і енергозбереження,
- Тонованим склом (для тонування використовується спеціальна плівка або забарвлення скла в масі).
Комплектація конструкцій склопакетами з сонцезахисними елементами дозволяє знизити перегрів приміщення в літню спеку. Завдяки цьому не тільки підвищується рівень комфорту, але і знижуються витрати енергії на кондиціювання (а значить — і витрати на оплату електрики).
Потреба в шумоізоляції
Якщо вікно виходить на досить тихий двір або вулицю котеджного селища, то необхідності в додатковій шумоізоляції немає. Звичайні склопакети, тим більш двокамерні, і самі непогано знижують гучність звуків, тому вам буде досить комфортно.
Якщо ж вікна виходять на:
- Дорогу з інтенсивним автомобільним рухом,
- Будівельний, промисловий чи дитячий майданчик,
- Літню терасу кафе чи ресторану,
то варто врахувати, що шум може бути настільки гучним, що він стане заважати навіть при закритих вікнах. В цьому випадку виправданим є встановлення склопакетів з різною шириною дистанції або з зовнішнім склом збільшеної товщини (наприклад, 6 мм замість 4 мм). Такі зміни в конструкції дозволяють знизити гучність зовнішнього шуму в 2-3 рази, забезпечивши максимальний акустичний комфорт.
Крім того, виправданим буде встановлення металопластикових вікон зі звукоізоляційними склопакетами в дитячі кімнати — так малюки не будуть прокидатися від шуму за вікном, а школярі зможуть повноцінно відпочити, не перевантажуючи нервову систему.
Можливостей для «персоналізації» та «індивідуалізації» конструкції металопластикового вікна досить багато. Оптимальна схема комплектації і характеристики залежать в першу чергу від умов експлуатації — саме їх і потрібно враховувати, обираючи вікно для свого будинку або квартири.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».