Ремонт фасаду або приміщення — це процес, в ході якого можуть постраждати вікна. Пошкодження можуть бути найрізноманітнішими, але в будь-якому випадку усунути їх буде непросто. Тому варто заздалегідь подумати про те, як убезпечити конструкції від механічних впливів, проникнення пилу і контакту з будівельними розчинами. Тим більш що зробити це не так складно.
Підготовка вікон до ремонту в приміщенні
Якщо в процесі ремонту вікна ще не встановлені — захистити їх буде простіше. Конструкції слід зберігати у вертикальному положенні, при цьому бажано закрити їх поліетиленовою плівкою, яку варто зафіксувати скотчем. Так дрібний будівельний пил не осяде на пластику, склопакетах і фурнітурі.
Важливо! Небажаним є зберігання металопластикових вікон в горизонтальному положенні протягом тривалого часу, оскільки це призводить до деформації рам і стулок. Крім того, в такому положенні зростає ризик пошкодження склопакетів.
Якщо ж до моменту початку ремонту вікна вже встановлені, вони потребуватимуть додаткового захисту:
- На нових конструкціях може залишитися захисна плівка, наклеєна виробником. Вона вбереже профіль від механічних впливів, потрапляння клею або розчину.
- Для більш ефективного захисту варто закрити вікно поліетиленовою плівкою — звичайною або такою, що має власний клейкий шар. По краях така плівка фіксується малярною стрічкою: так до рами і склопакета не потрапить навіть найдрібніший пил.
- Щоб підвищити надійність захисту, можна закрити плівкою не тільки вікно, але і монтажний шов або всі укоси. Так навіть «найбрудніші» ремонтні процеси не призведуть до псування оздоблення або теплоізоляційного шару.
Крім плівки можна використовувати спеціальні захисні спреї для пластику і скла. Такий розчин розпилюють на поверхні, що вимагають захисту: при контакті з повітрям компоненти швидко тверднуть, утворюючи шар, непроникний для пилу або вологи. Після завершення ремонту захисне покриття легко знімається, практично не залишаючи слідів. Мінуси такого рішення — висока вартість захисних спреїв і необхідність періодично оновлювати захист при тривалому ремонті.
Що робити після ремонту
Ефективність захисту металопластикового вікна залежить не тільки від того, чи правильно ви її організуєте. Важливі також дії після завершення ремонту:
- По-перше, потрібно стежити, щоб на профіль або склопакет не потрапляли будівельні розчини — цемент, ґрунт, клей-піна і т. д. Такі забруднення потрібно відразу ж видаляти: після їх полімеризації відчистити поверхню без слідів навряд чи вийде.
- По-друге, не варто затягувати зі зняттям захисної плівки з профілю. Зробити це бажано не пізніше, ніж через 3 місяці після встановлення вікон, інакше клей повністю полімеризується, і очистити поверхню від його залишків буде дуже важко. Якщо ремонт потребує більше часу — зніміть плівку і захистіть раму і стулку широким малярським скотчем або поліетиленом.
- По-третє, навіть при максимальній ефективності захисту невелика кількість будівельного пилу може потрапити на фурнітуру. Тому після завершення ремонту фурнітуру варто почистити і змастити. Так ви матимете гарантію, що в механізмі не залишиться абразивних частинок, що прискорять його знос.
Після завершення всіх операцій вікно варто вимити. Як це робити правильно, ми вже розповідали, тому тут обмежимося загальними рекомендаціями. Миють пластикові вікна мильним розчином або миючими засобами без розчинників і абразивних компонентів, з використанням мікрофібри, ганчірок або м’яких губок. Після завершення миття пластик і скло витирають насухо, щоб уникнути появи плям.
Мити вікна після ремонту буде значно простіше, якщо ви заздалегідь подбаєте про захист конструкції. Крім того, заклеївши вікно плівкою і скотчем, ви уникнете появи подряпин, великих плям і інших пошкоджень, які буде дуже складно — а часом і неможливо —прибрати.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».