Ефективне притискання стулки металопластикового вікна до рами або імпосту забезпечується продуманою конструкцією обох елементів і правильним налаштуванням фурнітурного механізму. Але, крім цього, на ефективність притискання впливає ще один елемент — віконний ущільнювач.
Ущільнювачі роблять з різних матеріалів, але всіх їх поєднує одна якість — еластичність. Гнучка вставка щільно прилягає до поверхні і перекриває зазор, забезпечуючи максимальну герметичність конструкції.
Призначення віконного ущільнювача
Віконний ущільнювач — це смуга еластичного матеріалу, яка закріплюється в спеціальному пазу на профілі рами, стулки або імпоста. Ущільнювачі можуть мати різну конструкцію, а найпоширеніші їх деталі — це порожнини і пелюстки. Порожнина забезпечує додаткову теплоізоляцію за рахунок формування повітряного прошарку, а еластична пелюстка прилягає до основи.
Віконний ущільнювач виконує кілька функцій:
- Герметизація — захист від продування. Чим більше контурів ущільнення (в деяких профільних системах, таких як WDS 8S, додано третій, внутрішній контур) — тим нижчою є ймовірність продування по периметру вікна.
- Гідроізоляція — якщо щілину між стулкою і рамою перекрито еластичною вставкою, то волога, навіть при сильній зливі або рясному таненні снігу, не проникне в приміщення.
- Захист від пилу — віконний ущільнювач не тільки не пропускає пил в приміщення, він ще й зменшує кількість пилу, що осідає на фурнітурі, продовжуючи термін експлуатації фурнітурного механізму.
- Шумоізоляція — еластичні, особливо трубчасті ущільнювачі значно знижують рівень вуличного шуму, підвищуючи акустичний комфорт в приміщенні.
Віконні ущільнювачі з різних матеріалів
Для виробництва віконних ущільнювачів використовуються найрізноманітніші еластичні матеріали:
- Гума, каучук та їх похідні. Сировина для виробництва ущільнювача вулканізується шляхом обробки каучукової маси сіркою і жорстким УФ-випромінюванням, після чого до складу матеріалу додається сажа. Після такої обробки каучуковий ущільнювач набуває хорошої еластичності, яка при правильному догляді може зберігатися протягом 30 років і більше. Виробляється тільки в чорному кольорі.
- EPDM — етилен-пропілен-дієн-мономер або етилен-пропіленовий синтетичний каучук. З огляду на більшу доступність сировини поступово витісняє натуральний каучук з ринку, при цьому практично не поступається йому за експлуатаційними показниками. Служить не менше 20 років, але для збереження еластичності за ущільнювачем з EPDM потрібно регулярно доглядати.
- ТРЕ — ущільнювач з термопластичного еластомеру. У виробництві віконних і інших конструкцій з профільних систем WDS використовуються саме такий вид ущільнення. Їх перевагою є стійкість до впливу ультрафіолету і погодних умов. Термін служби таких ущільнювачів, при правильній експлуатації, відповідає терміну служби всього вікна, але його бажано обробляти силіконовими захисними складами для збереження еластичності. Цей матеріал можна зварювати і паяти, що полегшує його використання при виробництві металопластикових віконних конструкцій.
- Силікон. Ущільнювальні контури з силікону не бояться ані спеки, ані сильних холодів, зберігаючи еластичність протягом 40 років і більше. Вони не руйнуються під впливом ультрафіолету і забезпечують максимальну герметичність. Не надто часте використання силіконових ущільнювачів обумовлені високою ціною матеріалу, а також малою механічною міцністю — тонкі силіконові контури легко пошкодити, після чого доводиться виконувати повну заміну.
Також варто сказати ще про один вид ущільнювача, який можна зустріти в ПВХ-вікні — коекструдований ущільнювач в штапиках. Він забезпечує фіксування склопакетів у рамі чи стулці.
Іноді при виробництві металопластикових вікон використовуються і інші ущільнювальні матеріали, наприклад поліуретанова губка в захисній оболонці. Але їх частка на ринку невелика, і вона поступово зменшується через те, що такі матеріали програють у продуктивності більш поширеним ущільнювачам.
Що стосується кольору, то палітра відтінків тут небагата — зазвичай ущільнювачі роблять в чорному, коричневому, сірому або бежевому кольорах. З іншого боку, цього цілком достатньо, щоб ущільнювач гармонійно поєднувався з кольором ламінованого або забарвленого в масі профілю.
Догляд за ущільнювачем у пластиковому вікні
Питання догляду за віконними ущільнювачами ми торкалися в декількох статтях. Тому тут обмежимося лише загальними рекомендаціями:
- Намагайтеся не перетискати ущільнювальний контур, уникаючи надмірно сильного притискання стулки до рами.
- Уважно стежте за станом ущільнювача, не допускаючи його деформації або появи тріщин.
- Мінімум двічі на рік очищуйте ущільнювач від забруднень і змащуйте його або спеціальним засобом з комплекту для догляду за вікнами, або мастилом на основі силікону без кислот, лугів і розчинників.
Практично всі сучасні різновиди матеріалів, що використовуються для виготовлення ущільнюючих контурів, відмінно справляються зі своїми функціями — але при цьому власнику конструкції не слід забувати про належний догляд.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».