Вікна WDS

Види ручок для пластикових вікон

Ручка — це елемент вікна, з яким ми контактуємо найчастіше. За своєю суттю це важіль, що приводить в рух всю фурнітурну обв’язку віконної стулки. За допомогою ручки ми відкриваємо і закриваємо вікно, а також встановлюємо стулку в різні положення, наприклад, активуючи режим мікропровітрювання або відкидаючи стулку для максимально інтенсивної вентиляції.

Висновок з цього досить очевидний: ручка, незважаючи на невеликі розміри, є однією з найважливіших деталей. Отже, при її виборі потрібно звертати увагу на комфорт і безпеку використання.

Матеріал і конструкція

Віконні ручки, які використовуються при масовому виготовленні ПВХ-конструкцій, майже завжди роблять за єдиною схемою. Основа будь-якого виробу — це корпус з металу або сплаву. Можуть використовуватися:

Чим міцніший метал або сплав, тим вищою буде стійкість ручки до навантажень і деформацій. Але використання якісних матеріалів робить конструкцію дорожчою, тому при комплектації ПВХ-вікна в економ-варіанті зазвичай використовують дешеві силумінові моделі.

На основу наноситься захисний декоративний шар. Він надає ручці привабливий зовнішній вигляд, захищає металеві частини від корозії і робить використання деталі більш комфортним (використовуються матеріали, приємні на дотик). Виробники застосовують різні методи декорування ручок — від нанесення тонкого шару полімеру в розплаві до фарбування порошковим пігментом з подальшим його запіканням для максимальної міцності.

По конструкції віконні ручки можуть бути:

Але є ще дві конструкції, які варто згадати:

Дизайнерські та стандартні вироби

Більшу частину ручок, які виробляються великими компаніями, можна умовно віднести до «стандартних». Їх випускають в традиційних типорозмірах з рівною або ергономічною (з виїмками під пальці) конфігурацією. При цьому для покриття використовують або білий пластик, або полімер, колір якого відповідає основним відтінком профілю — коричневий, бежевий або сірий.

З іншого боку, ручка — це та деталь, яка дозволить додати конструкції індивідуальності при відносно невеликих вкладеннях. Тому поряд зі стандартними практично всі виробники металопластикових вікон пропонують і дизайнерські ручки:

Вибирають дизайнерські ручки, враховуючи не тільки зовнішній вигляд вікна, а й загальне стилістичне рішення інтер’єру. Ціна на них вище, ніж на стандартні моделі. Але при правильному виборі така віконна ручка здатна стати справжньою родзинкою, привертаючи загальну увагу і органічно поєднуючись з іншими елементами декору.

Ручки з підвищеними показниками безпеки

Використовуючи нестандартні моделі віконних ручок, можна не тільки зробити конструкцію унікальною, але і значно підвищити показники безпеки приміщення. Для цього використовуються:

Обидва різновиди дозволяють блокувати спроби відкривання вікна — тільки в першому випадку для розблокування потрібно буде натиснути кнопку на корпусі ручки, а в другому — вставити в замок ключ і провернути його. Такі віконні ручки запобігають спробам повороту запірного механізму зовні. Крім того, вони (особливо моделі з замками) знижують ризик несанкціонованого відкривання вікон маленькими дітьми.

І ще одна модель, про яку не можна не сказати, — це ручка Secustik. На відміну від стандартних моделей, всередині у неї знаходиться спеціальний механізм, блокуючий рух фурнітурної обв’язки при будь-яких спробах злому або повороту ручки зовні. Встановлення таких ручок на вікна, розташовані на перших, других і останніх поверхах, вельми бажане — так приміщення отримає додатковий захист від несанкціонованого проникнення.

Навіть таке просте на перший погляд завдання, як вибір віконної ручки, має цілий ряд “підводних каменів”. З іншого боку, великий асортимент стандартних і дизайнерських моделей, а також ручок з додатковим функціоналом дозволяє підібрати конфігурацію, що оптимально підходить саме для вашого пластикового вікна.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».