У своїх статтях про вибір вікон ми неодноразово акцентували увагу на тому, що немає єдиної оптимальної комплектації металопластикової конструкції. Все залежить від того, які завдання має вирішувати вікно, а ці завдання обумовлюються місцем його установки.
При цьому у вікон, які встановлюються в будівлях одного типу, є спільні риси. У сьогоднішній статті розглянемо характеристики конструкцій, які призначені для встановлення в приватних будинках і котеджах.
Пріоритети при виборі металопластикових вікон для приватних будинків
Які ж завдання мають вирішувати ПВХ-вікна, призначені для приватного будинку? Їх декілька:
- Енергозбереження. З огляду на зростаючі ціни на енергоносії і загальносвітовий тренд на підвищення енергоефективності низька теплопровідність конструкції стає пріоритетом. При цьому в приватному будинку ефективність енергозбереження помітна краще. За рахунок встановлення енергозберігаючих вікон знижуються тепловтрати, отже, автономне опалення буде працювати з меншими енерговитратами, а відтак ви зекономите на газі, електриці та інших теплоносіях.
- Безпека. Якщо в квартирі одним з факторів, що зменшують ймовірність неправомірного проникнення, є високе розташування вікон (вище другого поверху зловмисники рідко піднімаються), то малоповерховий приватний будинок потрібно захищати по всьому периметру. Виникає потреба в оснащенні вікон протизламною фурнітурою і безпечним склом (броньоване скло, триплекс).
- Індивідуальність. Приватний будинок — це багато в чому відображення особистості його власника, тому тут якраз будуть доречні нестандартні вікна. Арочні і непрямокутні конструкції, ламіновані рами, тоновані склопакети, шпроси тощо — все це буде виглядати куди органічніше, ніж при комплектації вікон для типової квартири в багатоповерхівці.
Як же можна реалізувати ці пріоритети при виборі комплектації металопластикового вікна? Тут варто комбінувати різні елементи з урахуванням наведених вище вимог.
Профільна система
Форма і розмір віконних отворів в приватному будинку обумовлюють конфігурацію конструкцій і їхні габарити. Що ж стосується самого профілю, то тут будуть важливими такі характеристики:
- Монтажна ширина і кількість камер. Щоб повною мірою реалізувати теплоізоляційний потенціал приватного будинку, варто обирати максимально ефективні з точки зору енергозбереження варіанти. Для приватних будинків підійдуть профілі з шириною від 70 до 82 мм і більше: такі габарити дозволяють звести до мінімуму втрати тепла. Як правило, такі профільні системи мають шестикамерну структуру. Прикладом профілів, що задовольняють таким вимогам, можуть служити системи WDS 8S і WDS 7S.
Зверніть увагу! Використання профільних систем з меншим теплоізоляційним потенціалом виправдане тільки в двох випадках: скління господарських будівель або ж літніх дачних будиночків (в холодну пору року вони не опалюються, тому достатньо буде базового енергозбереження).
- Плюсом буде і наявність третього (внутрішнього) контуру ущільнення. В цілому бажаними є будь-які модифікації, що знижують теплопровідність рам і стулок.
- Ламінація. У квартирі ламінація якщо і потрібна, то лише всередині. А в приватному будинку оптимальним вибором буде двосторонній варіант. Декорування профілю з внутрішньої та із зовнішньої сторони дозволяє органічно вписати віконні конструкції як в стильове рішення інтер’єру, так і в зовнішній вигляд фасаду.
Склопакет
Вибір склопакета диктується балансом між енергозбереженням і стійкістю до спроб проникнення:
- По-перше, для приватного будинку підійдуть двокамерні склопакети з енергозберігаючим (низькоемісійним) склом, а також із заповненням камер інертним газом. Використання однокамерного склопакета не забезпечить потрібної теплоізоляції і, крім того, така конструкція не буде відповідати теплотехнічним нормативам, чинним в Україні.
- По-друге, бажано убезпечити вікна від спроб їх розбиття. Для цього в якості зовнішнього скла використовують термозміцнене (загартоване) скло, ламіноване скло або триплекс. Чим складніше буде розбити вікно, тим нижчим є ризик, що за час вашої відсутності в будинок проникнуть зловмисники.
- Нарешті, не забувайте про приватність. Якщо вікна виходять на вулицю або сусідній двір, варто придивитися до тонованих або дзеркальних модифікацій. Вони ефективно захищають приміщення від сторонніх поглядів.
- Необхідність сонцезахисту і звукоізоляції розглядається в кожному випадку окремо. Як правило, вікна приватного будинку затінені деревами на ділянці, тому від перегріву приміщення не страждає. Але якщо потрібно захиститися від яскравих сонячних променів — обирайте склопакети зі світловідбивним або (що практичніше) мультифункціональним склом.
- Те ж стосується і захисту від шуму. Якщо є ризик, що жвава вулиця або сусіди будуть вам заважати, подбайте про встановлення склопакета зі зниженою звукопроникністю. Це потрібно не у всіх випадках, але для спальні і дитячої такі конструкції не будуть зайвими навіть в приватному будинку.
Фурнітура для пластикових вікон
Нарешті, фурнітура:
- Вище ми вже сказали, що безпека — це один із пріоритетів для приватного домоволодіння. Тому вибір варто робити на користь фурнітури з протизламними елементами — грибоподібними цапфами і посиленими планками-зачіпами Н-подібної форми.
- Не зайвим буде і встановлення додаткових елементів безпеки, наприклад сталевих пластин , що захищають від висвердлювання та/або ручок з ключами.
- Для підтримки оптимального мікроклімату в приватному будинку доводиться докладати більше зусиль, ніж в квартирі. Щоб полегшити це завдання, варто завбачливо додати до фурнітурного комплексу додаткові елементи, що полегшують провітрювання. Це може бути мікровентиляція / ступінчаста вентиляція, фіксатор / обмежувач відкриття стулки для інтенсивного провітрювання тощо.
- Крім того, навіть у приватному будинку не слід забувати про дитячу безпеку. Всі вікна, до яких можуть мати доступ маленькі діти, обов’язково комплектуються фурнітурними елементами, що перешкоджають відкриванню без відома дорослих — блокаторами, ручками з ключами або дитячими замками безпеки.
При виборі вікна для приватного будинку можна проявити куди більше індивідуальності — навіть саме місце встановлення конструкцій сприяє цьому. І все ж, обговорюючи бажану комплектацію, варто пам’ятати про пріоритети, які важливі саме в приватних будинках.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».