Вибір вікон для квартири відрізняється від підбору оптимальної комплектації вікон для приватного будинку. З одного боку, в типових будівлях велика частина віконних прорізів має стандартну форму і розміри. З іншого — при виборі доводиться враховувати чинники, які для приватного будинку не є настільки актуальними.
У будь-якому випадку вікна для квартири потрібно комплектувати, беручи до уваги і призначення приміщення, і поверх, і навіть сторону, на яку вони виходять.
На що звернути увагу при виборі пластикових вікон
При виборі вікон в квартиру потрібно врахувати:
- Вимоги до енергозбереження. Висока ефективність — це базова вимога до будь-яких конструкцій, тому обирати потрібно вікна з хорошим опором теплопередачі. Якщо у вас автономне опалення, то для більш ефективної витрати енергоносіїв втрати тепла потрібно звести до мінімуму — в тому числі за рахунок вікон.
Важливо! Піклуючись про енергоефективність, не забувайте про вентиляцію — інакше наслідки нестачі свіжого повітря ви відчуєте дуже швидко!
- Вимоги до сонцезахисту. Вікна, що виходять на південну або південно-східну сторону — потенційне джерело перегріву. Якщо не хочете витрачати зайві ресурси й кошти на кондиціонування, подбайте про сонцезахист заздалегідь.
- Вимоги до звукоізоляції. Забезпечити акустичний комфорт в типовому багатоповерховому будинку досить складно. Але від шуму з боку дитячого майданчика або автомобільної дороги вікна цілком можуть вас захистити, причому вельми ефективно.
- Крім того, варто мати на увазі, що вікна на першому, другому і останньому поверхах часто стають мішенню квартирних злодіїв. Тому їх потрібно оснащувати сучасними протизламними системами.
Саме з урахуванням цих вимог потрібно вибирати комплектацію вікна для квартири.
Профільна система
Вибір профільної системи обумовлений кількома факторами:
- Оптимально — 6 камер, монтажна ширина не менше 70 мм. Для скління квартир з центральним опаленням і ефективною теплоізоляцією стін можна використовувати вікна на базі п’ятикамерного профілю шириною від 60 мм.
- Якщо вікна виходять на західну або північну сторону — варто обирати конструкції зі зменшеною висотою стулки. Прикладом може бути профільна система WDS 6S: за рахунок особливостей конструкції вона забезпечує значне збільшення світлового потоку.
- На верхніх поверхах конструкції піддаються значному вітровому тиску. Щоб уникнути їх деформації, великі вікна слід робити на основі міцного профілю з надійним армуванням.
Окремо варто висвітлити питання дизайну. У більшості випадків у квартири встановлюють або класичні білі вікна, або вікна з внутрішньою ламінацією. Якщо ж мова йдеться про будівлю, що має історичну цінність, то може знадобитися виготовлення конструкцій на базі профілю, фарбованого в масі, та ламінованого як зовні, так і зсередини. Тоді білі рами не будуть виділятися на фасаді.
Склопакет
Склопакет, що займає до 80% площі стандартного квартирного вікна, несе основне функціональне навантаження. Вимоги до енергозбереження будуть досить високими, тому за основу беруться двокамерні склопакети з енергозберігаючим склом і заповненням інертним газом.
Крім того:
- Для вікон з південною і південно-східною орієнтацією — сонцезахисні і багатофункціональні склопакети, що запобігають перегріву приміщення.
Важливо! Вікна з легким дзеркальним ефектом дещо знижують кількість світла, що потрапляє до приміщення, тому на тіньовій стороні будинку встановлення їх буде не цілком виправданим. З іншого боку, дзеркальний ефект може забезпечити потрібну приватність, захистивши від сторонніх поглядів.
- Для вікон на нижніх поверхах — склопакети з триплексом або ламінованим склом, більш стійким до спроб його розбити.
- Для вікон у спальню, дитячу, а також для вікон, що виходять на будівельні майданчики, дороги або дитячі майданчики — склопакети з підвищеними показниками звукоізоляції.
Фурнітура
Фурнітура для вікон в квартиру підбирається з урахуванням безпеки та функціональності:
- Наявність протизламних елементів буде плюсом для будь-якого вікна. Але для перших, других і останніх поверхів, а також для вікон над козирками і парапетами протизламна фурнітура просто необхідна. Її можна додатково підсилити ручкою з ключем або протизламною ручкою Secustik.
- Якщо в будинку є діти, то незалежно від поверху встановлюємо деталі, що запобігають несанкціонованому відкриванню стулки. Це може бути вже згадана ручка з ключем, тросовий блокіратор або дитячий замок безпеки.
- Щоб оптимізувати мікроклімат і ефективно боротися з підвищеною вологістю, потрібно забезпечити можливості для ефективної вентиляції. Для регулярного провітрювання підійде мікровентиляція або ступеневий механізм, а для інтенсивного варто оснастити стулку фіксатором/обмежувачем відкривання.
- Крім того, при виборі фурнітури не потрібно забувати про ручку: цей елемент повинен бути не тільки зручним і надійним, але і красивим, тим більше що різноманітність дизайнерських моделей дозволяє підібрати ручку під будь-який стиль інтер’єру і будь-який колір ламінації вікна.
Обирати вікна для квартири непросто — як бачите, врахувати потрібно досить велику кількість чинників. Але, з іншого боку, витрачений на вибір час швидко окупиться за рахунок підвищення рівня комфорту у вашій оселі.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».