click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Встановлення  пластикових вікон у дерев’яному будинку за всіма правилами 25.09.2020

Встановлення пластикових вікон у дерев’яному будинку за всіма правилами

Через особливості деформації зрубів та каркасних конструкцій встановлення пластикових вікон у дерев’яному будинку може бути вирішене достатньо якісно лише майстрами з високою кваліфікацією. А все через те, що будівлі з натуральної деревини відрізняються від цегляних і бетонних в першу чергу більшою рухливістю — і це потрібно враховувати при проектуванні і монтажі металопластикових вікон.

Монтувати металопластикові конструкції у будинку з дерева можна — але при цьому слід взяти до уваги всі фактори, що будуть визначати поведінку вікна після встановлення. Дотримання правил монтажу вікон тут вкрай важливе, тому що наслідки помилок проявляться майже відразу і будуть дуже помітними.

Демонтаж старих вікон у дерев’яному будинку

Якщо мова йде про новобудову, то демонтувати нічого не треба. А ось у будівлі, яка вже експлуатується, швидше за все, стоять старі дерев’яні рами — тому починається встановлення вікон у дерев’яному будинку з демонтажу старих конструкцій.

Демонтаж таких вікон зазвичай не викликає складнощів:

  • Стулки старих вікон зі склом знімають з петель.
  • Демонтують підвіконня та відливи.
  • Скло виймають з глухих частин рам.
  • Старі рами акуратно витягують з віконних отворів.

Можливість збереження рам залежить від того, як саме їх були закріплено. Зазвичай кріплення дозволяє витягти дерев’яну раму з обсади, не пошкодивши її. Якщо ж не виходить — раму вікна розпилюють в декількох місцях і витягають.

Встановлення  пластикових вікон у дерев'яному будинку за всіма правилами

Обсада для вікон в дерев’яному будинку

Перш ніж вставити вікна у дерев’яний будинок, потрібно підготувати отвори. Це завдання є в рази складнішим, ніж при монтажі пластикових вікон у будівлю з цегли або бетону: безпосередньо кріпити раму до краю зрубу з колоди або бруса не можна. Конструкція з натуральної деревини схильна до різних деформацій, пов’язаних зі змінами температури і вологості — тому закріплене вікно буде постійно зміщуватися у віконному отворі. Ні про яку герметичність та теплоізоляцію і мови не йтиме.

Для встановлення вікна у проріз зрубу з бруса або колоди обов’язково встановлюється допоміжна конструкція — обсада або окосячка:

  • Окосячка є прямокутним коробом, розміри якого трохи менші за розміри віконного отвору. Якщо виконується заміна вікна в старому дерев’яному будинку, то зазор між окосячкою та прорізом роблять мінімальним, якщо ж пластикові вікна потрібно встановити до нового зрубу — то зверху залишають мінімум 50-70 мм вільного простору на усадку.
  • Роблять обсаду з сухої струганої дошки або спеціального дерев’яного профілю. З’єднується обсада з віконним прорізом за принципом «шип у паз»: так перекривається зазор між деталями, але при цьому зберігається рухливість з’єднання.
  • Завдяки такій конструкції навіть при зміні лінійних розмірів зрубу вікно в обсаді не піддається навантаженням. Окосячка просто зміщується по колодах або брусах — при цьому герметичність з’єднання практично не порушується.

Кріплення вікна у віконному отворі дерев’яного будинку

Монтаж пластикових вікон у дерев’яному будинку виконується за наступним алгоритмом:

  • Спочатку (якщо це передбачено конструкцією) монтується підвіконня. Спосіб кріплення підвіконної дошки залежить від конфігурації отвору, але найчастіше використовуються Z-подібні кронштейни або ж підвіконня кріплять саморізами до нижньої дошки віконної обсади. Іноді підвіконня просто не ставлять — в цьому випадку його функцію виконує частина віконної окосячки всередині приміщення.

Зверніть увагу! зазвичай для встановлення підвіконня по краях дерев’яного короба по периметру отвору роблять вирубки. Це дає можливість завести краї підвіконня за отвір, зафіксувати його та уникнути зсуву підвіконної дошки в подальшому.

  • Потім пластикове вікно готують до монтажу, знімаючи стулки і витягаючи склопакет з глухої частини конструкції. Встановлення рами зі знятими деталями вимагає менших зусиль.
  • Раму розміщують у віконній обсаді і ретельно вирівнюють за допомогою опорних колодок та монтажних клинів.
  • Для фіксації рами ПВХ-вікна можуть використовуватися саморізи або монтажні пластини з оцинкованої сталі. При цьому потрібно стежити, щоб кріплення було зафіксоване тільки в обсаді і не проходило її наскрізь, інакше вікно буде жорстко скріплене з основним зрубом. Порушення цього правила призведе до деформації конструкції після встановлення в результаті усадки будинку.
  • На зафіксовану раму навішують стулки, в глухі частини вікна встановлюють склопакети. Робити це потрібно до запінення монтажного шва: при розширенні монтажна піна може частково деформувати раму, що призведе до проблем з відкриванням / закриванням.

Встановлення  пластикових вікон у дерев'яному будинку за всіма правилами

Облаштування монтажного шва при встановленні пластикового вікна

Правильне встановлення пластикових вікон у приватному будинку з колоди або бруса припускає облаштування монтажного шва з використанням паропроникних і пароізоляційних монтажних стрічок. При цьому монтажні стрічки наклеюють на раму вікна ще при підготовці до встановлення: це полегшує роботу майстрів і дозволяє зекономити час.

Зазор між віконною рамою і обсадою вікна заповнюють поліуретановою піною, що самостійно розширюється. При цьому:

  • Піну задувають невеликими порціями, контролюючи її розширення і не допускаючи появи великих порожнин і пустот.
  • При запіненні монтажного шва обов’язково стежать, щоб піна, що розширюється не вигинала раму: це може призвести до розтріскування склопакетів або утруднення руху стулок.

Після заповнення шва монтажною піною з боку приміщення його перекривають пароізоляційною монтажною стрічкою. Край стрічки фіксуються на профілі і на віконній обсаді.

Усадка дерев’яного будинку

Ключовий фактор, який враховують при встановленні пластикового вікна у дерев’яний будинок — його усадка. Чим вищою є вологість деревини, з якої споруджено будинок, і чим менше часу пройшло з моменту складання зрубу, тим сильнішою буде лінійна деформація стін. При використанні клеєного бруса камерної сушки усадка зрубу буде мінімальною — але і в цьому випадку нехтувати правилами монтажу не слід.

Рекомендацій тут декілька:

  • По-перше, встановлення пластикових вікон потрібно проводити тільки після того, як завершиться первинна усадка споруди після будівництва. До цього у віконних отворах встановлюються обсади без рам.
  • Навіть вистояний зруб дає усадку — просто вона менш виражена. Тому і в цьому випадку не можна нехтувати заходами задля її компенсації: обов’язково монтується коробка для вікна і обов’язково залишаються усадкові зазори.
  • Якщо вікна ставляться в старий будинок, то його усадка буде мінімальною. Але при цьому деформація дерев’яного будинку все одно може пошкодити пластикову конструкцію, тому її враховують при проектуванні і монтажі.

Все це — аргументи на користь того, щоб доручати монтаж пластикових вікон в дерев’яному будинку майстрам з високою кваліфікацією. І ще одна обов’язкова вимога — знання специфіки саме дерев’яних будинків: навички встановлення вікон у будинку з цегли і бетону тут стануть в нагоді не в повному обсязі. Більш того — дотримання деяких правил може навіть зашкодити!

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт нового етапу акції WDS Challenge
Старт нового етапу акції WDS Challenge

Сумуєте, що свята вже пройшли, і новорічний запал потроху згасає? Нам є чим вас підбадьорити! Стартує новий етап акції WDS...

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ