Популярність металопластикових вхідних дверей на ринку України постійно зростає. Причому якщо раніше такі конструкції замовляли в основному для комерційної нерухомості, то сьогодні все частіше ПВХ-двері придбають для житлових приміщень.
В обох випадках вимоги до дверних конструкцій будуть схожими — актуальні і стійкість до спроб зламу, і надійність, і низька теплопровідність. Для вхідних дверей також важливий зовнішній вигляд, тому компанії, які виробляють такі конструкції, приділяють особливу увагу вибору декоративних рішень. Які прийоми і матеріали можна використовувати при оформленні вхідних металопластикових дверей — розповімо в нашій статті.
Ламінація як основний варіант декору
Зовнішній вигляд стандартних металопластикових дверей із білого ПВХ-профілю можна назвати стильним і лаконічним, але навряд чи такі двері будуть оригінальними. Для невеликого магазину, офісу чи кафе вони підійдуть, але якщо потрібно підкреслити індивідуальність об’єкта, то варто звернути увагу на декоративні варіанти.
Найпопулярніший спосіб декорування металопластикових конструкцій, в тому числі вхідних дверей з ПВХ-профілю, — ламінування:
- Поверхню профілю оклеюють спеціальною плівкою, що імітує відтінок і текстуру натуральної деревини або іншого декоративного матеріалу.
- При ламінуванні використовуються високоадгезійні клеючі засоби, що забезпечує надійну фіксацію плівки на основі.
- Профіль ламінують у заводських умовах, на спеціальних лініях. Завдяки цьому декоративна плівка щільно прилягає до основи і не відшаровується навіть при прямому впливі вологи і регулярних перепадах температур.
Вхідні двері у порівнянні із міжкімнатними дверима або вікнами піддаються більш інтенсивним кліматичним впливам і експлуатаційним навантаженням. Саме тому конструкції вхідної групи доцільно виробляти лише з якісного ламінованого профілю, для виготовлення якого використовується щільна атмосферостійка ламінація. Наприклад, дверні конструкції із профілю WDS, який може бути задекорований із застосуванням будь-якого із 30 відтінків ламінації.
Декоративне заповнення
Крім власне профілю, декорувати можна і заповнення дверної стулки, а також глухих частин дверної конструкції. Зазвичай вхідні двері поділяють на кілька частин, встановлюючи горизонтальні імпости у якості ребер жорсткості. Нижню частину дверей роблять непрозорою, у верхню —встановлюють склопакет (іноді непрозорими роблять обидві частини).
Можливості для декорування непрозорого заповнення вхідних дверей обмежені. У стулку або глуху частину можуть встановлюватися ламіновані сендвіч-панелі або інші багатошарові матеріали із ламінуванням. Відтінок ламінації підбирають з таким розрахунком, щоб він або ідеально збігався з відтінком ламінації профілю, або навпаки — контрастував із ним.
Можливостей для декорування дверних склопакетів набагато більше. Доволі часто склопакет виготовляють із триплексу, загартованого або ламінованого міцною плівкою скла для стійкості до ударів і спроб злому. При цьому для додання конструкції оригінального зовнішнього вигляду у склопакетах можуть використовуватися:
- Скло, тоноване плівкою або пофарбоване у масі.
- Дзеркальне або напівдзеркальне скло.
- Структурне (рельєфне) скло.
- Скло із піскоструминним напиленням.
- Вітражі (як справжні, так і їхня імітація).
Використання багатокамерних склопакетів дає змогу об’єднати в одній конструкції високі декоративні показники із максимальною міцністю (за рахунок триплекса) і хорошою теплоізоляцією (за рахунок застосування енергозберігаючого скла і заповнення камер аргоном).
Розділення дверного полотна
Вище ми відзначали, що для підвищення міцності стулки у конструкцію вхідних дверей зазвичай включають горизонтальний імпост. Однак імпост може виконувати не тільки функції ребра жорсткості. Поділ полотна або глухих частин по краях вхідних дверей може значно поліпшити їхній зовнішній вигляд:
- По-перше, високі стулки доцільно розділити імпостами на кілька рівних частин. Це зробить всю конструкцію більш гармонійною і пропорційною.
- По-друге, можлива установка косих імпостів. Діагональний поділ стулки візуально виділить двері серед однотипних конструкцій, і навіть без ламінації вони будуть виглядати оригінально.
- Зрештою, сучасні технології гнуття профілю дозволяють робити дверні стулки із гнутими імпостами. Технологію гнуття ми описували в цій статті: як і у випадку з арками, імпост гнеться після попереднього нагрівання пластику. Само собою, для заповнення таких стулок потрібні і склопакети нестандартної форми — але зовнішній вигляд дверей від цього значно виграє!
Крім описаних тут способів декоративного оформлення ПВХ-дверей варто також згадати використання фурнітури у відповідній кольоровій гамі. Комбінуючи ламіновані поверхні зі сріблястою, хромованою або забарвленою «під бронзу» фурнітурою, можна зробити металопластикові двері дійсно стильними і при цьому не схожими на інші конструкції.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».