click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Умови програми «Теплі кредити» 2021 23.04.2021

Умови програми «Теплі кредити» 2021

Хто і за яких умов може отримати компенсацію від держави за встановлення енергоефективних вікон

У 2014 році офіційно розпочалася програма «Теплі кредити», спрямована на допомогу громадянам України у підвищенні енергоефективності своїх будинків та квартир. Починаючи з 2014 року уряд щорічно виділяв кошти для кредитування населення, до того ж частина грошей, витрачених на закупівлю енергоефективних рішень (енергозберігаючих вікон, матеріалів для фасадної теплоізоляції, твердопаливних котлів), компенсувалася за рахунок державного бюджету.

В останні роки питання продовження програми традиційно розглядалося з певною затримкою — через брак коштів. Але, незважаючи на збиток, завданий економіці карантинними заходами при боротьби з пандемією, у березні 2021 року Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України анонсувало продовження програми «Теплі кредити» на 2021.

Що ж таке програма «Теплі кредити»

Державну програму «Теплі кредити» було запущено для того, щоб мінімізувати споживання традиційних енергоносіїв при обігріві приміщень. Для цього щорічно виділялися кошти, які дозволяли громадянам України:

  • Брати кредити на теплову модернізацію житлових будинків (одно- або двоквартирних приватних будинків) на пільгових умовах.
  • Частково компенсувати суми, витрачені на утеплення будинків та встановлення енергоефективних виробів — світлопрозорих конструкцій з енергозберігаючим склом (крім однокамерних), в тому числі вікон та балконних дверей, а також комплектуючих до них.

В рамках програми «Теплі кредити» споживач (у 2021 році це може бути ТІЛЬКИ фізична особа, кошти на кредитування ОСББ / ЖБК у бюджеті не передбачені) оформляє цільовий кредит у одному з банків-партнерів програми. Кошти, отримані за кредитом, спрямовуються на закупівлю матеріалів для модернізації будівлі, а потім частину з цих коштів держава компенсує банку. Таким чином, споживачеві доводиться гасити не всю суму, а тільки її залишок.

Частка суми, яку держава компенсує в рамках програми «Теплі кредити», може бути різною:

  • Фізичні особи, які проживають у приватних будинках, і ті, хто купує продукцію із затвердженого переліку (в нього входять також і енергоефективні металопластикові вікна) отримають компенсацію до 35%.
  • Крім того, при купівлі котла, який працює на будь-якому паливі, крім газу або електроенергії, держава може компенсувати 20% суми (35% — для тих, хто отримує субсидії).

Сума, компенсована державою в рамках програми «Теплі кредити» не може перевищувати 14 тис. грн на  одну кредиту угоду

Зверніть увагу! Компенсацію на скління в 2021 р можна отримати тільки при заміні вікон у приватних будинках.

Як взяти участь?

Для приватної особи участь у програмі «Теплі кредити» максимально спрощено — особливо у випадку з замовленням енергоефективних віконних конструкцій. Зазвичай віконні компанії тісно співпрацюють з банками, що надають кредити на модернізацію житла, тому слід лише скористатися пропозицією однієї з таких фірм. Всі ризики в цьому випадку пов’язані виключно з платоспроможністю — як і у випадку з іншими кредитами.

Зверніть увагу! В рамках програми «Теплі кредити» видаються цільові позики. Тобто цільове використання необхідно підтверджувати, надаючи банкам чеки та акти виконаних робіт. Тільки за умови підтвердження цільових витрат можлива компенсація частини кредиту державними коштами.

Процес участі в програмі передбачає наступні кроки:

  • Вибір банку для кредитування (про те, які банки працюють з програмою, та про умови видачі кредитів — нижче).
  • Вибір компанії, у якій власник модернізованого об’єкта буде замовляти енергоефективні вироби.
  • Узгодження з компанією комплектації енергоефективних вікон та отримання рахунку-фактури для надання в банк.
  • Передача до банку пакету документів (копії паспорта, ІПН, довідки про доходи, рахунку-фактури). Ці документи необхідні для оформлення заявки на отримання кредиту в рамках програми кредитування.

Після того як кредит буде схвалено, замовник купує енергоефективні конструкції, проводить їх монтаж і надає банку документи, що підтверджують цільову витрату кредитних коштів — чеки та акти виконаних робіт. За відповідності всіх документів вимогам програми кредитування держава протягом 2 місяців (в середньому) компенсує банку обумовлену суму, яка витрачається на погашення тіла кредиту. Залишок позики замовник виплачує у звичайному режимі.

Як і було зазначено раніше, віконні компанії систематично працюють з програмою «Теплі кредити». Тому велика частка таких компаній охоче надає можливість замовити енергозберігаючі пластикові вікна в кредит — і допомагає з оформленням документів.

Які банки надають «Теплі кредити» у 2021 році

Перелік банків, що працюють з «теплими кредитами» у поточному році, також скоротився. Тепер у програмі беруть участь лише Укргазбанк та Ощадбанк (Приватбанк та Укрексімбанк можуть приєднатися до програми пізніше, але ймовірність цього невисока, оскільки ПриватБанк спочатку працював тільки з ОСББ, виключеними з програми у 2021).

Умови кредитування цих банків відрізняються:

Зверніть увагу! Відсоткові ставки та інші умови кредитування є попередніми і носять ознайомчий характер. При укладанні договору їх потрібно актуалізувати у представника банку.

Укргазбанк

  • Сума кредиту: від 1000 до 50000 гривень.
  • Мінімальний аванс 10% від вартості обладнання та матеріалів.
  • Термін: до 3 років.
  • Відсоткова ставка: 17,99% річних, від 7,50% річних при купівлі у партнерів банку
  • Комісія за видачу кредиту: 4,5% від суми кредиту — одноразово.
  • Комісія за перерахування коштів на рахунок постачальника: 0,5% від вартості матеріалів або обладнання — одноразово.
  • Інші обов’язкові платежі: 500 грн за страхування, 100 грн за відкриття рахунку.

Ощадбанк:

  • Сума кредиту: від 1000 до 50000 гривень.
  • Мінімальний аванс: 10% від вартості обладнання / матеріалів.
  • Термін: від 1 до 3 років.
  • Відсоткова ставка: 17,99% річних.
  • Комісія за видачу кредиту: 4,99% від суми кредиту — одноразово.
  • Комісія за перерахування коштів постачальнику: 750 грн за кожний переказ

Інші обов’язкові платежі:

  • 450 грн за страхування
  • 300 грн за відкриття рахунку
  • 75 грн/міс. за обслуговування картки (0 грн/міс, якщо сума платежів по картці перевищує 3000 грн/міс.)

Для надання кредиту у всіх банках, які працюють з приватними особами, потрібно надати:

  • Рахунок-фактуру на енергоефективні товари;
  • Паспорт та ідентифікаційний код;
  • Довідку про доходи за 6 місяців.

Якщо фінансові умови не дозволяють замовити енергоефективні вікна для вашого приватного будинку відразу, ви можете скористатися програмою «Теплі кредити». Незважаючи на ряд обмежень, які були введені у 2021 році, це все ще доволі ефективне рішення, яке надає можливість зменшити тепловтрати житла і при цьому знизити навантаження на сімейний бюджет.

(37 голосів, середня: 4,14 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України
Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України

У спецвипуску Forbes Ukraine «Хто є хто» зібрано досьє на 303 СЕО провідних українських компаній. Серед них і генеральний директор...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ