click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Що варто знати про ламіновані вікна 20.10.2020

Що варто знати про ламіновані вікна

Прихильники стильних дизайнерських інтер’єрів зазвичай шукають альтернативу звичайним білим металопластиковим вікнам. І дійсно, однотонні пластикові поверхні не завжди гармоніюють з масивними дерев’яними меблями, тисненими шпалерами або іншими атрибутами сучасного оздоблення приміщень.

Вирішити цю проблему може декорування пластикових профілів декоративними плівками. Ламіновані вікна з декором під дерево, в антрацитових або сірих кольорах істотно розширюють можливості для створення унікальних дизайнерських інтер’єрів та екстер’єрів.

Технологія ламінування

Ламінація вікон — це декорування видимих поверхонь металопластикового виробу тонкими полімерними плівками різних кольорів. Найчастіше колір і текстуру плівки підбирають з таким розрахунком, щоб вікно виглядало практично так же, як  і конструкція з деревини дорогих порід — при цьому зберігало всю функціональність металопластикової системи.

Причина, з якої обирають ламіновані вікна, очевидна: вони красиві. Якісне ламіноване вікно, підібране з урахуванням кольорового рішення приміщення і підкреслене аксесуарами (стильна ручка, накладки на петлі) гармонійно виглядатиме у будь-якому інтер’єрі.

Технологія ламінування пластикових вікон

При ламінуванні вікна виробник вирішує відразу два завдання: поліпшення зовнішнього вигляду конструкції і надійність ламінації. Саме тому цех з виробництва ламінованого профілю WDS Color оснащений найсучаснішим обладнанням, а для декорування виробів ми використовуємо матеріали від виробників зі світовими іменами.

Виробляють ламінований профіль так:

  • Поверхню профілю, який буде декоруватися плівкою, попередньо обробляють — пластик очищають і знежирюють. Після цього на ПВХ наноситься праймер — спеціальний засіб, що підсилює адгезію з клеєм.
  • Потім на заготовку, оброблену праймером, наклеюється тонка полімерна плівка з малюнком та текстурою. При цьому використовується клей-розплав, який швидко полімеризується і зберігає свої якості і при зволоженні, і при перепадах температури, і при прямому впливі сонячних променів.
  • Спеціальні ролики притискають плівку до основи: так декоративне покриття розпрямляється, і на поверхні не утворюються навіть мікроскопічні складки. Якісне наклеювання забезпечується точним нарізанням плівки і її нагріванням: матеріал стає більш еластичним і ідеально прилягає до основи.

Ламінування профілю для пластикових вікон

Весь процес ламінування проходить в приміщенні з високим ступенем очищення повітря і суворим контролем вологості. Завдяки цьому потрапляння пилу і дрібних часток під шар ламінування виключається, тож поверхня профілю залишається ідеально рівною і гладенькою.

Зверніть увагу! Через складність технології ламінація вже встановлених вікон виконується дуже рідко. Навіть при використанні якісного клею та інших матеріалів неможливо досягти потрібної якості, тому плівка рано чи пізно відшаровується.

Такий складний цикл виробництва впливає і на собівартість. Основний мінус ламінованих вікон — ціна. Коштує така конструкція дещо дорожче стандартної, виготовленої з ПВХ-профілю без декоративної плівки, але і виглядає в інтер’єрі більш виграшно!

Якою може бути ламінація?

Залежно від того, на яку сторону буде наклеєна декоративна плівка, ламінація може бути:

  • Внутрішньою — підходить для інтер’єрних рішень.
  • Зовнішньою — такий варіант обирають, якщо важливо, як вікно буде виглядати на фасаді будівлі.
  • Двосторонньою — універсальний варіант.

Кольори ламінації: огляд палітри

Палітра ламінаційних плівок досить велика: в лінійці WDS Color представлено понад 30 варіантів, тож  ви без зайвих зусиль оберете колір і текстуру вікна під будь-яке інтер’єрне рішення.

Кольори ламінації пластикових вікон: огляд палітри

Щоб вікно виглядало бездоганно, колір профілю і ущільнювача підбирається відповідно до кольору ламінації. Білий, бежевий і сірий профіль, а також ущільнювачі сірого, бежевого і чорного кольору дозволяють формувати органічні кольорові комбінації з декоративними плівками будь-якого відтінку.

Зверніть увагу! Ламінація темною плівкою передбачає використання декоративних комплектуючих. Замість стандартних білих виробів (ручки, накладки на петлі) можна використовувати моделі з металевим напиленням під бронзу, золото або хром. Така фурнітура буде більш гармонійно поєднуватися з обраним декором.

Перевага і недоліки ламінованих вікон
Основний плюс ламінації — це зовнішній вигляд вікна. Конструкція, оформлена із застосуванням полімерної плівки потрібного кольору, текстури і малюнку, виглядає більш виграшно, ніж однотонні пластикові вироби. При цьому:

  • Якісна ламінація не боїться ультрафіолетового випромінювання і не втрачає яскравості кольорів з часом.
  • Плівка має достатню міцність, тому на ній не помітні сліди зносу.
  • Ламінація зазвичай темніша за білий профіль — тому забруднення на ній практично не помітне.

Кольори ламінації пластикових вікон

Недоліки полягають у більш високій вартості ламінованого профілю у порівнянні з білим або забарвленим у масі. Зростання собівартості обумовлене складністю описаної вище технології, а ламінація вікон своїми руками недоцільна — домогтися потрібної якості фіксації плівки на поверхні можна тільки в умовах спеціально обладнаного виробництва.

Крім того, ламінований профіль більш темного кольору значно більш схильний до температурних деформацій — у порівнянні з білим профілем. Це обов’язково враховують при проектуванні конструкції, а також при її монтажі.

Проектування і монтаж ламінованих вікон: що потрібно враховувати

При виборі ламінованих вікон ми керуємося в першу чергу їхнім зовнішнім виглядом, обираючи колір профілю та плівки під кольорове рішення інтер’єру. Але, крім цього, варто врахувати і ряд нюансів, що можуть впливати на експлуатацію ламінованого вікна.

  • По-перше, ламінований профіль — темніший, тому він швидше нагрівається. Через це ламіноване вікно більш схильне до температурних деформацій. Інженери віконних компаній враховують це при проектуванні конструкцій — тому вікна в деяких конфігураціях і розмірах можуть бути виготовлені тільки з профілю без ламінації або зі світлим ламінуванням.
  • По-друге, схильність профілю з плівкою темного кольору до температурної деформації потрібно врахувати (і компенсувати!) при встановленні. Ось чому так важливо, щоб ламіновані конструкції — як, втім, і будь-які інші — монтувала професійна бригада.

Якщо брати до уваги обидва аспекти — то вікна з ламінуванням будуть слугувати не менше білих. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо замовляти ламіновані вироби в компанії з гарною репутацією і достатнім досвідом роботи на ринку.

Проектування і монтаж ламінованих вікон: що потрібно враховувати

Як доглядати за ламінованим вікном?

Щоб ламіноване вікно, встановлене в будинку, квартирі або офісі, якомога довше зберігало свій привабливий вигляд, варто дотримуватися нескладних рекомендацій:

  • Захисну плівку бажано зняти якомога швидше після завершення монтажу. Якщо не зробити цього протягом місяця-двох, то сліди від клею видалити буде значно складніше.
  • Під час миття вікон не варто використовувати агресивні миючі засоби, що можуть пошкодити декоративну плівку.
  • Також уникайте інтенсивного тертя при очищенні кутів: на стиках ламінація особливо вразлива.

Обирайте ламіноване вікно з урахуванням дизайну приміщення, дотримуйтесь порад щодо догляду за ним — і конструкція, яку не можна відрізнити від солідного дерев’яного вікна або задекорована плівкою з оригінальним відтінком / текстурою, стане справжньою окрасою вашого інтер’єру.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(5 голосів, середня: 4,60 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ