Традиційно більшість наших співвітчизників сприймають балкон будівлі не як декоративний елемент, а як функціональне приміщення. Доцільність скління всіх балконів — питання дискусійне. Але з раціональної точки зору встановлення рам зі склопакетами виправдане в більшості випадків — так можна отримати додаткову корисну площу при відносно невеликих витратах.
Що потрібно врахувати при склінні балкона — розповімо нижче.
Балконні блоки
Скління балкона або лоджії складається з двох елементів:
- Власне балконного скління — рам, встановлених на парапеті або огорожі.
- Балконного блоку — дверей і великого вікна, що виходить з кімнати на балкон.
Саме балконний блок — це та конструкція, що забезпечує ефективну тепло- та звукоізоляцію. Навіть за максимальної енергоефективності самого балконного скління балконний блок має бути теплим і якомога більш герметичним.
Двері балконного блока можуть бути як суцільними, так і розділеними на дві частини. Другий варіант більш надійний, тому що імпост виконує функцію ребра жорсткості. Крім того, в нижній частині балконних дверей склопакет можна замінити сендвіч-панеллю — вона менш схильна до механічних пошкоджень.
Фурнітура для балконних дверей обов’язково має включати блокіратор помилкової дії — він захистить від ситуацій, коли важка стулка висить на одній петлі при невдалій спробі закривання. Також бажано встановити двосторонню ручку або «ручку курця» — тоді двері на балкон можна буде зачиняти з обох боків.
Зверніть увагу! Якщо в будинку є маленька дитина, двостороння балконна ручка буде вельми бажаною. Так малюк гарантовано не закриє одного з батьків на балконі.
Вікно, що входить в балконний блок, зазвичай роблять глухим. Робити його таким, що відкривається, доцільно лише в тому випадку, якщо сам балкон ви не плануєте склити. Тоді стулки можна буде відкривати для провітрювання.
Скління утепленого балкона або балкона, що опалюється
Часто балкон перетворюють практично на повноцінне житлове приміщення. Для цього його якісно утеплюють — як зовні, так і зсередини — а іноді і встановлюють там опалювальні прилади. У такій ситуації дуже важливо змонтувати конструкції з максимальною енергоефективністю:
- Профільна система повинна бути досить легкою, але при цьому мати мінімальну теплопровідність — хорошим прикладом може служити WDS 6S.
- Для зниження тепловтрат бажано встановити двокамерні склопакети з енергозберігаючим склом і заповненням камер аргоном.
Така комплектація дасть можливість звести до мінімуму тепловтрати і забезпечити прийнятний рівень енергозбереження. Саме тому навіть взимку балкон буде цілком комфортним місцем для відпочинку.
Скління «холодного» балкона
Якщо балкон не утеплювали, і тим більше не встановлювали там опалювальні прилади, то навіть найефективніше скління не забезпечить там комфортний мікроклімат взимку. Але все ж встановлення металопластикових конструкцій буде доцільним:
- По-перше, так ми перетворимо балкон на «буферну зону», що знизить втрати тепла в квартирі.
- По-друге, навіть у сильні морози на балконі буде позитивна температура.
- Нарешті, скління захистить балкон від опадів і вітру.
Вимоги до комплектації конструкцій в цьому випадку будуть нижчими. Профільних систем WDS 6S або WDS 5S і склопакета з базовим рівнем енергозбереження для вирішення поставлених завдань цілком вистачить.
Сонцезахист, комфорт і безпека
Незалежно від теплоізоляції при виборі комплектації конструкцій для скління балкона потрібно врахувати наступне:
- По-перше, ідеальним рішенням для балконів і лоджій були і залишаються штульпові вікна. Широкий отвір, що утворюється при відкритті двох стулок, дуже зручний, тому такою можливістю варто користуватися.
- По-друге, якщо балкон виходить на південну або південно-східну сторону, то в конструкцію потрібно обов’язково включити склопакет з сонцезахисним або мультифункціональним склом. Інакше в літню спеку невеликий об’єм повітря на балконі швидко прогріється, перетворивши його на «сауну».
- По-третє, якщо балкон використовується як місце для відпочинку, то варто встановити звукоізоляційні склопакети. Якщо ж ви не проводите на балконі багато часу, то додаткова звукоізоляція буде зайвою.
- Нарешті, важлива і безпека: перші, другі та останні поверхи — зона ризику, тому тут конструкції обов’язково комплектуємо протизламною фурнітурою (і на балконні двері встановлюємо її ж в якості другої «лінії оборони»). Зовнішнє скло має бути загартованим або ламінованим, а в ідеалі на балкони в такій ситуації варто ставити склопакети з триплексом.
Монтаж балконного скління
Засклений балкон — це досить складна конструкція, монтаж якої варто доручати тільки фахівцям з високою кваліфікацією. Тут важливо врахувати цілий ряд нюансів:
- Несучу здатність балконної плити і балконної огорожі.
- Потребу в зміцненні несучих конструкцій або зведенні додаткових опор для металопластикових вікон.
- Вибір з’єднувальних елементів для ПВХ-конструкцій з урахуванням потрібної конфігурації і жорсткості.
- Теплоізоляцію всіх вузлів примикання металопластикових рам до стін будівлі, балконної огорожі і балконного перекриття.
Крім того, сам монтаж теж відрізняється складністю: на невеликій площі потрібно встановити і закріпити із запасом надійності великі і важкі рами, а потім виконати герметизацію монтажних швів з дотриманням вимог ДСТУ. Ось чому висока кваліфікація майстрів часто грає вирішальну роль при склінні балкона.
Правильний підбір комплектації і професійний монтаж скління можуть перетворити балкон типової квартири на додаткове житлове приміщення з комфортним мікрокліматом. Але для цього необхідно фундаментально розібратися в питанні, а також дотримуватись рекомендацій досвідчених фахівців і консультантів в фірмових віконних салонах.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».