Спальня — це приміщення з особливими вимогами щодо комфорту. Ми проводимо там значну частину часу, відпочиваємо і відновлюємо сили, тому важливо забезпечити в спальні оптимальний мікроклімат. При виборі металопластикового вікна для встановлення у спальні потрібно врахувати цілий ряд факторів.
Теплоізоляція та звукоізоляція
Спальня має бути максимально ізольованою від зовнішнього середовища. Це основний фактор, який необхідно враховувати при виборі вікон для таких приміщень:
- Дуже важливо, щоб у спальні не було холодно, інакше повноцінно виспатися не вийде навіть під кількома ковдрами. Тут багато що залежить від якісної теплоізоляції, тому для спальні підійдуть вікна на основі шестикамерного профілю з двокамерними склопакетами: WDS 8S, WDS 7S і WDS 6S. Наявність енергозберігаючого скла і заповнення камер аргоном теж бажані — по-перше, це стандартна вимога для житлових приміщень, по-друге, так не доведеться включати додатковий обігрів у холодну пору року.
- Літня спека заважає спати не менш за зимовий холод. Щоб приміщення не перегрівалося (а такий ризик дуже високий, особливо якщо вікно виходить на південну або південно-східну сторону), варто використовувати склопакети з рефлекторним (сонцевідбивним) склом. Встановлення мультифункціонального склопакета також є цілком виправданим — окрім захисту від холоду взимку і від спеки влітку, він також забезпечить збереження прохолоди від кондиціонера.
- Нарешті, головний ворог спокійного сну — вуличний шум. З фоновим шумом міста непогано справляються будь-які двокамерні склопакети. Якщо ж вікна спальні виходять на автомагістраль, дитячий майданчик, будівництво або гучне кафе з літньою терасою — бажано встановити склопакет з різною шириною дистанцій або з потовщеним зовнішнім склом. Триплекс в якості зовнішнього скла теж підійде — багатошарова структура ефективно знижує рівень зовнішнього шуму.
Свіже повітря для здорового сну
Щоб сон був не тільки міцним, але і здоровим, важливо подбати про приплив свіжого повітря. Залежно від погоди та інших умов можна провітрювати спальню перед сном або всю ніч спати з відкритим вікном — але обов’язково треба забезпечити доступ свіжого повітря в приміщення!
Забезпечується він шляхом встановлення додаткових елементів фурнітури:
- Стандартна опція — встановлення стулки у відкидне положення для провітрювання — допомагає тільки в теплу пору року. Але зате така можливість є практично в усіх сучасних вікнах.
- Восени, взимку і навесні можна забезпечити приплив свіжого повітря, використовуючи мікропровітрювання або ступеневе провітрювання. Невелика щілина по периметру стулки пропускає повітря ззовні, при цьому навіть в холодну пору року приміщення не сильно холоне.
- Використання мікропровітрювання або встановлення стулки у відкидне положення знижують герметичність притискання стулки до рами, тому звукоізоляція спальні погіршується. Якщо на вулиці шумно, то раціональніше ввечері якісно провітрити приміщення, повністю відкривши вікно на деякий час. Для цього бажано обладнати стулку фіксатором або обмежувачем відкривання, який буде її утримувати від розкривання або закривання при поривах вітру.
Ще один майже обов’язковий елемент фурнітури для спальні — це дитячий замок безпеки. Якщо це дитяча спальня, або у дитини є доступ до приміщення, вікно потрібно обов’язково обладнати таким замком, щоб уникнути падінь і травм.
Освітлення та дизайн
У типових будинках спальні зазвичай обладнують у приміщеннях з невеликими віконними отворами. В цьому випадку є сенс максимально збільшити кількість природного світла, що проходить крізь вікно, — так вранці атмосфера в спальні буде більш приємною, а ввечері можна буде довше не включати лампу. Профільна система WDS 6S зі зменшеною висотою стулки може справитись з цим завданням досить ефективно.
Що стосується дизайну вікна, то все залежить від того, в яких тонах витримано сам інтер’єр спальні. Якщо в палітрі переважають темні відтінки (досить типове рішення саме для спалень), то замість стандартного білого вікна можна встановити ламіновану конструкцію. Ламінація в темних тонах дозволить гармонійно вписати раму і стулку в інтер’єр.
Кілька слів про монтаж
Важливий аспект, про який часто забувають, — дотримання стандартів монтажу. Це важливо для будь-яких приміщень, але для спальні часто буває критичним. Нехтування правилами встановлення металопластикових конструкцій призводить до таких наслідків:
- Порушення природної вентиляції з ростом рівня вологості.
- Продування по периметру вікна або зростання втрат тепла в цій зоні.
- Недостатньо ефективна звукоізоляція в місці примикання рами до країв віконного отвору.
Все це негативно позначається на якості сну. А це означає, що вікно в спальню потрібно не тільки правильно комплектувати — дуже важливо, щоб монтаж був виконаний за правилами ДСТУ кваліфікованими фахівцями.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».