На відміну від звичайних вікон, еркерні конструкції розташовуються не в площині основної стіни, а у виступаючих елементах фасаду. Еркер може бути напівкруглим, багатокутним або прямокутним — але практично завжди його роблять заскленим.
Монтаж еркерних вікон пов’язаний із певними труднощами. Обумовлені вони в першу чергу потребою з’єднання декількох конструкцій, а також нетиповими навантаженнями, які сприймають рами і з’єднувальні елементи. Про особливості скління еркерів ми коротко розповімо в нашій статті.
Переваги еркерів
Засклений еркер — це досить популярний архітектурний елемент. Він зустрічається не тільки у великих будинках, але і в компактних котеджах, і навіть в квартирах деяких багатоповерхових будівель. Переваг у еркера кілька:
- По-перше, ззовні такий фасадний виступ виглядає вельми привабливо, стаючи окрасою самої будівлі.
- По-друге, велика площа скління еркерної частини забезпечує додаткове природне освітлення. З огляду на це, для еркера зазвичай вибирають максимально високі вікна з хорошою проникністю для світла.
- По-третє, еркер — це додатковий простір в приміщенні. Він не просто збільшує кімнату візуально: у такій добре освітленій ніші можна обладнати зону для відпочинку або встановити горщики з кімнатними рослинами.
Іноді в еркерній частині обладнують спіральні сходи або просто розміщують еркер біля сходового прольоту. Це дає можливість заощадити корисний простір і зробити інтер’єр більш гармонійним.
Варіанти скління еркерної конструкції
Еркерні вікна можуть монтуватися за двома схемами — тут все залежить від конструкції самого еркера. У першому випадку окремі конструкції розділяються вертикальними простінками — вузькими фрагментами стінового огородження. Скління в цьому випадку виконується за стандартною схемою — вікна потрібного розміру просто встановлюють в отвори. Іноді окремі вікна об’єднуються загальним підвіконням, але це рішення залежить від ширини простінків.
Куди складніше виконати скління еркера, якщо рами безпосередньо примикають одна до одної. При цьому кут примикання може бути у діапазоні від 90° до 180°, що ускладнює стикування окремих елементів.
Тут потрібно врахувати наступні аспекти:
- По-перше, заміри конструкцій варто виконувати з максимальною точністю, тому що зазори для підгонки по ширині, особливо в місці стиковки рам, тут повністю відсутні. Ця ж вимога справедлива і для виготовлення конструкцій, що будуть використовуватися при склінні еркера.
- По-друге, для з’єднання рам під кутом потрібно використовувати спеціальні з’єднувальні профілі. Еркерний з’єднувальний профіль має складну конструкцію: його основу становить пластикова труба, армована металевою вставкою, а до труби примикають адаптери. Завдяки особливій конструкції адаптери можна зафіксувати під будь-яким кутом один до одного, що дозволяє стикувати рами відповідно до конфігурації еркера.
На надійність та енергоефективність скління впливає не тільки комплектація самих вікон, але і якість еркерних з’єднувачів, а також те, наскільки ефективно вони були змонтовані. Для досягнення максимальної герметичності необхідно встановлювати еркерні з’єднувачі і самі рами з мінімальними відхиленнями — це висуває підвищені вимоги до професіоналізму майстрів.
Еркер —дуже красивий архітектурний елемент, який можна склити із застосуванням ПВХ-конструкцій. Використання сучасних металопластикових вікон із високою енергоефективністю мінімізує тепловтрати через високі еркерні вікна, а застосування ламінованого профілю дозволяє реалізовувати різні дизайнерські рішення. Але при цьому дуже важливо, щоб виміри, виготовлення і монтаж еркерних конструкцій виконували майстри з високою кваліфікацією і великим досвідом реалізації складних проектів.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».