click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Що таке енергозберігаючий склопакет і як він працює 13.02.2020

Що таке енергозберігаючий склопакет і як він працює

Ще близько 10–15 років тому енергозберігаючі склопакети в Україні багато хто розцінював як певну екзотику. Для зниження теплопровідності склопакета просто збільшували кількість камер, а ефективність енергозберігаючого скла ігнорувалася — не тільки замовниками, а й деякими виробниками.

Сьогодні ситуація інша — наявність енергозберігаючого скла вважається обов’язковою для більшості конструкцій, призначених для встановлення в житлових приміщеннях (і ця вимога зафіксована в діючих нормативах). Але все ж повну і достовірну інформацію про енергозберігаючі склопакети мають не всі.

Технології енергозбереження

Навіть звичайний однокамерний склопакет пропускає значно менше тепла, ніж рама з двома окремими стеклами. Теплоізоляційний потенціал двокамерного склопакета ще вищий — але і він недостатній для досягнення нормативних показників енергозбереження в більшості кліматичних зон України. Вирішується ця проблема додаванням в конструкцію енергозберігаючих елементів.

Енергозберігаюче та мультифункціональне скло

Основний елемент, що знижує теплопровідність склопакета — енергозберігаюче скло. Сьогодні практично всі виробники використовують скло з м’яким*  теплоізоляційним покриттям (і-скло):

*М’яким покриття називають через його невисоку міцність. Для захисту цього шару від пошкодження, скло в склопакеті розміщують таким чином, щоб він знаходився всередині камери.

  • На лист скла в спеціальній камері наноситься декілька шарів енергозберігаючого засобу.
  • Його основу складають іони металів — олова або срібла.
  • На поверхні скла формується практично прозорий шар металевого напилення, що працює за принципом дзеркала.
  • Інфрачервоне випромінювання, яке проходить через звичайне скло, відбивається від цього шару, і значна частина тепла повертається назад в приміщення.

Що таке енергозберігаючий склопакет і як він працює

Аналогічно працює і так зване мультифункціональне скло. Воно відрізняється від енергозберігаючого лише структурою покриття. Багатошарова плівка з іонів металу працює в обидві сторони: вона відображає інфрачервоне випромінювання і з боку приміщення, і з боку вулиці. А це означає, що взимку такий склопакет буде захищати від холоду, а влітку — від перегріву.

І енергозберігаючі, і багатофункціональні покриття безбарвні і практично повністю прозорі. Встановлення таких склопакетів практично не позначається на освітленості приміщення і не спотворює передачу кольору.

Заповнення камер інертним газом

Ще один спосіб підвищення теплозберігаючих властивостей склопакета — заповнення камер інертним газом:

  • Зазвичай склопакет заповнюють висушеним повітрям, яке само по собі має низьку теплопровідність.
  • Для поліпшення характеристик повітря замінюють аргоном (його закачують в камеру через спеціальний клапан).
  •  Теплопровідність у аргону нижча, ніж у повітря, тому аргоновий прошарок краще зберігає тепло в приміщенні.

Зверніть увагу! Аргон — це інертний газ, тому він не шкодить ані здоров’ю людини, ані кімнатним рослинам. Крім того, аргон не дає окислюватися металевому напиленню на склі — це подовжує термін служби енергозберігаючого покриття. За умов дотримання технології аргон зберігається в склопакеті більш ніж 10 років, не вивітрюючись і не знижуючи його теплоізоляційні характеристики.

Що таке енергозберігаючий склопакет і як він працює

Переваги енергозберігаючих склопакетів

Що ж дає комплектація вікна енергозберігаючим склопакетом? Вигод від такого рішення кілька:

  • По-перше, за рахунок зниження теплопровідності склопакета зменшуються тепловтрати приміщення. Це означає, що в будинку або квартирі буде тепліше, і ви зможете заощадити на обігріві (в квартирі з централізованим опаленням не доведеться включати додаткові електрообігрівачі).
  • По-друге, (при встановленні мультифункціонального склопакета) знизяться також витрати на кондиціонування, які в спекотні літні місяці можуть бути значними.
  • По-третє, через низьку теплопровідність склопакета його поверхня не так швидко стає холодною в холодну пору року. Це знижує ймовірність появи рясного конденсату на стеклах, а якщо конденсат і з’явиться, його буде небагато, і краплі швидко висохнуть.

Крім того, не варто забувати, що наявність енергозберігаючих склопакетів — це вимога, яку зафіксовано в нормативних документах, що регламентують комплектацію вікон для житлових приміщень.

Енергозберігаючі склопакети і кімнатні рослини: популярний міф

Щодо енергозберігаючих склопакетів існує популярний міф про те, що їхня установка шкодить кімнатним рослинам. Тут є 2 аспекти:

  • Сам енергозберігаючий склопакет не завдає шкоди рослинам, тому що він повністю пропускає сонячне світло в тій частині спектру, яка потрібна рослинам для фотосинтезу. Енергозберігаюче покриття відбиває лише інфрачервоні промені.
  • При цьому після встановлення вікна з енергозберігаючим склопакетом рослини дійсно можуть відчути себе гірше — але тільки в тому випадку, якщо вони стоять на підвіконні, а з іншого боку закриті щільною шторою. Виною всьому звичайний перегрів: тепло не виходить назовні крізь скло, як це було раніше, і квіти виявляються в «парнику». Достатньо просто трохи посунути штору для провітрювання — і рослини швидко повернуться до життя.

Сьогодні додавання енергозберігаючого склопакета до конструкції металопластикового вікна — це не примха, а необхідна умова для забезпечення енергоефективності. Здорожчання виходить незначним, а різниця в ціні швидко окупається за рахунок економії на обігріві і загального підвищення комфорту в приміщенні.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(22 голосів, середня: 4,64 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт нового етапу акції WDS Challenge
Старт нового етапу акції WDS Challenge

Сумуєте, що свята вже пройшли, і новорічний запал потроху згасає? Нам є чим вас підбадьорити! Стартує новий етап акції WDS...

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ