click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Причини поломок пластикових вікон 12.06.2020

Причини поломок пластикових вікон

За умови належного догляду виготовлене за всіма правилами і змонтоване згідно з нормами ДСТУ вікно може прослужити кількадесят років. Але все ж поломки металопластикових вікон іноді трапляються — і в цьому випадку власнику дуже важливо розуміти, що стало причиною виходу конструкції з ладу.

Всі причини поломок ПВХ-конструкцій можна умовно розділити на 3 групи:

  • Порушення технології виробництва самого вікна або окремих його компонентів.
  • Порушення технології монтажу.
  • Неправильний (або недостатній) догляд за вікном.

Наслідки теж можуть бути найрізноманітнішими. І нижче ми проаналізуємо найбільш типові ситуації.

Брак на виробництві

Помилки при виробництві вікна можливі, і не всі вони виявляються одразу після збирання конструкції. Іноді заводський брак стає помітним тільки через деякий час після встановлення вікна, тому виявити його до монтажу не виходить. Це — основний аргумент на користь замовлення вікон у компаній з хорошою репутацією. Такі компанії самі суворо контролюють якість (як сировини, так і готової продукції) і при цьому автоматизують виробництво, знижуючи вплив людського фактора і зменшуючи частку браку.

Крім очевидних дефектів (пошкодження профілю, деформація конструкції на стиках і т.д.), порушення технології виробництва може призвести до таких наслідків:

  • Утворення конденсату всередині склопакета. Якщо склопакет буде недостатньо герметичним, то рано чи пізно в нього проникне вологе повітря. Волога, що міститься в повітрі, буде осідати на внутрішніх поверхнях стекол, і впоратися з проблемою можна буде, тільки замінивши склопакет.
  • Деформація стулок. Стулки можуть провисати чи деформуватися або при неправильному встановленні склопакета, або при використанні занадто тонкого металу в армуванні профілю.
  • Порушення герметичності. Якщо при виробництві конструкції було пошкоджено або неправильно встановлено ущільнювач, щільного прилягання рами до стулки забезпечити буде неможливо. Через це герметичність знизиться, а втрати тепла зростуть.

Причин заводського браку може бути багато. Це і економія на сировині, і порушення припустимих габаритів конструкції, і низька культура виробництва, і вплив людського фактора. Вкрай рідко, але брак може з’являтися навіть у компаній з хорошою репутацією. Але в цьому випадку власнику вікна досить просто повідомити виробника, і той сам зробить все необхідне для усунення поломки — аж до заміни вікна або його окремих елементів.

Помилки при монтажі

Якість монтажу безпосередньо залежить від професійності майстрів, котрі встановлюють вікно. Дотримання стандартів ДСТУ і врахування особливостей отвору зводять ймовірність браку практично до нуля. Якщо ж довірити монтаж недосвідченій бригаді, або монтувати вікно самостійно без необхідних навичок, то наслідки можуть бути різними:

  • Поява тріщин на кутах конструкції (зварних швах) через порушення правил кріплення або неправильне розміщення опорних колодок.
  • Поява тріщин в склопакеті в результаті деформації рами/стулки або при контакті склопакета з нещільно закрученими гвинтами для кріплення.
  • Деформація рам, стулок, підвіконь в результаті неправильного розміщення опорних колодок або недотримання правил заповнення монтажного шва піною (піна швидко і безконтрольно збільшується в об’ємі, що і призводить до деформації).

До цієї ж категорії поломок при монтажі варто додати і випадкові пошкодження конструкції. Але практика показує, що подряпини на профілі або тріщини на склопакеті у кваліфікованих бригад з’являються вкрай рідко, оскільки досвідчені майстри заздалегідь вживають заходів щодо запобігання таким ексцесам.

Крім серйозних пошкоджень самої конструкції, наслідки неправильного монтажу можуть бути й іншими — про них ми писали в окремій статті. Але в будь-якому випадку наслідки неякісного встановлення повинна усувати організація, що виконувала монтажні роботи. Тому ми знову звертаємо вашу увагу на те, що доручати монтаж конструкцій потрібно професіоналам: так і ймовірність браку буде нижче, і при виникненні будь-яких труднощів не доведеться довго чекати майстра для їхнього усунення.

Неправильна експлуатація вікна

Навіть якісне вікно, яке буде встановлено правильно, може вийти з ладу. Причина — помилки, яких припускається сам власник:

  • Відсутність чистки й змащення фурнітури призводить до того, що метал швидко зношується через тертя. Це призводить до неправильної роботи фурнітури, а іноді — і до поломки окремих елементів.
  • Якщо не доглядати за ущільнювачем, то ущільнювальний контур швидко втратить свою еластичність. Відсутність мастила призводить до висихання матеріалу і появи тріщин, усунути які не вийде — доведеться повністю міняти ущільнювальний контур.

Зверніть увагу! Використання невідповідних засобів для догляду тільки посилює проблему. Так, застосування мастил з розчинниками прискорює руйнування еластичного ущільнювача. А обробка фурнітури із застосуванням мастил, які при висиханні густіють або стають щільними на холоді, може стати причиною поломки металу при черговій спробі відкрити вікно.

  • Стулку, відкриту в поворотному режимі, може відчинити або зачинити вітер. Якщо порив буде дуже сильним, є ризик розбивання склопакета або пошкодження фурнітури. Уникнути цього можна, встановивши на вікно фіксатор/обмежувач відкриття.
  • Зрештою, нерідкі випадки, коли ручку або елементи фурнітури обв’язки власники просто ламають через докладання надлишкової сили при відкриванні/закриванні. Якісні комплектуючі витримують достатнє навантаження. Але практика показує, що немає такої деталі, яку не можна зламати або зігнути.

На жаль, поломки, що з’явилися в результаті неправильного догляду, власнику доведеться усувати за свій рахунок. Тому варто уважно вивчити рекомендації з догляду за вікнами, і не нехтувати правилами — тим більше що вони досить прості!

ПВХ-конструкція може вийти з ладу з різних причин. Але ймовірність поломок можна знизити, замовляючи вікна у перевірених виробників, довіряючи встановлення досвідченим майстрам, а також регулярно доглядаючи за конструкцією.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт нового етапу акції WDS Challenge
Старт нового етапу акції WDS Challenge

Сумуєте, що свята вже пройшли, і новорічний запал потроху згасає? Нам є чим вас підбадьорити! Стартує новий етап акції WDS...

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ