click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Пліснява на укосах: причини виникнення та способи профілактики 06.09.2019

Пліснява на укосах: причини виникнення та способи профілактики

Досить часто після заміни старих дерев’яних вікон пластиковими конструкціями власники відзначають появу на укосах характерних темних плям. Це розростаються колонії пліснявих грибків.

У чому ж причина їх появи і як можна впоратися з виниклою проблемою — розповімо в статті.

Чому на укосах з’являється пліснява?

Плісняві грибки розвиваються зі спор, які потрапляють в сприятливе середовище. Як правило, спори спочатку закріплюються на пористих поверхнях (бетон, штукатурка, гіпсокартон), але з часом ознаки розростання плісняви ​​можуть стати помітними і на гладкому пластику — рамах, стулках або оформленні укосів.

Причин для формування сприятливих умов, в яких пліснява буде активно розвиватися, декілька:

  • Помилки на етапі проектування і будівництва будівлі.
  • Недостатня герметичність стін.
  • Недотримання правил улаштування монтажного шву і укосів при встановленні віконних конструкцій.
  • Відсутність технічного обслуговування і ремонту.
  • Підтоплення будівлі.

При цьому для розвитку цвілі потрібні два фактори:

  • Вологе середовище (вологість вище 60%).
  • Досить висока температура (+ 25 … + 35°С).

Встановлення герметичних металопластикових вікон призводить до того, що рівень вологості і температура повітря в приміщенні підвищуються. В результаті там, де волога накопичується (під укосами, в місцях примикання конструкції до віконного отвору) створюються сприятливі умови для розвитку плісняви. Досить кількох десятків спор — і популяція грибка стрімко розмножується та збільшує свою площу, проникаючи все глибше, а з часом виходячи на поверхню укосів.

У будь-якому випадку, пориста поверхня в теплі, яка постійно знаходиться у вологому стані — це субстрат, на якому пліснява з’явиться майже з гарантією. І найчастіше такі поверхні знаходяться по периметру вікна.

Чому на укосах з'являється пліснява?

Як не допустити появи плісняви на укосах

Ігнорувати появу плям плісняви на укосах не можна:

  • По-перше, вони псують зовнішній вигляд вікон, та й приміщення в цілому.
  • По-друге, плісняві гриби — потенційні патогени. Їх спори, потрапляючи в повітря, можуть провокувати різні захворювання — від алергічних реакцій до серйозних патологій органів дихання, ураження нирок і печінки.
  • Врешті-решт, пліснява — це індикатор того, що вологість в приміщенні вище норми. А значить, потрібно приділити увагу нормалізації мікроклімату.
  • Єдиний ефективний підхід до профілактики появи пліснявих грибів — комплексна боротьба з причинами, які провокують їх появу:
  • В першу чергу необхідно контролювати рівень вологості в приміщенні, а також на поверхні укосів і (що дуже важливо!) під їх оздобленням. Щоб уникнути підвищеної вологості, необхідно забезпечити ефективну вентиляцію зі стабільним повітрообміном. Вирішується це завдання систематичним провітрюванням або встановлення вентиляційного клапана.
  • Наступна вимога — облаштування монтажного шва по периметру вікна з дотриманням вимог ДСТУ і ДБН щодо тепло-, гідро- і пароізоляції. Монтажний шов повинен мати низьку теплопровідність, з боку приміщення його необхідно гідроізолювати, а з боку вулиці — забезпечити вільний вихід водяної пари. В цьому випадку волога не буде накопичуватися в товщі монтажного шва, і ризик ураження укосів пліснявими грибками знизиться.
  • Це ж стосується і внутрішніх укосів. Їх необхідно утеплити — тоді ризик утворення конденсату на внутрішніх поверхнях значно знизиться.

Як не допустити появи плісняви на укосах

Боротьба з пліснявою: ефективні способи

Якщо пліснява все-таки з’явилася, то до усунення причин її розвитку способами, описаними вище, потрібно знищити сам грибок. Тут оптимальним буде поступовий підхід:

  • На першому етапі виконується механічне очищення поверхонь. При цьому потрібно мати на увазі, що якщо пліснява з’явилася на укосах, то під ними вона є в куди більшій кількості. Тому без повного або часткового демонтажу не обійтися. Сама цвіль знімається шпателями або щітками. Крім того, варто обробити поверхню пароочисником (якщо матеріал витримає нагрівання до високих температур).

Корисна порада. Після очищення всі оброблені поверхні ретельно просушують будівельним або принаймні звичайним феном.

  • Другий етап — дезінфекція. Для обробки використовуємо або будь-які засоби, що містять хлор, або спеціалізовані протигрибкові препарати — фунгіциди. Зазвичай пліснява проникає глибоко в товщу пористого матеріалу, тому хімічна обробка дає можливість видалити залишки грибків, які збереглися після механічного очищення поверхонь.
  • Третій етап — гідроізоляція. Там, де це можливо, обробляємо пористу поверхню гідроізоляційним матеріалом. Він закриє пори і заблокує плісняві шлях в товщу стіни або гіпсокартонної плити.

Важливо мати на увазі, що всі заходи, перераховані в цьому розділі, будуть ефективними лише протягом певного часу. Тому, щоб позбутися плісняви на укосах раз і назавжди, потрібно нормалізувати мікроклімат в приміщенні, контролювати рівень вологості і виконати монтаж конструкцій відповідно до вимог ДСТУ.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(2 голосів, середня: 3,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України
Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України

У спецвипуску Forbes Ukraine «Хто є хто» зібрано досьє на 303 СЕО провідних українських компаній. Серед них і генеральний директор...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ