Зазвичай петлі металопластикового вікна розташовані на видимій стороні рами і стулки з боку приміщення. Така конструкція петель використовується вже досить давно і в цілому служить справно. Єдиний істотний її недолік полягає в тому, що петлі знаходяться в полі зору. Це не завжди доречно з точки зору дизайну, і самі елементи піддаються більш інтенсивному забрудненню.
Альтернатива — більш складна у виготовленні і монтажі фурнітура з прихованими петлями. Вона не настільки поширена, але в останні роки популярність її зростає. Виробники фурнітури активно виводять на ринок комплекти з прихованими петлями, які за ціною лише дещо перевершують класичну фурнітуру.
Особливості фурнітури з прихованими петлями
Головна особливість фурнітури з прихованими петлями відображена в самій назві:
- Петлі, на яких обертається стулка вікна, знаходяться в просторі між рамою і стулкою — так, що при закритому вікні ззовні не видно жодного елементу системи.
- Конструкція самих петель також відрізняється — замість класичних поворотних циліндрів використовуються пласкі важільні елементи зі штампованого металу.
Функціонал прихованих петель практично не відрізняється від функціоналу стандартної фурнітури з петлями відкритого типу. Стулку можна відкривати як в поворотному (зазвичай виробник встановлює кут відкривання не більше 95-100°), так і у відкидному положенні.
Переваги прихованих петель
Основна причина, з якої обирають приховані петлі — це, звичайно, естетичний зовнішній вигляд вікна, на якому встановлено таку фурнітуру. На лицьовій поверхні відсутні будь-які зайві деталі, що робить конструкцію більш гармонійною і привабливою.
Але є у прихованих петель і функціональні переваги:
- Підвищена герметичність. Встановлення прихованих петель дозволяє уникнути розриву ущільнення в петльовій області. Завдяки цьому ущільнювальний контур по периметру вікна зберігає цілісність — це робить конструкцію максимально герметичною і знижує її теплопровідність.
- Збільшення зламостійкості. Оскільки петлі знаходяться в зазорі між рамою і стулкою, силовий злам значно ускладнюється. Зняти нижню петлю з направляючої важелем (як у випадку із зовнішнім розміщенням) не вийде — тож проникнути в приміщення шляхом злому стулки буде значно складніше.
- Захист від провисання. Вільний хід прихованих петель мінімальний — це перешкоджає зміщенню навішеної на них стулки. В результаті навіть великі стулки практично ніколи не провисають, і вікно рідше вимагає регулювання.
- Простий догляд. Петля всередині вікна менш схильна до забруднення і потрапляння пилу. Якщо вона все-таки забрудниться, конструкцію можна очистити і змастити за кілька хвилин: для цього навіть не потрібно знімати захисні накладки.
- Можливість більшого заведення укосу на раму. Завдяки використанню прихованих петель більшу частину рами можна приховати за укосами — якщо це є виправданим з точки зору дизайну.
А чи є недоліки?
Мінуси прихованих петель можна вважати такими тільки умовно:
- По-перше, у більшості фурнітурних комплектів є обмеження по масі стулки (зазвичай на рівні 100 кг). Ці обмеження суворіші, ніж у конструкцій з петлями відкритого типу.
- По-друге, такі системи більш чутливі до якості виготовлення та встановлення конструкції.
- Зрештою, є відмінності в регулюванні такої фурнітури, тому вирішення цього завдання варто довіряти кваліфікованим фахівцям.
Для більшості стандартних віконних конструкцій приховані петлі можна розглядати в якості гідної альтернативи звичайній фурнітурі з петлями відкритого типу. А там, де пріоритетом стає зовнішній вигляд вікна, такі системи будуть незамінними!
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».