Зазвичай увагу приділяють підготовці металопластикових вікон до холодної пори року. Але після зими теж варто зайнятися вікнами — саме задля того, щоб і влітку їх можна було використовувати з максимальним комфортом.
Підготовка вікон до літа не потребує багато часу, але і нехтувати нею не варто. Кілька простих операцій — і до глибокої осені вікна будуть справно постачати вам свіже повітря, забезпечуючи прохолоду навіть у найспекотніші дні (наскільки це можливо, звичайно ж).
Догляд за вікном
Перше, що варто зробити, — просто привести вікно до ладу. З осені до весни вікно активно піддається впливу кліматичних факторів і тому потребує чищення, змащення і миття.
Діяти потрібно так:
- Спочатку відкриваємо стулку і вологою ганчіркою очищуємо внутрішні поверхні від пилу і сміття. Бруду може бути досить багато: навіть при щільному притисканні стулки до рами мікроскопічні частинки проникають між рамою та стулкою і накопичуються там.
- Фурнітурний механізм ретельно очищаємо від забруднень. Як і на пластикових поверхнях, на фурнітурі активно накопичується пил — але при цьому він змішується з мастилом і формує щільну масу, що ускладнює рух деталей. Для очищення використовуємо невелику щіточку, в важкодоступних місцях пил видаляємо ватною паличкою або зубочисткою.
- Вологою губкою або серветкою протираємо ущільнювачі. Уважно оглядаємо контури, виявляючи тріщини або інші дефекти, що можуть стати причиною для заміни ущільнювача.
- Виконуємо змащення фурнітури і ущільнювачів, використовуючи засоби з набору для догляду за металопластиковими вікнами. Як правильно змащувати фурнітуру, ми розповідали в цій статті.
Всі ці операції потребують не більше 10-15 хвилин для одного вікна. Зате так ми повністю видалимо пил, що накопичився за зиму, і забезпечимо вільну роботу фурнітури протягом всього літнього сезону.
Москітні сітки
Чим сильніше прогрівається повітря, тим більше в ньому буде комах. Тому перед початком літнього сезону варто повернути на місце зняті на зиму москітні сітки. Перед встановленням:
- Ретельно оглядаємо москітну сітку, перевіряючи стан полотна і рами.
Зверніть увагу! Пошкоджене полотно значно гірше утримує дрібних комах. Тому перед початком літнього сезону такі москітні сітки варто відремонтувати, виконавши заміну полотна своїми руками або викликавши майстра.
- Якщо потрібно, виконуємо заміну ручок, що використовуються для встановлення сітки.
- Промиваємо полотно під струменем води, тому що за час зберігання в комірках сітки може зібратися досить багато пилу.
Після підготовки встановлюємо москітні сітки на кріплення, слідкуючи за тим, щоб рама сітки щільно прилягала до рами вікна.
Фурнітура з підвищеною безпекою
В теплу пору року вікно більшу частину часу перебуває в режимі провітрювання, забезпечуючи приплив свіжого повітря. Саме тому варто оцінити досвід використання вікна минулого літа і внести зміни в конструкцію фурнітури:
- Якщо вам часто доводилося провітрювати приміщення в інтенсивному режимі, то корисним буде встановлення фіксатора/обмежувача відкриття стулки. Такі деталі утримують стулку у відкритому поворотному положенні і не дають їй закриватися або різко відчинятися при поривах вітру.
- Якщо ж у будинку або квартирі є маленькі діти, то влітку їх особливо важливо захистити від спроб несанкціонованого відкривання вікна. Варто укомплектувати конструкцію дитячим замком безпеки або ручкою з ключем — так стулку буде надійно зафіксовано. Замок безпеки з цієї точки зору є більш зручним, оскільки він не перешкоджає відкриванню стулки в відкидному положенні для провітрювання.
Всі ці операції можна виконати і самостійно (крім встановлення деяких додаткових елементів фурнітури). Якщо ж потрібно підготувати до літа кілька вікон і при цьому виконати ремонт або модернізацію конструкцій, то бажано доручити рішення цього завдання фахівцю з достатньою кваліфікацією.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».