Переваги та недоліки пластикових вікон
Популярність металопластикових вікон пояснюється тим, що у таких конструкцій є цілий ряд переваг — як перед традиційними дерев’яними вікнами, так і перед сучасними конструкціями з профільованого бруса або алюмінію. Але поряд з перевагами у ПВХ-вікон є і недоліки — їх теж варто враховувати при виборі варіанта скління будинку.
Об’єктивно про плюси і мінуси вікон на основі металопластикового профілю ми розповімо в статті.
Плюси ПВХ-конструкцій
Металопластикові вікна сьогодні активно використовуються при склінні квартир, приватних будинків, громадських будівель, комерційних і виробничих об’єктів. Така універсальність пояснюється модульною конструкцією: комбінуючи різні профільні системи, склопакети та елементи фурнітури, можна створити вікно практично з будь-якими характеристиками.
Незважаючи на таке розмаїття, більшість переваг є спільною для всіх металопластикових вікон:
- Енергоефективність. Низька теплопровідність, за рахунок якої забезпечується збереження тепла в приміщенні — основна перевага металопластикових вікон. Комбінація з багатокамерного профілю, склопакета з енергозберігаючим склом і фурнітури, що забезпечує щільне притискання стулки до рами по всьому периметру гарантує високі показники енергоефективності. При цьому можна додатково підвищити опір теплопередачі — наприклад, укомплектувавши конструкцію двокамерним склопакетом або заповнивши камери в склопакеті інертним газом.
- Можливості сонцезахисту і звукоізоляції. Пластикове вікно не тільки добре зберігає тепло — воно ще й забезпечує захист від зовнішнього шуму. Звукоізоляційні характеристики можна підвищити, обравши склопакет з різною дистанцією між шарами скла. Комплектація склопакета рефлекторним або мультифункціональним склом захищає приміщення від перегріву.
- Функціональність. Використання різних фурнітурних комплексів дає можливість реалізовувати різні варіанти відкривання — поворотне, поворотно-відкидне, фрамужне, розсувне і т. д. Крім того, встановлення додаткових елементів фурнітури дає можливість обирати найефективніший режим провітрювання — від мікровентиляції до інтенсивного провітрювання з повністю відкритою стулкою.
- Простий догляд. Доглядати за пластиковим вікном доволі просто. Достатньо двічі на рік очищати фурнітуру від пилу, а потім змащувати її та ущільнювачі по периметру. Самі ж пластикові та скляні поверхні легко очищаються від будь-яких забруднень.
- Довговічність. Термін служби ПВХ-конструкцій практично не обмежений. За умови належного догляду вікно може прослужити без ремонту кілька десятків років.
- Дизайнерський потенціал. Сучасні можливості декорування металопластикових вікон досить широкі. Це стосується як профілю (може бути не тільки білим, але і забарвленим в масі або ламінованим), так і склопакетів (кольорове скло, скло, тоноване плівкою, фактурні склопакети, вітражі, піскоструминні малюнки і т. д.). Крім того, ансамбль можна доповнити декоративними елементами — стильною ручкою, накладками на петлі, шпросами (вставками всередині склопакета) і т. ін.
Звичайно ж, тут перераховані лише основні переваги металопластикових вікон — але й цих переваг зазвичай вистачає, щоб зробити вибір на користь виробів з ПВХ.
Мінуси металопластикових вікон
Є у пластикових вікон і мінуси. І тут мова не йде про поширені забобони (міфи про пластикові вікна ми розвінчали в цій статті). Недоліки цілком об’єктивні — і їх обов’язково потрібно враховувати:
- Висока герметичність. З одного боку, герметичне притискання стулки до рами — це плюс, тому що так знижується рівень тепловтрат. З іншого — герметичність призводить до порушення повітрообміну в приміщенні, звідси — і нестача кисню, і зростання вологості з утворенням конденсату. Цю особливість ПВХ-конструкцій потрібно враховувати, обов’язково передбачаючи можливість провітрювання.
- Значна маса. Рама зі стулкою і склопакетом важить досить багато, і чим товщим є профіль, тим вищою буде його маса. Встановлені вікна спричиняють значне навантаження на основу — край віконного прорізу або балконну огорожу. Це іноді стає причиною обмежень при виборі комплектації вікна або ж призводить до необхідності зміцнення конструкції.
- Температурне розширення. При підвищенні температури навколишнього середовища ПВХ-профіль значно розширюється. Зміну габаритів металопластикового вікна враховують виробники при виготовленні конструкції, але його також потрібно брати до уваги при монтажі. В іншому випадку можлива деформація вікон, порушення роботи фурнітури або поява тріщин на профілі чи склопакеті.
Важливі аспекти
Крім мінусів, зазначених вище, є і фактори, які потрібно враховувати:
- Ціна. Вартість металопластикового вікна безпосередньо залежить від його комплектації, при цьому якісне вікно, експлуатаційні характеристики якого відповідають нормативам, надто дешевим бути не може за визначенням. Як заощадити на покупці вікон, не завдавши шкоди якості, ми розповідали в цій статті.
- Залежність від якості монтажу. Правильний монтаж вікна з використанням сучасних матеріалів і дотриманням норм ДСТУ — обов’язкова умова ефективної служби конструкції. Непрофесійне встановлення може зіпсувати навіть найсучасніше вікно, тому доручати монтаж варто тільки кваліфікованим бригадам.
Незважаючи на наявність об’єктивних мінусів, перелік переваг дозволяє з успіхом використовувати ПВХ-конструкції в склінні різних об’єктів. При цьому компенсувати недоліки можна грамотним підбором комплектації і професійним встановленням конструкцій з додержанням стандартів ДСТУ.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».