Вікно – це не тільки функціональна конструкція, що захищає будинок від вологи, вітру і тепловтрат. З моменту своєї появи вікна виступали і в якості елементів інтер’єрного дизайну. Ось чому форму, розмір і зовнішній вигляд вікна потрібно підбирати з урахуванням актуальних трендів в інтер’єрі.
Це в повній мірі відноситься і до металопластикових вікон. Використання сучасних технологій значно розширює спектр можливостей в оформленні вікна, так що навіть серед стандартних варіантів ми можемо обирати конструкції, що максимально органічно поєднуються із запланованим інтер’єром.
Загальні тренди віконного дизайну
Інтер’єрний дизайн — це галузь, яка еволюціонує досить повільно, але при цьому невідворотньо. Тому тренди, актуальні в 2019 році, в більшості своїй розвивають тенденції, закладені ще в 2013–2015 роках. Революційних змін чекати не доводиться, тому актуальними, як і раніше, будуть:
- Мінімалістичний стиль. Це — загальноєвропейський тренд, який прийшов до нас зі Скандинавії. Вікно (як, втім, і інші елементи інтер’єру) має бути простим і функціональним.
- Чисті контрастні кольори. Відповідно до цієї ідеї, вікно повинно виділятися на тлі стіни, тому в дизайнерських інтер’єрах стандартні вікна з білого ПВХ використовуються досить рідко. Їм на зміну приходять конструкції, ламіновані з застосуванням плівок у нейтральних відтінках — «сірий металік» або «антрацит».
- Геометрична естетика. Ламані лінії, прямі і гострі кути — ось те, що актуально сьогодні, і буде актуальним в найближче десятиліття.
Класичні інтер’єри
В інтер’єрах, що прагнуть до класики, варто відмовитися від використання білого ПВХ на користь ламінації:
- Для світлих просторих кімнат підійдуть світлі ж відтінки — «дуб Шеффілд», «натуральний дуб», «золотий дуб».
- Для створення затишку в кабінеті або невеликій спальні буде доречною ламінація в більш темних відтінках — «дуб Монтана» або «темна вишня».
- Що стосується форми профілю, то найкраще підійдуть фігурні штапики — при високій якості ламінації вони відмінно імітують фрезерування натурального дерева.
Конструкції, ламіновані під натуральне дерево, органічно поєднуються з елементами фурнітури з покриттям «золото» або «бронза». Тут же буде доцільним встановлення тонованих склопакетів або скління з піскоструминними малюнками (рослинні мотиви).
Сучасні інтер’єри
Якщо ж ви зважитеся на радикальну реконструкцію житла, то при виборі дизайну віконних конструкцій варто орієнтуватися на згадані вище тренди – використання однотонного ламінації і чіткі геометричні форми:
- Що стосується кольору профілю, то тут все досить очевидно — підійдуть відтінки сірого або ж чисто білий стандартний ПВХ. Можна використовувати ламінацію під темні породи дерева, але бажано, щоб текстура деревини була не надто яскраво виражена.
- З формою все теж просто — чим більше прямих ліній, тим краще. Заокруглені контури підійдуть в тому випадку, якщо в інтер’єрі є інші плавні лінії: наприклад, малюнок на шпалерах або фіранках.
Сучасний стиль передбачає функціональність, тому ручка і інші зовнішні елементи фурнітури мають бути максимально технологічними. Можна вчинити і по-іншому: зробити фурнітуру максимально непомітною — так, щоб вона не відволікала увагу від самого віконного контуру.
Все вищезгадане стосується вікон для житлових приміщень — будинків і квартир. Якщо ж ви обираєте вікна для комерційного об’єкта, то дизайн віконних конструкцій повинен органічно поєднуватися із загальною кольоровою схемою і концепцією оформлення. При цьому великі панорамні вікна можуть стати центральним об’єктом інтер’єру — наприклад, вони відмінно впишуться в оформлення кафе чи ресторану, і «зададуть тон» всьому приміщенню.
Є маса можливостей для перетворення вікон з суто функціональних елементів інтер’єру на дизайнерські об’єкти. Але щоб скористатися ними, варто ознайомитися з усім розмаїттям конструкцій і їх складових — профільних систем, склопакетів, фурнітури і т.д. Тільки володіючи максимально повною інформацією, ви забезпечите гармонійне поєднання вікон і решти елементів оформлення.