Ефективність металопластикового вікна (теплоізоляція, звукоізоляція, захист від яскравого сонця і перегріву) визначається не тільки його комплектацією, а й якістю встановлення. Професійний монтаж з дотриманням стандартів і урахуванням особливостей об’єкта є обов’язковою умовою для тривалої служби вікна і для збереження хороших експлуатаційних показників.
І все ж не завжди вікно встановлюють якісно. Зазвичай проблеми з якістю монтажу є прямим наслідком економії: якщо доручити виконання робіт непрофесійній бригаді, спробувати виконати монтаж своїми руками без належних навичок або використовувати дешеві матеріали — результат буде передбачуваним.
До чого може призвести неякісний монтаж ПВХ-конструкцій — розглянемо в нашій статті.
Помилки при монтажі та їхні наслідки
Якісним можна вважати монтаж, після якого конструкція надійно закріплюється у віконному отворі, зазор між краєм отвору і рамою герметизується, а всі рухомі елементи (стулки) відкриваються і закриваються без додаткових зусиль.
Якщо монтаж виконується з порушенням стандартів, то можливі такі наслідки:
- Неякісна фіксація в отворі. Через неправильний вибір кріплення або економію на кріпильних елементах в результаті вітрових або експлуатаційних навантажень вікно починає рухатися. Це призводить до того, що порушується герметичність монтажного шва, і поступово руйнуються краї віконного отвору. У деяких випадках можливе навіть випадіння конструкції внаслідок пориву вітру.
- Відхилення від вертикалі або площини. Нерівно встановлене вікно в принципі не може нормально функціонувати. Найпоширеніші наслідки — порушення герметичності в результаті затікання вологи, а також проблеми в роботі фурнітури.
- Деформація конструкції. Рами і стулки, виготовлені з пластикового профілю з металевим армуванням, можуть деформуватися або внаслідок перепадів температури, або під власною вагою. Якщо майстри, що виконують монтаж, цього не врахували, і не вжили заходів заздалегідь, то конструкція буде деформуватися. Найпоширеніший наслідок — «затирання» стулки, що ускладнює її відкривання. Окрім того, в результаті деформації можуть утворюватися щілини або порожнини, що стають джерелом втрат тепла.
Зверніть увагу! Ще один неприємний наслідок температурної деформації — поява тріщин на профілі в області зварних швів. Такі тріщини теж утворюються через те, що майстри при монтажі неправильно виконали кріплення або розмістили опорні колодки.
- Продування по периметру. Якщо монтажний шов було облаштовано неправильно (в ідеалі необхідно виконувати тришаровий монтаж відповідно до стандартів ДСТУ), то саме в цій області тепловтрати будуть максимальними. Внаслідок навіть у приміщенні з якісними вікнами в холодну пору року буде значно холодніше, ніж могло б бути при правильному монтажі.
Інші наслідки неправильного монтажу:
- Поява тріщин на склопакеті в результаті деформації рами/стулки.
- Надмірне утворення конденсату через порушення паропроникності монтажного шва.
- Поява плісняви на укосах і інших поверхнях, що прилягають до вікна.
- Поява криги в місцях промерзання конструкції, наприклад в області стику рами і підвіконня.
Ці та інші прояви неякісного монтажу можуть зустрічатися як окремо, так і в різних комбінаціях. Всі вони негативно позначаються на експлуатаційних характеристиках вікна, а деякі і зовсім роблять його експлуатацію неможливою.
Що робити при неякісному монтажі
Якщо монтаж виконувався своїми силами, то єдиним виходом буде самостійне усунення всіх дефектів. Для цього потрібно проаналізувати наслідки неправильного монтажу і прибрати їхню першопричину — наприклад ретельніше запінити монтажний шов або виконати повторний монтаж із застосуванням пароізоляційних/паропроникних монтажних стрічок.
Якщо ж роботи виконувалися співробітниками монтажної бригади, то варто звернутися до компанії, яка виконувала роботи з встановлення вікна. Зазвичай при цьому:
- Представник компанії оглядає конструкцію, оцінюючи масштаб проблем і аналізуючи причини їхнього виникнення.
- Проблеми усуваються силами майстра з ремонту ПВХ-вікон або монтажної бригади.
- Якщо порушення були масштабними, виконується перемонтаж вікна з дотриманням правил.
Хто буде оплачувати усунення проблем — залежить від умов, прописаних в гарантії на конструкцію. Великі компанії, що піклуються про свою репутацію, швидко реагують на рекламації і усувають несправності за свій рахунок. Це — ще один аргумент на користь замовлення вікон в перевірених організаціях.
Як уникнути помилок при монтажі
Якщо ви плануєте монтувати вікна самостійно, то уникнути помилок можна лише шляхом ретельного вивчення всіх правил монтажу (і то 100% гарантії дати не вийде). Якщо ж встановлення ви плануєте доручати майстрам, варто виконувати такі рекомендації:
- Як ми зазначили вище, замовляти вікна варто в компанії, що піклується про свою репутацію.
- Доручати монтаж слід співробітникам (або підрядникам) тієї ж організації, в якій ви замовляєте вікна — так буде набагато простіше врегулювати спірні питання.
- Уточнити деталі встановлення варто ще при замовленні конструкції. Перевагою буде, якщо вам відразу запропонують монтаж згідно зі стандартами ДСТУ («монтаж зі стрічками») — так, він пов’язаний з більш високими витратами, але при цьому значно знижує ризик неприємних наслідків в майбутньому.
У будь-якому випадку, правильний монтаж може виконати тільки бригада з досить високою кваліфікацією, що піклується про свою репутацію. Доручати ж встановлення вікна непрофесіоналам — значить невиправдано ризикувати заради примарної економії.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».