click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Москітні сітки: види і поради щодо вибору 26.09.2019

Москітні сітки: види і поради щодо вибору

Як тільки ми відкриваємо стулку вікна — в поворотному або відкидному положенні — в приміщення проникають комахи. Влітку це може стати серйозною проблемою: комах багато, але і без регулярного провітрювання не обійтися.

Виходом із ситуації стає монтаж на вікно москітної сітки. Вона щільно прилягає до рами, і при відкриванні стулки повністю перекриває отвір, пропускаючи свіже повітря, але затримуючи навіть найдрібніших комах. Крім того, встановлення москітної сітки знижує кількість пилу, що потрапляє в приміщення.

Конструкції москітних сіток

Москітні сітки можуть мати різну конструкцію. Найчастіше використовуються такі варіанти:

  • Сітка на липучках. Застарілий варіант, основна перевага якого — відсутність рамки. По периметру вікна наклеюється липучка, яка утримує натягнуте сітчасте полотно. На жаль, надійність залишає бажати кращого, тому використовується фіксація на липучках тільки тоді, коли монтаж інших конструкцій неможливий.
  • Ролетна сітка. Найбільш ергономічний варіант. У складеному стані полотно, згорнуте в компактний рулон, знаходиться в коробі. За необхідності сітка розгортається, рухаючись по направляючих, і фіксується в нижньому або бічному положенні.
  • Сітка-плісе. Різновид ролетної сітки, основна відмінність якої полягає в способі укладання полотна. Воно не згортається в рулон, а збирається складками, а при розгортанні розкладається і розтягується.
  • Рамкова сітка. Найпоширеніша конструкція, яка використовується «за замовчуванням». З легкого ПВХ-профілю робиться рамка, що формою і розмірами повторює габарити віконного отвору. У рамці натягується полімерне сітчасте полотно, а сама конструкція закріплюється на рамі.

Типи кріплень

Найпоширеніший варіант — москітна сітка на легкій пластиковій рамці. Ця рамка зазвичай закріплюється на рамі вікна, а при необхідності сітка легко знімається, відкриваючи віконний отвір. Для кріплення використовуються різні  засоби:

  • Сітка на петлях. Легкі петлі кріпляться на зовнішню сторону рами, а рамка з натягнутою сіткою навішується на них, перетворюючись на легку стулку. На протилежному боці рами ставиться засувка, яка утримує москітну сітку в закритому положенні.
  • Сітка на «кишенях». «Кишені» — це легкі пластикові кронштейни, які закріплюються на зовнішній стороні рами. При встановленні рамка сітки просто заводиться в пази цих кронштейнів, і конструкція утримується під своєю вагою.
  • Прапорцеве кріплення (анвіс). Кріплення на «прапорці» передбачає монтаж на рамку москітної сітки легких металевих кронштейнів. При встановленні сітки кронштейни обертаються і заводяться за наплав рами, після чого утримують сітку в обраному положенні.
  • Плунжерне кріплення. Використовується доволі рідко і тільки для сіток з досить широкими рамками. У рамку вбудовуються стрижні з пружинами — плунжери: при встановленні у віконний отвір стрижні розпираються всередині і утримують сітку в рамі.

Жодне з кріплень не можна назвати універсальним  — у всіх є обмеження по використанню, про які ми розповімо нижче.

Москітні сітки: види і поради щодо вибору

Типи полотен

Відрізняються сітки не тільки за конструкцією, але і за типом полотна. Можна виділити 3 основні різновиди:

  • Універсальні сітки з розміром комірки від 0,8х0,8 до 1,2х2мм. Виробляються з міцного полімерного полотна, запобігають потраплянню в приміщення комах — в першу чергу, комарів.
  • Сітки «антипил» / «антипилок». Відрізняються від універсальних меншим розміром комірки (зазвичай 0,5х1мм). Завдяки більш щільній структурі не пропускають не тільки комах, але і пилок рослин. Вибір такої сітки буде виправданим якщо ви страждаєте на сезонну алергію — звичайно, весь пилок амброзії або полину така сітка не зупинить, але подразнення буде виникати набагато рідше.
  • Сітки «антикішка». Можуть мати комірки більшого розміру або вироблятись з більш цупкого полотна. Як правило, для виготовлення рамки використовується алюмінієвий профіль, більш стійкий до навантажень. Сітка жорстко закріплюється на рамі і виконує одну функцію — запобігає спробам кішки або кота вистрибнути з вікна за пташкою або просто на прогулянку.

Важливо! Незважаючи на підвищену міцність і надійність конструкції, сітка «антикішка» не забезпечує маленьким дітям захист від падіння з вікна. Її конструкція просто не розрахована на такі навантаження.

Рекомендації з вибору і догляду

При виборі москітної сітки потрібно керуватися доступним бюджетом, особливостями конструкції вікна і зручністю:

  • Ролетні сітки — найбільш компактні і ергономічні. Але коштують вони дорожче інших різновидів.
  • Сітки на петлях набагато простіше відкривати, але вони не підійдуть для тих вікон, які зовні захищені ґратами.
  • Основний недолік сіток на «кишенях» або прапорцях — складне встановлення і зняття. З іншого боку, за умови правильного монтажу такі конструкції міцно тримаються і добре перекривають весь отвір.
  • На вікна зазвичай встановлюють рамкові конструкції або ролетні сітки. Сітки-плісе і сітки на рамках з поперечним імпостом часто ставлять на балконні двері — це дозволяє провітрювати приміщення з незаскленим балконом, і при цьому захистити квартиру від попадання комах.

Рекомендації з вибору і догляду москітної сітки для вікон

Щоб продовжити термін служби москітної сітки, не варто піддавати її сильним навантаженням — полотно може розтягуватися і втрачати свої захисні якості. Навіть невеликі розриви стають приводом для заміни полотна — однієї-двох невеликих дірочок цілком достатньо, щоб комаха змогла проникнути в приміщення.

Щоб сітка не постраждала від низьких температур і обмерзання, на зиму її варто знімати і зберігати в приміщенні.

Також бажано мінімум раз на місяць промивати полотно сітки струменем води з душу: так змивається накопичений пил, і відновлюється повітропроникність полотна.

Правильний вибір москітної сітки дозволить вам користуватися нею з максимальним комфортом. Ваше житло буде надійно захищене від проникнення комарів або інших комах.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(1 голосів, середня: 4,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт нового етапу акції WDS Challenge
Старт нового етапу акції WDS Challenge

Сумуєте, що свята вже пройшли, і новорічний запал потроху згасає? Нам є чим вас підбадьорити! Стартує новий етап акції WDS...

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ