Одна з переваг металопластикових вікон — їхня висока герметичність, що забезпечує захист від вологи, пилу, а також знижує рівень втрат тепла в холодну пору року. Але в одному майже на 100% герметичні металопластикові вікна програють конструкціям з дерева — вони практично не пропускають повітря. А це означає, що при заміні дерев’яних вікон пластиковими приміщення буде недоотримувати свіже повітря, і його доведеться регулярно провітрювати.
Можливостей для провітрювання у пластикових вікон цілком достатньо. Поворотно-відкидна фурнітура дозволяє встановлювати стулку в відкидне положення, відкриваючи досить широку щілину, через яку свіже повітря буде надходити в приміщення. Якщо ж потрібно провітрювати інтенсивніше — стулку відкривають в поворотному положенні, утримуючи її за допомогою фіксатора або обмежувача повороту.
Але іноді такий інтенсивний приплив повітря не потрібен — навпаки, необхідно, щоб повітря надходило невеликими порціями. Цю можливість забезпечує така деталь, як мікропровітрювання.
Як працює мікропровітрювання
Мікропровітрювання (мікровентиляція) — це одна з найбільш корисних додаткових функцій фурнітури в ПВХ-вікнах:
- При виборі цієї функції до комплекту фурнітури додають невелику деталь. Вона встановлюється на заводі або може бути додана пізніше, без демонтажу самого вікна.
- Основна функція цієї деталі — фіксувати стулку в певному положенні. При активації мікропровітрювання стулка відходить від рами всього на кілька міліметрів, і по її периметру утворюється вузька щілина.
- Поставити вікно на мікропровітрювання дуже просто — для цього досить повернути ручку вгору на 45°.
Аналогом мікропровітрювання з розширеним функціоналом є ступеневе провітрювання. При встановленні такої деталі поворотом ручки під різними кутами можна обирати потрібну ширину відкидного відкриття стулки — від мікропровітрювання до повного відкидання. Зазвичай виробники фурнітури передбачають вибір з 4-5 режимів ступеневого провітрювання.
Зверніть увагу! На одне вікно встановлювати мікропровітрювання і ступеневе провітрювання не можна — обидві деталі монтуються в одному і тому ж місці і частково дублюють функціонал одна одної.
Переваги мікропровітрювання
Встановлення фурнітури з функцією мікропровітрювання гарантує цілий ряд переваг:
- По-перше, з’являється можливість забезпечити постійний приплив повітря «у фоновому режимі». Це особливо актуально в теплу пору року, коли проблема переохолодження постає не настільки гостро.
- По-друге, при використанні мікропровітрювання взимку холодне повітря надходить до приміщення малими порціями і встигає прогрітися, мінімізуючи можливий дискомфорт.
- По-третє, невелика ширина щілини між рамою і стулкою дозволяє уникнути протягів. Вона також дає можливість провітрювати приміщення під час дощу: ризик потрапляння крапель або затікання вологи зводиться до мінімуму.
Крім припливу свіжого повітря, мікровентиляція (за умови ефективної роботи витяжної вентиляції) також забезпечує нормалізацію вологості в приміщеннях. Тому, використовуючи мікропровітрювання, можна позбутися конденсату на вікнах або значно знизити його кількість.
Важливі аспекти
Поряд з перевагами у мікровентиляції є і особливості, які недоліками назвати не можна, але врахувати потрібно:
- По-перше, при встановленні стулки в режим мікропровітрювання знижується звукоізоляційний потенціал вікна — шум за вікном буде чути краще, ніж при повністю закритій стулці.
- По-друге, відчинене — нехай і на 1-2 мм — вікно значно легше зламати ззовні. Тому власникам квартир на перших і других поверхах не варто залишати вікна в режимі мікропровітрювання при довгій відсутності. Протизламна фурнітура ускладнить зловмисникові завдання, але ризик все одно залишиться.
- А ось дитячий замок безпеки жодним чином не заважає роботі мікропровітрювання. Тому можна забезпечити приплив свіжого повітря до дитячої кімнати, зберігаючи блокування відкривання вікна.
Мікровентиляція — це дуже проста, але при цьому вельми корисна функція. Разом з покроковим (ступеневим) провітрюванням вона використовується для забезпечення припливу свіжого повітря в максимально комфортному режимі.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».