Розділи:
Питання щодо доцільності заміни ущільнювача в металопластикових вікнах багато хто вважає дискусійним. Можна зустріти полярні думки — від необхідності міняти ущільнювач кожні 4-5 років до принципової відмови від заміни.
Насправді рішення про заміну потрібно приймати в кожному випадку окремо, враховуючи і матеріал, з якого виготовлено ущільнювач, і стан самого контуру.
Для виготовлення ущільнювачів використовуються матеріали, що здатні зберігати еластичність в широкому діапазоні температур. Орієнтовний термін служби ущільнювача залежить в першу чергу від того, з якого матеріалу його зроблено.
Приблизні значення для різних матеріалів:
Варто мати на увазі, що наведені цифри вказують на термін збереження матеріалами міцності і еластичності в ідеальних умовах. На практиці висока ймовірність, що так довго ущільнювач не прослужить. Скорочення терміну експлуатації зазвичай пов’язане з тривалим перебуванням в стисненому стані, механічними пошкодженнями і перепадами температур.
Як бачите, завчасно дізнатися, чи потрібно міняти ущільнювач металопластикового вікна, не вийде. Для прийняття рішення потрібно уважно стежити за прямими і непрямими ознаками виходу ущільнювального контуру з ладу.
Очевидні ознаки того, що експлуатувати ущільнювач не можна:
Про те, що ущільнювач пора міняти, можуть свідчити і непрямі ознаки:
Частково ці проблеми можна усунути регулюванням фурнітури. Але якщо регулювання не допомагає, то справа, швидше за все, в тому, що ущільнювач або пошкоджений, або втратив свою еластичність.
Прийняти рішення про заміну ущільнювача можна і самостійно. Якщо ознаки виходу з ладу очевидні (тріщини, надриви, втрата еластичності), то заміна є неминучою. Якщо ж спостерігаються тільки непрямі ознаки — варто звернутися до фахівця з ремонту і регулювання конструкцій. Зазвичай в ході діагностики майстер визначає, чи можна усунути продування іншими способами або ж дійсно ущільнювач «відслужив своє» і його краще замінити.
Ціна заміни ущільнювача на вікні невисока, та й часу ця процедура займає небагато. І все ж більшість матеріалів, які використовуються для виробництва ущільнюючих контурів, розраховані на досить тривалий термін служби. Тому бажано вживати заходів щодо їхнього збереження — тим більше, що ці операції виконати досить легко:
Дотримання цих простих рекомендацій дозволить вам подовжити термін служби ущільнювача, уникнути передчасної заміни, а головне — забезпечить герметичне притискання стулки до рами (обов’язкова умова енергоефективності та гарної шумоізоляції).
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».
У спецвипуску Forbes Ukraine «Хто є хто» зібрано досьє на 303 СЕО провідних українських компаній. Серед них і генеральний директор...
Маємо важливу новину! Починаючи з 1 листопада акція на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD не обмежується двобічною ламінацією,...
Нові порогові рішення для WDS SL 76 дозволяють облаштувати майже безбар’єрний вихід на терасу. У розсувних конструкціях WDS SL 76...