click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Яке вікно можна вважати енергоефективним? 30.10.2020

Яке вікно можна вважати енергоефективним?

Питання про те, яке вікно вважається енергоефективним, є дискусійним. Базовий захист від втрат тепла забезпечує будь-яка конструкція. Але при цьому рівень енергоефективності у різних вікнах буде кардинально відрізнятися.

Економія (точніше, раціональне використання) енергоносіїв — це тренд останніх десятиліть не тільки в Україні, а й в усьому світі. При цьому у наших співвітчизників для підвищення енергоефективності є цілком відчутний матеріальний стимул у вигляді зростаючих тарифів на комунальні послуги.

Вікна — одне з основних джерел втрат теплової енергії у приміщеннях. Щоб мінімізувати ці втрати, а значить, отримати можливість для економії на енергоносіях при тому ж рівні комфорту, потрібно, щоб встановлені вікна були енергоефективним, тобто через них втрачалося якомога менше тепла. За рахунок чого енергозберігаючі вікна зберігають тепло, а також як обрати енергозберігаюче вікно — розповімо в нашій статті.

Профільна система та фурнітура

Перший «бар’єр» на шляху тепла з приміщення на вулицю — це пластиковий профіль вікна. Обираючи енергозберігаюче вікно, зверніть увагу на характеристики профільної системи. Чим ширшим буде профіль, і чим більше буде у ньому ізольованих повітряних камер, тим краще він впорається зі збереженням комфортного мікроклімату.

  • Щоб забезпечити високі показники теплозбереження, в профілі повинно бути 5–6 повітряних камер: для житлових будинків і квартир це — оптимально. Кожна камера — це додатковий бар’єр, що не дає теплу випаровуватися.
  • Важливими є й загальні габарити рами зі стулкою: оптимальна монтажна ширина становить 70–82 мм. Крім того, вікна на базі профілю зі збільшеною шириною можна комплектувати широкими склопакетами (32–44 мм) з більшою енергоефективністю. В асортименті ТМ WDS представлені три системи з найвищими показниками теплозбереження: WDS 8S, WDS 7S і WDS 6S.
  • Наступний важливий фактор — притискання стулки до рами. Чим щільнішим буде притискання, тим меншим буде ризик появи протягів і «видування» теплого повітря. Герметичність забезпечується встановленням у пластиковий профіль якісного ущільнювача, а також — ефективною роботою фурнітури по периметру вікна.

Важливо! Фурнітура має бути не тільки правильно підібраною, але і правильно відрегульованою. Ось чому періодично варто звертатися до віконних компаній для регулювання та змащення встановлених вікон.

Додаткову камеру в з’єднанні стулки і рами утворює середній контур ущільнення. Цей ущільнювач розміщений між зовнішнім і внутрішнім ущільнювачем і слугує для кращої герметизації вікна. Система WDS 8S оснащена середнім контуром ущільнення і вважається найбільш енергоефективною серед профілів WDS.

Енергозберігаючий склопакет

Склопакет — частина віконної конструкції, що займає найбільшу площу (до 85%). Опору теплопередачі звичайних склопакетів явно недостатньо для того, щоб надійно захистити житлове приміщення від втрат тепла. Вимоги до ефективності енергозбереження залежать від того, де розташоване приміщення: для 1-ї кліматичної зони мінімальний показник опору теплопередачі вікна дорівнює 0,75 м² °С/Вт, а для 2-ї — 0,6 м² °С/Вт. Досягти таких показників можна тільки за рахунок використання різних рішень в конструкції склопакета:

  • Найбільш очевидне рішення — збільшення кількості камер. Двокамерні склопакети більш енергоефективні через збільшення сумарної товщини повітряного прошарку та за рахунок формування двох незалежних теплоізоляційних шарів.
  • Щоб знизити теплопровідність склопакета, в нього може бути встановлене енергозберігаюче скло (low-e або i-скло). На внутрішню поверхню такого скла наносять тонкий шар іонів металів (срібла або олова), який відіграє роль «теплового дзеркала», відбиваючи тепло назад до приміщення.
  • Альтернатива енергозберігаючому — мультифункціональне скло, яке забезпечує подвійний ефект: взимку не випускає назовні тепло, а влітку — не пускає до приміщення сонячні промені, запобігаючи перегріву кімнати. З такими склопакетами ви можете економити і на опаленні, і на кондиціонуванні.
  • Наостанок варто подумати про заповнення повітряних камер в склопакеті. Саме осушене повітря теж є непоганим теплоізолятором, але ефект від заповнення камер інертним газом (найчастіше використовується аргон) буде помітнішим. Заповнення склопакета аргоном дозволяє підвищити ефективність енергозбереження, зберігши тепло в приміщенні.

Таким чином, найбільшу енергоефективність вікна забезпечить двокамерний склопакет, камери якого будуть заповнені аргоном. У конструкцію склопакета потрібно додати одне або два енергозберігаючих скла: так велика частина теплової енергії буде відбиватись всередину приміщення.

найбільшу енергоефективність вікна забезпечить двокамерний склопакет, камери якого будуть заповнені інертним газом.

Конструкцію склопакета можна описати формулою (їх ви можете побачити в кошторисах та проектній документації). Ось приклад формули з розшифровкою значень:

4i-16Ar-4-16Ar-4i, де

  • 4 — товщина скла, мм
  • i — позначення того, що скло покрите енергозберігаючим напиленням
  • 16 — ширина дистанції між шарами скла у склопакеті
  • Ar — камера в склопакеті заповнена аргоном

Як перевірити енергозберігаючий склопакет

Перевірити, чи є склопакет дійсно енергозберігаючим, можна кількома способами:

  • Перший — найменш надійний. Він заснований на різній проникності для різних частин спектру у звичайного скла та енергозберігаючого напилення. Для перевірки потрібно піднести до скла або склопакету свічку, запалений сірник або запальничку. Якщо одне з відображень буде відрізнятися за  відтінком – це означає, що енергозберігаюче напилення, ймовірніше за все, є!
  • Другий спосіб точніший, тому що не всі різновиди енергозберігаючого напилення на склопакеті впливають на колір відображеного полум’я. Він передбачає використання спеціального приладу, який фіксує іони металу, що входять до складу енергозберігаючого напилення.

Ну, а найкращий спосіб — замовляти енергозберігаючі склопакети у компаній з перевіреною репутацією. В цьому випадку ймовірність того, що скло в склопакеті буде без напилення, зводиться до нуля. Цей метод, до речі, відмінно працює для перевірки наявності аргону в камерах (бо перевірити, чи є там аргон, без газоаналізатора неможливо).

Монтаж енергозберігаючих вікон відповідно до вимог ДСТУ

Ще одне джерело тепловтрат — це зона примикання вікна до віконного отвору. Її герметизація виконується при монтажі, і досить часто майстри, що встановлюють вікно з енергозберігаючим склопакетом, обмежуються заповненням зазору монтажною піною. Але щоб монтажний шов виконував свої функції на 100%, його необхідно формувати відповідно до вимог ДСТУ:

  • Із зовнішнього боку встановлюються паропроникні матеріали — ПСУС (попередньо-стиснута ущільнююча стрічка) або супердифузійна стрічка, що захищають зазор від вологи, але не перешкоджають виходу водяної пари.
  • Середній шар формується з монтажної піни, яка задувається без порожнин та щілин.
  • З боку приміщення монтажний шов перекривається пароізоляційною стрічкою, яка перешкоджає проникненню вологи в зазор.
  • Додатково підвищити енергоефективність цього вузла можна шляхом теплоізоляції відкосів.

Подібний монтаж зазвичай, коштує дорожче стандартного, бо передбачає використання спеціальних ізолюючих матеріалів. Але цей спосіб монтажу регламентований державними стандартами, і не дарма. Так зазор між енергозберігаючим вікном і краєм віконного отвору не буде пропускати тепло, а паропроникне зовнішнє оформлення забезпечить вільний вихід водяної пари і знизить ризик утворення конденсату в теплоізоляційному шарі.

Енергоефективні вікна: плюси та мінуси

Енергозберігаючі пластикові вікна мають ряд переваг. Це в першу чергу:

  • Зниження тепловтрат в холодну пору року.
  • Зменшення перегріву (але в літню спеку достатній захист забезпечить тільки мультифункціональний або сонцезахисний склопакет).
  • Економія на опаленні.

Єдиний недолік — ціна. Але за рахунок згаданої економії вікно з двокамерним енергозберігаючим склопакетом, заповненим аргоном, окупиться набагато швидше за стандартну конструкцію.

Сучасне вікно, що встановлюється в житловій, громадській чи комерційній будівлі, має бути енергоефективним. І забезпечити цю енергоефективність може тільки комплексний підхід до підбору комплектації вікна (профіль, енергозберігаючий склопакет з аргоном, фурнітура) та до встановлення конструкції.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(79 голосів, середня: 3,63 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України
Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України

У спецвипуску Forbes Ukraine «Хто є хто» зібрано досьє на 303 СЕО провідних українських компаній. Серед них і генеральний директор...

Оновлення в умовах акції на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD
Оновлення в умовах акції на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD

Маємо важливу новину! Починаючи з 1 листопада акція на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD не обмежується двобічною ламінацією,...

WDS SL 76: Теплі терасні двері без перешкод у зоні порогу
WDS SL 76: Теплі терасні двері без перешкод у зоні порогу

Нові порогові рішення для WDS SL 76 дозволяють облаштувати майже безбар’єрний вихід на терасу. У розсувних конструкціях WDS SL 76...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ