У плануванні типових будинків горизонтальні вікна зустрічаються нечасто — раніше інженери надавали перевагу класичним віконним отворам, у яких висота більша за ширину. А ось сьогодні проектувальники все частіше роблять вибір саме на користь горизонтальних вікон.
Що таке горизонтальне пластикове вікно, якою може бути така конструкція і як її монтують — розберемося далі.
Види та комплектація горизонтальних вікон
Горизонтальні ПВХ-вікна — це назва, що об’єднує два типи конструкцій:
- По-перше, так іноді називають світлопрозорі конструкції, змонтовані у пласких частинах покрівлі.
- По-друге, це конструкції, у яких ширина перевищує висоту.
Монтаж вікна у пласкій покрівлі вимагає особливого підходу до герметизації, тому практикується нечасто через високий ризик протікання. Замість нього в сучасних будинках використовують покрівельні ліхтарі — більш складні за конфігурацією. А ось конструкції у вигляді «лежачого» прямокутника використовуються при склінні будинків набагато частіше.
Конфігурація вікна безпосередньо залежить від його розмірів. Невеликі вікна зазвичай роблять одностулковими —тому що другу стулку робити нема де, та й нема навіщо. Великі отвори краще підходять для встановлення дво- або тристулкових вікон.
Сучасні горизонтальні металопластикові вікна можуть по-різному відкриватися. Іноді таке вікно роблять глухим — це буде виправданим або при невеликому розмірі, або в тому випадку, якщо в приміщенні встановлені інші конструкції, що відкриваються. Інші варіанти комплектації:
- Відкидне вікно з фрамужним типом відкривання.
- Вікно з однією або декількома поворотними (або поворотно-відкидними) стулками.
- Розсувне вікно.
Перший та третій варіант зустрічаються найчастіше. Фрамуги — це основне джерело свіжого повітря в приміщеннях, де з тих чи інших причин не можна робити основні стулки такими, що відкриваються. Розсувне вікно — відмінне рішення з точки зору економії корисного простору. Широкі стулки (а у горизонтальній конструкції вони за визначенням широкі) рухаються в площині рами і при відкриванні не займають місця.
Де встановлюються сучасні горизонтальні вікна
Така конфігурація конструкцій є досить поширеною — у всякому разі, при панорамному склінні або склінні балконів/лоджій. Але якщо говорити про власне пластикові вікна, то в сучасних будинках їх встановлюють:
- У ванній кімнаті або санвузлі. Невелике вікно, нижній край якого знаходиться на рівні 1,5-1,8 м або вище — відмінне рішення саме для таких приміщень. По-перше, отвір стає джерелом сонячного світла і притоку свіжого повітря, необхідного для ефективної вентиляції. По-друге, високе розміщення дозволяє забезпечити необхідний рівень приватності.
Зверніть увагу! У таких кімнатах частково жертвують освітленістю на користь захисту від сторонніх поглядів. Для цього склопакет вікна комплектують матовим, дзеркальним або тонованим склом.
- На кухні. Широке горизонтальне вікно на кухні навпроти стільниці — це рішення, у якого є маса переваг. По-перше, протягом світлового дня стіл отримує природне освітлення в максимальному обсязі. По-друге, відкривши стулки, можна моментально провітрити кухню, видаливши гаряче повітря, дим або пару.
- У технічних приміщеннях, в тому числі розташованих на цокольних поверхах. Про особливості скління цокольного поверху приватного будинку ми писали раніше в цій статті. Тут же відзначимо, що конфігурація такого приміщення просто не дозволяє реалізувати іншу схему скління, тому єдиний раціональний варіант — невелике пластикове вікно під стелею.
Переваги горизонтальних вікон
Обговорювати переваги горизонтальних вікон в сучасній архітектурі варто в першу чергу з проектувальниками, оскільки вони вирішують, якої форми отвори буде закладено в проекті. А ось вибір на користь сучасних пластикових конструкцій варто робити з таких причин:
- Великі можливості комплектації пластикових виробів дозволяють реалізувати різні схеми відкривання, що в даному випадку дуже важливо. Це, в свою чергу, дає можливість організувати ефективне провітрювання.
Важливо! Невелика висота конструкції призводить до зменшення світлового потоку. Тому для виготовлення варто обирати пластиковий профіль з мінімальною висотою стулки, наприклад WDS 6S.
- Використання енергоефективних склопакетів дає можливість мінімізувати втрати тепла навіть при великій площі скління.
- Широке пластикове вікно з невеликою висотою менше піддається ризику зламу. Але іноді і такі фрамуги є проходом для зловмисників, тому важливою є можливість оснащення конструкції протизламною фурнітурою.
Горизонтальне пластикове вікно — правильно укомплектоване та встановлене — органічно впишеться в дизайн сучасного будинку і буде джерелом свіжого повітря і природного освітлення.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».