Сучасне металопластикове вікно — це складна багатофункціональна система з гнучким налаштуванням під потреби і завдання власника. І значна частина функцій вікна забезпечується фурнітурою — механізмом, що відповідає за відкривання і закривання стулки.
Деякі можливості фурнітури відомі практично всім і активно використовуються — тут можна згадати, наприклад, відкидне відкривання для провітрювання. А про інші функції і неочевидні можливості фурнітури ПВХ-вікон ми розповімо нижче.
Дозоване надходження повітря
Провітрювання — це процедура, яка проводиться регулярно, тому фурнітурні комплекси з додатковими можливостями провітрювання користуються стабільним попитом.
- Мікровентиляція — можливість відкрити стулку на 1-2 мм по периметру для «фонового» надходження свіжого повітря. Реалізується встановленням невеликої деталі, забезпечує постійний приплив кисню при, здавалося б, закритому вікні. Низька інтенсивність припливу дозволяє провітрювати приміщення взимку, не боячись переохолодження.
- Покрокове провітрювання — розширена версія функції мікровентиляції. Повертаючи ручку і обираючи положення стопора на деталі-гребінці, ви самі вирішуєте, наскільки широко буде відчинене вікно, і як інтенсивно буде провітрюватися приміщення.
- «Сезонний комфорт» — ще один елемент, який регулює ширину відкривання стулки. Деталь може бути встановлена всього в 2 положеннях: «літо» — для максимально широкого відкидного відкриття, і «зима» — для відкривання з невеликою щілиною. Основна зручність полягає в тому, що регулювати режим роботи можна всього 2 рази на рік.
Інтенсивне, але безпечне провітрювання
Три функції, описані вище, стосуються відкриття вікна в відкидному положенні. Але що робити, якщо ви хочете інтенсивно провітрювати приміщення? Велику і важку стулку потрібно якось зафіксувати, інакше порив вітру або з силою закриє її, або, навпаки — відкриє. У будь-якому випадку може постраждати фурнітура, склопакет, укоси або квіти на підвіконні.
Якщо ви не хочете ризикувати або підкладати під відкриту стулку книги чи інші об’ємні предмети, варто придивитися до таких фурнітурним елементів:
- Обмежувач відкривання — невеликий важіль, який ставиться в нижній частині стулки. По-перше, за рахунок пружності він трохи тисне на стулку знизу і гальмує її рух, так що навіть сильні пориви вітру не зрушать її. По-друге, цей важіль обмежує кут повороту стулки (як правило, до 90 °), захищаючи укоси від потенційного удару.
- Фіксатор відкривання — більш досконала модифікація обмежувача. Як і в першому випадку, деталь ставиться на нижню частину стулки і утримує її, але при цьому фіксатор ще і зв’язується з іншим фурнітурним механізмом. Тому поворотом ручки можна зафіксувати відкриту стулку під будь-яким кутом — поки ви не знімете блокування, вона не буде ні відкриватися, ні закриватися.
Обидва варіанти активно застосовуються влітку, коли приміщення потрібно постійно провітрювати. Але і взимку інтенсивне провітрювання не стане на заваді!
Комфортне використання
ПВХ-вікна відрізняються від дерев’яних конструкцій більшою міцністю і функціональністю. Але стулки пластикових вікон можуть бути важчими, тому навантаження і на петлі, і на фурнітуру зростає. Іноді підліткам або літнім людям буває важко впоратись з такими стулками — навіть за умови ідеального регулювання фурнітури потрібно докладати зусилля, щоб закрити вікно.
Для вирішення даного питання можна встановити додаткові фурнітурні елементи:
- Блокіратор помилкового відкривання. Деталь, незамінна для великих важких стулок і балконних дверей. Часто, намагаючись закрити поставлене на провітрювання вікно, стулку недостатньо щільно притискають до рами, і при повороті ручки вона зависає на одній (нижній) петлі. Блокіратор запобігає такому розвитку подій: поки ви не притисне стулку, він просто не дасть повернути ручку.
- Мікроліфт. Це ролик або важіль, який піднімає стулку при закриванні. Ця деталь виконує відразу дві функції: по-перше, частково «розвантажує» петлі, коли стулка знаходиться в закритому положенні, а по-друге, полегшує закривання стулки, не допускаючи можливого провисання. Навіть якщо стулка дещо зміститься на петлях під власною вагою, мікроліфт підніме її, і ви закриєте вікно без зусиль.
Підвищення рівня безпеки
Безпека ПВХ-вікон — досить складна тема, якій ми присвятили (і ще присвятимо) не одну статтю. Тому тут ми лише наведемо короткий огляд фурнітурних елементів, які впливають на безпеку:
- Протизламна фурнітура. Ефективніше за звичайну протистоїть злому. Включає грибоподібні запірні цапфи і Н-подібні відповідні планки-зачіпи із загартованої сталі.
- Ручки з ключами і кнопками. Перешкоджають спробам провернути ручку ззовні при висвердлюванні частини замку. Крім того, ручка з ключем не дає дітям відкривати стулку без відома дорослих.
- Блокатори відкривання і дитячі замки не дозволять дитині самостійно відкрити вікно. При цьому вони блокують тільки поворотне відкривання — відкинути стулку на провітрювання можна без труднощів.
Звичайно, це лише частина додаткових елементів фурнітури, які можна встановити на металопластикове вікно. Але і вони значно розширюють можливості вікон, підвищуючи комфорт і безпеку при їх використанні.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».