Спочатку французькими називали балкони без власних балконних майданчиків або з дуже вузькими майданчиками. Огорожа у таких балконах встановлюється безпосередньо в отворі з зовнішнього боку. Але в країнах СНД французькими зараз називають і звичайні балкони, які повністю засклені світлопрозорими металопластиковими конструкціями.
У випадку французького скління балкону парапет або огороджувальну решітку повністю демонтують, а весь простір від балконної плити до перекриття заповнюють металопластиковими конструкціями.
Встановлення рам з великими склопакетами — це варіант скління, у якого є як переваги, так і недоліки. Про них, а також про особливості монтажу балконів такого типу, ми розповімо у статті.
Конструкція французького балкону
Французький балкон має одну конструктивну особливість: замість балконного огородження на основу встановлюють рами, з’єднані між собою та жорстко закріплені зверху і знизу:
- Профіль для виготовлення балконних рам обирають максимально міцний, жорсткий, але при цьому легкий — важливо мінімізувати навантаження на балконну плиту.
- Зазвичай рами ділять на дві частини. У нижній частині балкону встановлюють тоновані або дзеркальні склопакети, у верхній — прозорі склопакети.
- Вікна, що відкриваються, знаходяться лише у верхній частині — з міркувань безпеки.
Іноді виконують монтаж декоративної решітки з металу. Її монтують ззовні і можуть оснащувати кріпленнями для вазонів із квітами. Але це рішення, як і заміну нижньої частині скління балкону непрозорими сендвіч-панелями, не можна вважати «класикою французького балкону».
Переваги французьких балконів
Якщо ви вирішили встановити у будинку або квартирі французький балкон — ціна його буде вищою, ніж у стандартного варіанту балконного скління. І все ж популярність таких конструкцій зростає, а причина — їхні чисельні переваги:
- Привабливий зовнішній вигляд самого балкону (балкон вигідно виділяється на будь-якому фото).
- Значна проникність для світла за рахунок великої площі скління.
- Панорамні вікна великої площі забезпечують гарний огляд.
- Існує можливість економії на оформленні (внутрішньому або зовнішньому): конструкції виглядають естетично і не потребують додаткового оздоблення.
Крім того, при реалізації такого варіанту не потрібна трудомістка підготовка, а саме: зварювальні роботи, заміна огорожі конструкцією з піно-або газобетону тощо.
Недоліки французьких балконів
І все ж «француз» — не універсальний варіант. Іноді замість нього обирають звичайні вікна, які встановлюють на балкон. Причини такого рішення:
- Великі тепловтрати. Навіть при використанні якісного профілю, багатокамерних склопакетів з аргоном та енергозбереженням балкон буде втрачати більше тепла, ніж при стандартній комбінації «утеплена огорожа + встановлені металопластикові вікна». Тому економія на обігріві при збереженні комфорту навряд чи є можливою.
- Перегрів у спеку. Сонячне світло, проникаючи через панорамне скління, буде нагрівати підлогу та стіни. Якщо ж встановити тоноване або дзеркальне скло на всю висоту балкону, то частково втратиться основна перевага — максимальна проникність для сонячного світла і економія електроенергії.
- Прозорість. Засклений балкон проникний не тільки для світла, але і для сторонніх поглядів. Тому такий варіант не завжди прийнятний для перших поверхів або приватних будинків.
Крім того:
- Щоб французький балкон виглядав привабливо, вікна потрібно регулярно мити — ззовні і зсередини. Інакше вже скоро сонячне світло не буде проникати через шар пилу та бруду.
- Використовувати засклений французький балкон для зберігання речей не вийде.
- Міцність конструкції є нижчою, ніж при традиційному варіанті монтажу, і безпосередньо залежить від несучої здатності плити.
Від чого залежить вартість французького балкону
Якщо недоліки і складнощі у встановленні вас не лякають, і для своєї квартири ви обрали саме французьке скління балкону — ціна буде залежати від:
- Комплектації (профіль, склопакети з додатковими функціями, фурнітура тих частин балкону, що відкриваються).
- Габаритів балкону (чим більшими будуть вікна — тим вищою буде їхня ціна).
- Конфігурації самого балкону (еркерні та Г-подібні конструкції склити складніше за звичайні прямокутні).
Встановлення французького балкону: важливі особливості монтажу
Більш висока ціна французького балкону у порівнянні зі стандартним варіантом скління обумовлена й трудомістким монтажем. По-перше, майстрам потрібно не просто демонтувати старі балконні вікна, але й прибрати огорожу, не пошкодивши плиту. По-друге, монтувати доводиться великогабаритні конструкції, які потрібно підняти на верхній поверх, надійно зафіксувати на основі і з’єднати між собою за допомогою спеціальних армованих профілів.
Також при встановленні варто враховувати, що підлога на балконі може потребувати теплоізоляції. А це означає, що нижній край рами потрібно буде підняти над плитою, інакше покриття підлоги частково перекриє скління. Аналогічно — для натяжних та підвісних стель: якщо їх закладено у проект, зазор у верхній частині французького балкону потрібно передбачати заздалегідь.
Це — лише частина причин, через які французьке скління балкону варто доручати тільки майстрам з високою кваліфікацією. Значні вітрові та експлуатаційні навантаження, яким піддаються всі з’єднання, не пробачають помилок — тому економити на встановленні балкону (тим більш намагатися для економії все змонтувати власноруч) не слід.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».