click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Дренажні отвори в ПВХ-вікнах — навіщо вони потрібні 03.06.2020

Дренажні отвори в ПВХ-вікнах — навіщо вони потрібні

Низька теплопровідність металопластикового вікна — одна з ключових переваг таких конструкцій. Однак при потраплянні вологи всередину профілю теплопровідність може значно зростати, і конструкція починає активніше пропускати тепло або навіть повністю промерзає. Щоб уникнути цього, виробники формують в профілі дренажні отвори, призначені для відведення вологи.

Волога у металопластиковому вікні

На зовнішніх поверхнях металопластикового вікна можна побачити невеликі наскрізні отвори. Наявність цих отворів в профілі може здивувати — адже вони порушують герметичність камер, а значить, знижують опір теплопередачі!

Насправді ці отвори просто необхідні, оскільки виконують дуже важливу функцію — відводять вологу зсередини профілю. Рідина може накопичуватися в профілі з кількох причин:

  • По-перше, навіть найякісніший ущільнювач за умови ідеального регулювання фурнітури може забезпечити герметичність тільки при нормальних кліматичних умовах. Сильна злива з вітром практично неминуче призводить до того, що якась частина рідини просочується через контур ущільнення.
  • Інше джерело вологи, що надходить всередину профіля, — це конденсат. Волога конденсується на холодних поверхнях у вигляді крапель, і рано чи пізно це може спровокувати накопичення рідини всередині конструкції.
  • Врешті-решт, вода може проникати в профіль при частому митті з використанням великої кількості води. Якщо помити склопакет і не витерти його насухо, частина вологи просочиться під ущільнювач і буде накопичуватися всередині профілю.

У зворотному напрямку волога не переміщується — тож вся рідина, що проникає всередину, залишається всередині. Це призводить до цілого ряду наслідків:

  • Вікно гірше чинить опір теплопередачі, що призводить до зростання втрат тепла приміщенням.
  • В холодну пору року профіль може промерзати.
  • Якщо вологи накопичиться дуже багато, то при промерзанні може утворитися крижаний корок.

Зверніть увагу! Відомі випадки, коли через замерзання вологи профіль деформувався настільки, що ставав причиною некоректної роботи фурнітури або появи тріщин на склопакеті.

  • Контакт вологи з кріпильними елементами і армуючим профілем призводить до їхньої корозії.
  • Вологе середовище — відмінний субстрат для розвитку бактерій або грибків, тому всередині профілю з’являється пліснява. Також це може стати причиною неприємного запаху від вікна.

Дренажна система: принцип роботи

Щоб уникнути накопичення вологи всередині профілю, конструкцію оснащують дренажною системою:

  • Невеликі отвори формують в нижній частині рами при виготовленні конструкції.
  • Іноді додають кілька дренажних пазів в горизонтальних імпостах або інших елементах рами для більш ефективного водовідведення.
  • При виготовленні вікна дренажний отвір очищають від стружки, стежачи за тим, щоб отвір був наскрізним.
  • Після монтажу іноді встановлюють спеціальні ковпачки, що захищають дренажний отвір від пилу й сміття.

Працює система дуже просто. Вся волога, що проникає до конструкції, поступово стікає вниз. Через дренажні отвори вона виходить за межі вікна — це запобігає накопиченню рідини (а також всім неприємним наслідкам).

Догляд за дренажними отворами вікна

Дренажна система вікна зберігає ефективність тільки за умови належного догляду. Пази, через які рідина виходить назовні, можуть засмічуватися. Основні причини засмічення — пил, шерсть домашніх тварин, частинки піску й штукатурки, що змиваються водою зі стін будівлі.

Якщо не стежити за чистотою дренажних отворів у вікні, то рано чи пізно вся система перестане працювати. Наслідки накопичення вологи ми описали вище, тому мінімум двічі на рік варто виконувати прочищення дренажних отворів.

Робиться це просто:

  • Промиваємо вікно, очищаючи його від зовнішніх забруднень.
  • Відкриваємо стулку й промиваємо внутрішні поверхні, видаляючи пил і накопичене сміття.
  • Використовуючи зубочистку або тонкий дріт, прочищаємо дренажні отвори — як всередині, так і зовні. Для чищення зовнішніх пазів, можливо, знадобиться зняти захисні ковпачки.
  • Після цього звичайним пилососом обробляємо всі дренажні отвори, щоб видалити дрібний пил.
  • Встановлюємо на місце декоративні заглушки.

Сама процедура займає не більше 5-10 хвилин. При цьому не варто нехтувати регулярним чищенням: так ви зможете підтримувати дренажну систему в робочому стані і позбавите себе від неприємних сюрпризів на кшталт промерзання вікна або утворення крижаних корків з наступною деформацією профілю.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України
Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України

У спецвипуску Forbes Ukraine «Хто є хто» зібрано досьє на 303 СЕО провідних українських компаній. Серед них і генеральний директор...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ