Розділи:
Відкриванням і закриванням металопластикового вікна управляє досить складний механізм — віконна фурнітура. Саме фурнітура забезпечує притиск стулки до рами по всьому периметру, розпашне/відкидне відкривання, мікровентиляцію або щілинне провітрювання і т. д. Від якості роботи фурнітури залежить і комфорт при використанні вікна, і герметичність конструкції (а значить, її тепло- та звукоізоляційні властивості).
Багато власників металопластикових вікон нехтують доглядом за віконною фурнітурою, розраховуючи на те, що і без уваги з їхнього боку механізм буде працювати стабільно. На жаль, рано чи пізно це позначається на якості роботи вікна.
Питання про те, чи потрібно доглядати за віконною фурнітурою, не є дискусійним. Як і будь-якому механізму, фурнітурі потрібна профілактика, інакше з часом її експлуатаційні характеристики знизяться. Причин тому кілька:
Частково ці проблеми вирішуються регулюванням фурнітури. Але цей процес досить складний, тому його найчастіше доручають фахівцям. Щоб уникнути частого регулювання і запобігти передчасному виходу фурнітури з ладу, за нею слід доглядати.
Догляд за фурнітурою металопластикового вікна передбачає виконання двох операцій — чистки та змащування. Чистка потрібна обов’язково, тому що змащувати фурнітуру, на якій залишився пил і дрібне сміття, не тільки марно, а й небезпечно. Забруднення змішаються зі змазкою, і це тільки погіршить ситуацію.
Чистка фурнітури виконується наступним чином:
При регулярному чищенні операція займає всього кілька хвилин, тому що стійкі забруднення просто не встигають утворитися.
Відразу після чищення потрібно змастити фурнітуру, тому що серветкою ми видаляємо більшу частину масла. Для догляду за фурнітурним механізмом бажано використовувати:
Не рекомендується застосовувати для змащення фурнітури:
Використання невідповідної суміші прискорить корозію/знос фурнітурного механізму або призведе до утворення щільної кірки з висохлого мастила і пилу. У будь-якому випадку буде гірше, ніж до змащення.
Сама процедура догляду за металопластикових вікном проста:
Після такої обробки механізм буде рухатися без додаткових зусиль, а знос його буде мінімальним.
Наскільки часто потрібно доглядати за фурнітурою? Стандартна рекомендація — чищення і змащення потрібно виконувати не рідше 2 разів на рік. Як правило, роблять це перед весняним і перед зимовим сезоном. У звичайних умовах цього цілком достатньо для безперебійної роботи фурнітури.
Але в ряді ситуацій чистити і змащувати механізм потрібно частіше:
У перших двох випадках мастило використовується швидше, ніж зазвичай. У третьому — на механізмі інтенсивніше накопичується пил, тому його потрібно регулярно видаляти.
Догляд за металопластиковими вікнами — процедура необтяжлива. Але виконувати чистку і змащення потрібно регулярно, інакше знос механізму дуже швидко позначиться і на його міцності, і на працездатності вікна.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».
У спецвипуску Forbes Ukraine «Хто є хто» зібрано досьє на 303 СЕО провідних українських компаній. Серед них і генеральний директор...
Маємо важливу новину! Починаючи з 1 листопада акція на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD не обмежується двобічною ламінацією,...
Нові порогові рішення для WDS SL 76 дозволяють облаштувати майже безбар’єрний вихід на терасу. У розсувних конструкціях WDS SL 76...