Розділи:
Зима, тим більше холодна, або така, що супроводжується частими перепадами температур — справжнє випробування для металопластикових вікон. Навіть якщо конструкції були встановлені недавно або кілька років тому, їх варто підготувати до холодного сезону. Якщо ж мова йде про вікна, які були встановлені досить давно, підготовка не просто бажана — вона стає обов’язковою.
При цьому всі підготовчі процедури не будуть занадто складними. Для догляду за вікнами варто обирати не надто холодний день — за відсутності явних дефектів можна привести до ладу всі конструкції в квартирі менше ніж за годину. Перелік робіт, які треба буде виконати, ми опишемо нижче.
Перед початком холодного сезону варто очистити профіль і видалити забруднення з дренажних отворів:
Для підготовки профілю до зимового сезону цього цілком достатньо. Під час сильних снігопадів можна періодично відкривати вікно і змітати сніг з водовідливної планки — так він не буде заважати огляду, а при таненні вода не потрапить в приміщення.
Порада. Восени варто зняти москітні сітки, промити їх, просушити і поставити на зберігання. По-перше, вони взимку не потрібні, по-друге — будуть заважати очищенню відливу від снігу. Нарешті, саме полотно москітної сітки при перепадах температур, налипанні снігу або обмерзанні буде розтягуватися, що призведе до зниження ефективності захисту від комах.
Наступне завдання при підготовці до морозів — догляд за фурнітурою. На сильному холоді фурнітурні механізми працюють під підвищеним навантаженням, тому ризик їхнього виходу з ладу зростає. Щоб уникнути цього:
Важливо! Для змащення віконної фурнітури потрібно використовувати спеціалізовані засоби. Нанесення неякісного мастила може тільки погіршити ситуацію: на морозі воно загусне, і замість полегшення руху механізму ускладнить його. Прикладання сили для відкривання вікна або встановлення стулки на провітрювання може спровокувати серйозну поломку.
Ще один елемент, який вимагає підвищеної уваги, — це ущільнювач. Його основне завдання — забезпечення герметичності в області притискання. За низьких температур, а тим більше на сильному морозі еластичність більшості ущільнювачів знижується, тому герметичність може бути порушена, що призведе до продування і тепловтрат. Крім того, на морозі матеріал ущільнювача стає ламким — звідси високий ризик утворення тріщин.
Вихід один — обробити ущільнювач перед початком холодного сезону:
Як і у випадку з мастилом для фурнітури, потрібно прискіпливо підходити до вибору засобу. Не можна використовувати мастила з розчинниками або абразивними частинками, а також матеріали, які погано переносять низькі температури. Кращий вибір — спеціальний засіб для ущільнювачів з наборів по догляду за вікнами.
Виконання всіх цих операцій не потребує багато часу, а ефект буде помітним: вікна навіть у сильний мороз легко відкриватимуться для провітрювання і щільно закриватимуться, не пропускаючи холодне повітря. А найекстремальніші температури не завдадуть шкоди конструкціям.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».
Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...
ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....
У спецвипуску Forbes Ukraine «Хто є хто» зібрано досьє на 303 СЕО провідних українських компаній. Серед них і генеральний директор...