Думка про те, що металопластикові вікна взимку краще не встановлювати, досить поширена. На користь неї наводять різні аргументи, але найчастіше таку позицію обґрунтовують:
- Ризиком переохолодження приміщення.
- Нездатністю поліуретанової піни до полімеризації на холоді.
На практиці все дещо інакше: при правильному підході зимовий монтаж ПВХ-конструкцій цілком можливий. Більш того, у встановлення вікон взимку є ряд переваг, які можуть вплинути на вибір дати монтажу.
Недоліки та переваги зимового монтажу
Говорячи про зимовий монтаж вікон, варто почати все ж з недоліків. Вони і справді є:
- По-перше, при заміні вікон в житловому приміщенні деякий час отвір буде залишатися відкритим. Якщо на вулиці дуже холодно, приміщення встигне охолонути.
- По-друге, значна частина будівельних матеріалів (клеї, піни, герметики) не розрахована на полімеризацію при температурах нижче нуля. Якщо використовувати такі матеріали при встановленні вікна, якість герметизації монтажного шва буде низькою.
Досвідчені майстри з монтажу добре знають про ці недоліки і обов’язково їх враховують при підготовці до монтажу та виконанні робіт. Це дає можливість компенсувати всі ризики і звести дискомфорт до мінімуму.
Але є у зимового монтажу і цілий ряд переваг:
- По-перше, в холодну пору року попит на пластикові вікна передбачувано падає, і тому компанії для залучення клієнтів надають знижки більш охоче. Крім того, через не надто високе завантаження підприємств виготовлення вікна займає менше часу. Та й у монтажної бригади не так багато замовлень. Тому взимку вам не доведеться довго чекати — проміжок між оплатою замовлення і встановленням вікна буде мінімальним.
- По-друге, холодне повітря за вікном — це відмінний індикатор якості монтажу. Майстри самі знають про це, і тому після встановлення конструкції і облаштування монтажного шву перевіряють герметичність всіх стиків. На холоді це зробити набагато простіше, а будь-які виявлені дефекти можна негайно усунути.
Обидві переваги є суттєвими, і тому варто принаймні замислитися над тим, щоб заміну вікон перенести на холодну пору року.
Що слід врахувати при встановленні в холодну пору року
Якщо мова йде про скління новобудови, що ще не опалюється, то основним завданням майстрів стає підбір відповідних матеріалів:
- Використання «зимової» піни, здатної полімеризуватись за температур нижче нуля (різні марки можуть працювати в діапазоні від -5°С до -20°С), дозволяє вирішити проблему з герметизацією монтажного шва на морозі. Звичайно, в сильні морози краще монтаж перенести на інший день, але якщо на вулиці просто холодно — то зимова піна демонструє достатню ефективність.
- ПСУЛ на холоді розширюється значно повільніше і може довго не перекривати зазор, в який буде встановлено стрічку. Щоб уникнути цього, рулони ПСУЛ перед використанням зберігають в теплі (мінімум — 2–3 години при +20°С). В цьому випадку стрічка розширюється з нормальною швидкістю.
- Якщо ж мова йде про житловий будинок, квартиру або інше приміщення, що опалюється, то майстрам доводиться мінімізувати збитки від холоду:
- По-перше, з приміщення варто винести декоративні рослини і домашніх тварин — принаймні тих, яким може зашкодити холод. Маленький акваріум теж бажано винести, великий — накрити ковдрою: 100 і більше літрів води за час монтажу не встигнуть помітно охолонути.
- По-друге, майстри заздалегідь готують конструкцію до монтажу — так, щоб отвір після демонтажу старих вікон стояв відкритим не більше 20-30 хвилин. За умови правильної організації робочого процесу від початку демонтажу до встановлення нового вікна в отвір проходить близько чверті години: приміщення не встигає помітно охолонути, а тим більше промерзнути.
- По-третє, після герметизації шва і навішування стулок обов’язково перевіряють конструкцію на наявність протягів. За рахунок різниці температур потоки холодного повітря швидко виявляються, тому у майстрів є можливість додати герметик в проблемне місце або додатково відрегулювати фурнітуру.
Як бачите, особливих відмінностей в зимовому і літньому монтажі ПВХ-конструкцій немає. Так, є ряд нюансів, які варто врахувати. Але якщо ви доручаєте встановлення досвідченим майстрам, що піклуються про свою репутацію, то і взимку можна з успіхом міняти старі вікна на нові пластикові конструкції.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».