click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Чому пластикові вікна запотівають 29.03.2021

Чому пластикові вікна запотівають

Відповідь на питання, чому пластикові вікна запотівають, найчастіше шукають власники конструкцій, які замінили старі дерев’яні вікна на нові ПВХ. І дійсно, рясне випадіння вологи на склопакетах, і навіть на профілі більш характерне для пластикових вікон, ніж для традиційних дерев’яних конструкцій.
Чим це обумовлено, до чого може призвести запотівання вікон і як прибрати конденсат на вікнах — розповімо в нашій статті.

Випадає конденсат на вікнах: причини запотівання

«Вікна запотівають, тому що вони неякісні» — ще одне поширене, але при цьому хибне твердження. Насправді інтенсивне запотівання склопакетів після заміни дерев’яних вікон пластиковими пов’язано з підвищенням герметичності вікна:

  • У повітрі будь-якого приміщення міститься певна кількість вологи. Коли температура знижується до певної межі (її називають «точкою роси»), волога починає конденсуватися, осідаючи на поверхнях у вигляді крапель.
  • Конденсатоутворення відбувається нерівномірно по всій площі приміщення — краплі осідають на найбільш холодній поверхні, якою і є склопакет вікна.
  • Таким чином, чим вищою є фонова вологість повітря і чим інтенсивніший перепад температур, тим інтенсивнішим буде утворення конденсату, і тим більше вологи осяде на вікнах.

Причини запотівання металопластикових вікон

Якщо в приміщенні багато джерел водяної пари (кухня з плитою, на якій готується їжа, акваріум великого об’єму, кімнатні рослини), то вікна будуть потіти дуже інтенсивно. При цьому конденсат на металопластиковому вікні буде випадати тоді, коли склопакет матиме мінімальну температуру. Ось чому вдень ця проблема майже не зустрічається, а вранці, щоб подивитися на градусник, доводиться протирати запітніле за ніч вікно.
Чому ж «плачуть» пластикові вікна, а дерев’яні вікна потіють не так сильно? Причина в меншій герметичності старих конструкцій. Через щілини в таких вікнах втрачається тепло, але разом з ним з приміщення виходить і значна частина вологи.

Наслідки запотівання вікон

Інтенсивне конденсатоутворення на вікнах — свідчення того, що вологість в приміщенні досить висока. Це може призвести до неприємних наслідків:

  • У вологому середовищі активніше розвиваються колонії патогенних мікроорганізмів та грибків.
  • Через підвищену вологість може відшаровуватись шпаклівка, штукатурка та оздоблювальні матеріали.
  • Зрештою, при рясному випаданні конденсату на вікнах краплі можуть стікати з підвіконня на підлогу. Якщо там постелено дерев’яний паркет або ламінат, то їх деформація буде питанням часу.

Втім, навіть самі по собі запотівання вікна і необхідність щоранку протирати його — вже неприємні, а значить, можуть вважатися приводом для вжиття заходів.

Наслідки запотівання металопластикових вікон

Рясно потіють пластикові вікна: що робити

Тактика боротьби визначається причинами, що викликають запотівання вікна. А причин цих дві: висока вологість і низька температура на склопакеті. Тому і заходи можна приймати відповідні:

  • Найпростіше запобігти запотіванню, встановивши у вікні склопакет з низькою теплопровідністю (двокамерний з енергозбереженням і заповненням камер аргоном). Чим нижчою є теплопровідність елемента, тим менше буде холонути внутрішнє скло, і тим рідше будуть створюватися умови для випадання конденсату на вікнах.
  • Наступний фактор — дотримання технології монтажу. Облаштування монтажного шву за ДСТУ з використанням монтажних стрічок і ефективною теплоізоляцією вузла примикання вікна до отвору знижує ризик появи конденсату.
  • У холодну пору року внутрішня сторона склопакету повинна обігріватися висхідним потоком теплого повітря від радіатора або конвектора. Якщо батарея буде повністю перекрита підвіконною дошкою, то нижня частина склопакета буде холодною, а значить — там в першу чергу з’явиться конденсат. Уникнути цього можна двома способами: встановити підвіконня з меншою шириною або ж вмонтувати в широку підвіконну дошку решітки, які пропускатимуть до вікна (до склопакету) тепле повітря.

Як боротися з конденсатом на вікнах?

Але найефективніший метод боротьби — це контроль рівня вологості в приміщенні. Реалізується він кількома способами:

  • Регулярне провітрювання. Якщо ви готуєте на кухні, або у вас зібралося багато гостей, то приміщення доведеться провітрювати додатково — так ви позбавитеся від надлишку вологи.
  • Встановлення вентиляційних клапанів — стінових та віконних. Припливні вентиляційні клапани підвищують ефективність роботи витяжної системи будівлі, і значно покращують повітрообмін. Як і у випадку зі звичайним провітрюванням забезпечується видалення вологи, але ефект буде більш вираженим за рахунок постійної роботи клапана.

Запотівання пластикового вікна — це досить простий процес, який можна контролювати з мінімальними зусиллями. При цьому простіше не допустити появи умов для рясного конденсатоутворення. Але навіть якщо конденсат на вікні вже з’явився — дотримання простих правил допоможе впоратися з ним без особливих зусиль.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(7 голосів, середня: 4,14 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт нового етапу акції WDS Challenge
Старт нового етапу акції WDS Challenge

Сумуєте, що свята вже пройшли, і новорічний запал потроху згасає? Нам є чим вас підбадьорити! Стартує новий етап акції WDS...

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Новий продукт –  Облицювальний профіль 80 мм
Новий продукт – Облицювальний профіль 80 мм

ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ