З настанням холодів багато хто з власників металопластикових вікон стикається з їх промерзанням. Навіть при не найсильніших морозах в нижній частині склопакета або на стику рами і підвіконня утворюється корочка криги.
Звісно ж, така ситуація не може вважатися нормою. Промерзання пластикового вікна — це проблема, а вирішити проблему можна, тільки знайшовши її причину.
Причини промерзання металопластикових вікон
Основна причина промерзання (утворення напливів льоду на склопакеті, рамі або підвіконні) — це надмірне утворення конденсату. За умови високої вологості в приміщенні волога з повітря буде конденсуватися на найхолодніших поверхнях у вигляді великих крапель. Зазвичай ці краплі збираються в нижній частині склопакета або стікають на підвіконня, утворюючи досить великі калюжі. У холодну пору року рідина швидко замерзає — звідси і крига.
Але, окрім високої вологості в приміщенні, для утворення напливів льоду потрібні і інші передумови. Список причин включає:
- Недостатній обігрів приміщення. Чим нижчою є температура в кімнаті, тим вище ймовірність того, що на вікні буде утворюватися крижана скоринка. Будинок , що не опалюється, практично приречений на промерзання вікон.
- Недостатній обігрів склопакета. Найпоширеніша причина — широке підвіконня, що блокує рух теплого повітря від радіаторів опалювальної системи. Над підвіконням утворюється «мертва зона», куди тепло майже не потрапляє — ця зона часто захоплює нижню частину склопакета, яка промерзає особливо інтенсивно.
- Неефективне притискання стулки до рами. Якщо фурнітура не налаштована належним чином, в щілину між стулкою і рамою ззовні буде надходити холодне повітря. У морозний день по периметру стулки, особливо в нижній частині вікна, буде намерзати лід.
- Неправильний монтаж конструкції. Якщо вікно було встановлено з порушенням правил (невірно обране місце монтажу, допущені помилки при герметизації або заповненні теплоізоляційною піною монтажного шва), то тепловтрати по периметру будуть дуже великими, а порушення гідроізоляції/паропроникності тільки погіршить ситуацію. В результаті вся волога — і та, що збирається на поверхні склопакета, і та, яка проникає в товщу монтажного шва, — навіть при не найсильніших морозах перетвориться на лід.
- Схожа ситуація з місцем примикання підвіконня до нижнього краю рами. Якщо цей стик буде недостатньо герметичним, через надходження холодного повітря конденсаційна волога швидко перетвориться в крижану кірку.
Як бачите, пластикове воно може промерзати через цілу низку причин. Але в будь-якому випадку миритися з утворенням льоду в приміщенні не можна, тому з промерзанням потрібно боротися.
Що робити при промерзанні вікна
Запобігти утворенню льоду на металопластикових вікнах набагато простіше, ніж впоратися з ситуацією, коли крига вже з’явилася. Ось кілька рекомендацій:
- По-перше, необхідно підбирати металопластикові конструкції з оптимальною комплектацією (теплотехнічні характеристики вікна повинні відповідати вимогам, актуальним для вашої кліматичної зони). Чим нижчою буде теплопровідність профілю і склопакета, тим менше будуть холонути їхні внутрішні поверхні — а значить, навіть при утворенні конденсату він не замерзне.
- Друга важлива рекомендація — дотримання технології монтажу. Вікна повинні монтувати професійні монтажні бригади, з використанням пароізоляційних і паропроникних монтажних стрічок, а також із застосуванням ефективної теплоізоляційної монтажної піни. Правильна фіксація конструкції в отворі і облаштування тришарового монтажного шва за вимогами ДСТУ значно знизять ймовірність проникнення вологи в простір між конструкцією і краєм отвору, а значить і промерзання вікна.
Зверніть увагу! Якщо є підозри, що причина промерзання полягає саме в неправильному монтажі (недотриманні стандартів ДСТУ), варто запросити фахівця для діагностики. Якщо гіпотезу буде підтверджено, можна виконати повторний монтаж вікна — це вирішує проблему з промерзанням практично в 100% випадків.
- Наступна рекомендація — нормалізація вологості в приміщенні. Зниження кількості конденсату, що випадає на профілі/склопакеті, зменшить ймовірність утворення криги. Вирішити це завдання можна декількома способами: від встановлення припливних вентиляційних клапанів або примусової системи вентиляції до провітрювання приміщення (навіть в холодну пору року можна використовувати мікровентиляцію або ступеневе провітрювання).
- Врешті-решт, якщо підвіконня має велику ширину і повністю перекриває батарею — можна врізати в нього спеціальні решітки. Так втрати корисної площі будуть мінімальними, але при цьому частина теплого повітря буде потрапляти на склопакет, обігріваючи його.
Завершить список рекомендацій цілком логічна порада: щоб знизити ризик промерзання і утворення криги, не варто нехтувати доглядом за металопластиковим вікном. Регулювання фурнітури для ефективного притискання, змащення або своєчасна заміна ущільнювача для забезпечення герметичності — все це прості заходи, які можуть бути досить ефективними.
Як ми зазначили вище, лід на вікнах може утворитися з різних причин. Щоб знизити ймовірність промерзання, потрібно заздалегідь врахувати цей ризик при виборі конструкції, а також довірити її монтаж професіоналам. Дотримання стандартів ДСТУ при встановленні і регулярне технічне обслуговування практично на 100% запобігають утворенню крижаної кірки на вікнах в приміщеннях, що опалюються.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».