На жаль, ситуації, коли діти травмуються або навіть гинуть, випадаючи з вікон — не рідкість. Навіть найвідповідальніші батьки можуть не встежити за малюком, або просто не припускають, що йому буде під силу піднятися на підвіконня і відкрити вікно. Але запобігти таким ситуаціям цілком реально. Для цього варто прислухатися до наведених нижче рекомендацій, а також з усією відповідальністю підходити до комплектації вікон. В першу чергу — тих, які призначені для встановлення у дитячій кімнаті.
Загальні рекомендації з безпеки
Будь-яке вікно в кімнаті дитини — це потенційне джерело ризику. У віці, коли діти вже можуть самостійно пересуватися, але ще не усвідомлюють повною мірою небезпеку, загроза випадання з вікна буде цілком реальною. Частково знизити її може дотримання простих правил:
- Якщо є можливість, відмовтеся від встановлення біля вікон предметів, які можуть бути використані в якості сходинок — крісел, ліжок, диванів. Чим складніше дитині буде дістатися до підвіконня, тим краще.
- Не залишайте дітей без нагляду. Звичайно, 24 години на добу стежити за малюком неможливо. Але чим менше він буде поза полем вашого зору, тим менше часу у нього буде на експерименти з віконної стулкою.
- Спробуйте пояснити малюкові небезпеку, до якої призведе випадання з вікна. Підійдуть і бесіди, і книжки з малюнками, і навчальні мультфільми.
ВАЖЛИВО! Москітна сітка на вікні не зменшує, а збільшує ризик випадіння. По-перше, вона дає дитині помилкове відчуття опори. Якщо перед порожнім віконним отвором дитина може зупинитися, то натягнуте полотно вона підсвідомо сприйме як щось стійке й міцне. По-друге, жодне кріплення не може витримати вагу 10 і більше кілограмів, тому будь-яка спроба дитини спертися на сітку майже гарантовано закінчиться падінням і важкими травмами.
Елементи фурнітури, які запобігають відкриттю вікна без відома батьків
Вище ми говорили, що бажано не залишати дітей одних в приміщеннях з вікнами, що відкриваються. Але така можливість є не завжди. Тому дуже важливо в дитячих кімнатах, і в інших місцях, куди у дитини є вільний доступ, встановлювати елементи фурнітури, що не дозволять відкрити вікно.
Це може бути:
- Обмежувач відкривання (блокіратор). Виробляється у вигляді защіпки, що фіксує стулку, або у вигляді троса, який обмежує ширину відкривання вікна (аналогічно до дверного ланцюжка). Відрізняється простотою конструкції і низькою ціною. Є у таких виробів і недолік: старші діти легко їх відкривають. З іншого боку, діти старшого віку вже знають про ризик падіння з вікна, тому ефективність у обмежувачів все одно досить висока.
- Ручка із замком. Зовні виглядає як звичайна віконна ручка, але при цьому поворотний механізм комплектується простим замковим циліндром. Одне повертання ключа — і ручку повністю заблоковано, тому відкрити стулку не вийде. Мінус такого рішення в тому, що навіть для відкидання стулки у режим провітрювання потрібно буде шукати ключ.
- Дитячий замок безпеки. На відміну від ручки, встановлюється на нижню частину вікна і блокує відкривання стулки в поворотному положенні. При цьому навіть при закритому замку можна без жодних перешкод відкинути стулку і провітрити приміщення — дитина все одно не зможе відкрити вікно і випасти з нього.
ВАЖЛИВО! Якщо ви використовуєте ручки або замки, то ключі повинні бути поза межами досяжності дитини!
Ціна такої фурнітури цілком доступна, а її встановлення на вікно необхідне для всіх, у кого є маленькі діти. Як би детально ви не розповідали дитині про те, що вікно є вкрай небезпечним, ризик, що малюк заграється і забуде про попередження, завжди залишається. Тому дуже важливо запобігати таким ситуаціям, і не дати дитині нашкодити себе!
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».