click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Що робити, якщо у склопакеті з’явилася тріщина 28.04.2020

Що робити, якщо у склопакеті з’явилася тріщина

Поява тріщини на склопакеті — ситуація, безумовно, неприємна. Для склопакета дуже важливою є герметичність, тому скло з тріщиною зводить нанівець практично всі переваги такої конструкції.

Чому у склопакетах утворюються тріщини, і що можна зробити в такій ситуації — розглянемо в нашій статті.

Причини появи тріщин в склопакеті

Найпоширеніша причина появи тріщин в склопакеті — це механічні пошкодження. Так, для виробництва склопакетів використовується досить міцне скло — але при точкових ударах на ньому практично гарантовано з’являються тріщини.

Зверніть увагу! Для захисту від механічних пошкоджень склопакети комплектують товщим (6 або 8 мм замість 4 мм), загартованим або ламінованим склом. Також більшою механічною міцністю відрізняється триплекс — таку конструкцію з кількох шарів скла практично неможливо розбити.

Але, крім механічних пошкоджень, склопакет може тріскатись і з інших причин:

  • Термошок. Нерівномірне температурне розширення окремих ділянок скла призводить до того, що по лінії напруження проходить тріщина. Це характерно для різких перепадів температури, а також для сильної спеки: коли частина склопакета знаходиться в тіні, а частина — під прямими сонячними променями, імовірність появи тріщини на межі цих ділянок зростає.
  • Деформація рами або стулки. При зміні габаритів конструкції в результаті усадки будівлі або перекосу вікна зазори між внутрішнім краєм профілю і склопакетом зникають. В результаті зростає тиск на скло, і конструкція тріскається.

Зверніть увагу! Є кілька факторів, що можуть посилити проблему. По-перше, ризик появи тріщин зростає при неправильному встановленні склопакетів в раму або стулку (перекіс, неправильне використання прокладок). По-друге, іноді майстри не повністю затягують кріпильні анкери в глухих конструкціях, і виступаюча частина металевого анкера при деформації призводить до появи тріщини.

  • Брак при виготовленні. При замовленні конструкцій в компаніях з підтвердженою репутацією ризик браку зводиться до мінімуму. А ось якщо ви вирішите заощадити, то є ймовірність оформити замовлення у не найсумліннішого виробника. Економія на якості скла дозволяє знизити собівартість виробів — але і міцність у таких склопакетів буде нижчою. В результаті дефект у склі, пропущений відділом контролю якості, стане причиною появи тріщини.

Що робити, якщо у склопакеті з’явилася тріщина

Ремонт або заміна?

На жаль, відремонтувати склопакет, що тріснув, не вийде. Навіть заклеївши тріщину в склі, ситуацію не виправити — всередину вже потрапило вологе повітря, а інертний газ (якщо він був всередині камери) випарувався. Можна заклеїти тріщину скотчем, але це — тимчасовий захід, що дозволить знизити тепловтрати, поки ви чекаєте майстра для заміни склопакета.

Тому єдиний вихід при появі тріщини — це заміна. Якщо випадок буде визнано гарантійним (тобто тріщина з’явилася в результаті неправильного монтажу або виробничого браку), та термін гарантії ще не сплив, то компанія має замінити склопакет безкоштовно. Це, до речі, ще один аргумент на користь замовлення металопластикових вікон у компаній, що піклуються про свою репутацію — вони доволі педантично ставляться до дотримання гарантійних зобов’язань.

Зверніть увагу! Гарантійні зобов’язання прописані в договорі. І його варто вивчити максимально уважно.

Якщо ж склопакет тріснув з вашої вини, або гарантійний термін сплив, то міняти його доведеться за ваш рахунок. У цьому випадку варто подумати про те, чи не варто вибрати склопакет з більшими показниками енергоефективності:

  • Якщо ширина склопакета не зміниться, то штапики міняти не доведеться.
  • При виборі більш товстого склопакета потрібно замовити комплект нових штапиків (на жаль, це не завжди можливо — потрібно врахувати, з якого профілю зроблено саме вікно).

Процедура заміни склопакета досить проста і займає зазвичай не більше півгодини:

  • Майстер виймає штапики, якими фіксується склопакет.
  • Старий склопакет акуратно підіймається і виймається з рами/стулки.
  • Новий склопакет встановлюється на його місце і вирівнюється за допомогою підкладок.
  • Склопакет фіксується штапиками.

Після цього, якщо справа стосується стулки, майстер виконує регулювання фурнітури, тому що за рахунок зміщення центру мас стулка може частково деформуватися.

Чи можна замінити одне скло?

Іноді з метою економії власники склопакета з тріщиною просять не замінювати його повністю, а виконати заміну тільки одного скла. Це недоцільно, і ось чому:

  • По-перше, в домашніх умовах зробити це неможливо: склопакет потрібно демонтувати, везти на завод і тільки там міняти скло. Весь цей час (кілька днів) отвір буде відкритим.
  • По — друге, при такій експрес-заміні скла неможливо забезпечити нормальну полімеризацію герметика. Саме тому ризик розгерметизації склопакета з часом буде зростати.
  • Крім того, ціна послуги із заміни одного скла буде приблизно дорівнювати вартості самого склопакета. Тому економія в цьому випадку буде мінімальною (якщо буде взагалі).

Як запобігти появі тріщин?

Крім захисту склопакета від ударів, можна вжити й інших заходів, що знижують ризик появи тріщин:

  • Замовляти конструкції тільки у компаній, що мають хорошу репутацію.
  • Доручати монтаж кваліфікованим монтажним бригадам (як правило, вони не припускаються помилок, що призводять до розтріскування скла).
  • Стежити за тим, щоб не було нерівномірного перегріву склопакета (це особливо актуально для тонованого скла).

Якщо ж тріщина все-таки з’явилася — варто зв’язатися з компанією, що виробляла і виконувала монтаж вікна (телефон зазвичай вказано в договорі). Майстер прибуде на місце, вивчить пошкодження і на підставі отриманих даних буде приймати рішення, чи є тріщина гарантійним випадком.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(22 голосів, середня: 4,68 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України
Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України

У спецвипуску Forbes Ukraine «Хто є хто» зібрано досьє на 303 СЕО провідних українських компаній. Серед них і генеральний директор...

Оновлення в умовах акції на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD
Оновлення в умовах акції на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD

Маємо важливу новину! Починаючи з 1 листопада акція на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD не обмежується двобічною ламінацією,...

WDS SL 76: Теплі терасні двері без перешкод у зоні порогу
WDS SL 76: Теплі терасні двері без перешкод у зоні порогу

Нові порогові рішення для WDS SL 76 дозволяють облаштувати майже безбар’єрний вихід на терасу. У розсувних конструкціях WDS SL 76...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ