Розділи:
Одна з ключових функцій вікна (будь-якого, не тільки металопластикового) — це енергозбереження. Чим менше тепла пропускає конструкція, тим нижчим буде рівень тепловтрат будівлі, і тим менше енергії (а значить, і грошей) потрібно буде витрачати на його обігрів в холодну пору року.
Актуальність енергозбереження безпосередньо залежить від того, де саме знаходиться засклене приміщення. Чим холоднішим є клімат в регіоні, тим вищими будуть втрати тепла восени і взимку — а одним із шляхів компенсації таких тепловтрат стає монтаж енергоефективних вікон.
При цьому енергоефективність вікна повинна бути достатньою для того, щоб компенсувати втрати тепла, обумовлені кліматом регіону. Це зазначено в нормативних документах, що діють в Україні — такі вимоги слід обов’язково враховувати, обираючи комплектацію металопластикового вікна для встановлення в житлове приміщення.
Основний документ, що регламентує вимоги до енергоефективності віконних конструкцій в Україні — ДБН В.2.6-31: 2006 «Теплова ізоляція будівель» (з усіма змінами і доповненнями, останнє з яких вступило в дію в 2017 році).
Згідно з цим документом вся територія України поділяється на дві кліматичні зони. В першу зону з більш холодним кліматом входять такі області:
До другої зони, що характеризується більш м’яким і більш теплим кліматом, відносять:
ДБН В.2.6-31: 2006 містить вимоги, що стосуються мінімальних значень опору теплопередачі світлопрозорих конструкцій:
Це означає, що чинне законодавство забороняє встановлення конструкцій, у яких показники опору теплопередачі нижче зазначених в ДБН, у житлових приміщеннях.
Основний показник, що фігурує в нормативних документах, — це коефіцієнт опору теплопередачі. Він показує, наскільки ефективно встановлена конструкція (або її окремі елементи — профіль і склопакет) чинить опір переносу теплової енергії від більш теплої зони до більш холодної. Чим вищим буде коефіцієнт опору теплопередачі, тим менше тепла проходить через одиницю площі світлопрозорих конструкцій.
Зверніть увагу! Теплопровідність — зворотне значення коефіцієнту опору теплопередачі. Чим вона вища, тим більше тепла буде втрачати приміщення через вікно.
На коефіцієнт опору теплопередачі вікна впливають:
Це означає, що при виборі конструкції з потрібними показниками енергоефективності необхідно враховувати і теплопровідність рам/стулок, і теплопровідність заповнення (найчастіше це саме склопакет). При цьому саме склопакет, що займає від 60-70% і більше площі всього вікна, відіграє вирішальну роль у забезпеченні енергоефективності. Тому, говорячи про вибір вікна у відповідності до стандартів ДБН, особливу увагу приділяють вибору саме склопакетів:
Зверніть увагу! Для 2 кліматичної зони характерним є більш спекотне літо і більша кількість сонячних днів протягом року. Щоб скоротити витрати на кондиціонування в літню спеку (а вони можуть бути значними навіть у порівнянні з витратами на обігрів), до комплектації склопакета бажано додати сонцезахисне або мультифункціональне скло.
Звичайно ж, кліматичні характеристики регіону, в якому розташовані будинок, квартира або інший об’єкт, для якого ви обираєте вікна, — це не єдиний параметр вибору. Але кліматичну зону потрібно враховувати обов’язково, причому не лише через вимоги ДБН, а й з цілком раціональних міркувань: чим холоднішим є клімат, тим вищою буде потреба в енергозбереженні.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».
У спецвипуску Forbes Ukraine «Хто є хто» зібрано досьє на 303 СЕО провідних українських компаній. Серед них і генеральний директор...
Маємо важливу новину! Починаючи з 1 листопада акція на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD не обмежується двобічною ламінацією,...
Нові порогові рішення для WDS SL 76 дозволяють облаштувати майже безбар’єрний вихід на терасу. У розсувних конструкціях WDS SL 76...